info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Ciecierzyca prażona barbecue 150g - VIVIO

%Ciecierzyca prażona barbecue 150g, ile kalorii, wartości odżywcze

Ciecierzyca prażona barbecue 150g - VIVIO

Cena regularna: 8,56 zł
6,66 zł
Najniższa cena z 30 dni: 6,66 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Ciecierzyca prażona barbecue - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
HiszpaniaVIVIO

Ciecierzyca, olej słonecznikowy, sól morska, przyprawy


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Ciecierzyca prażona barbecue - Zastosowanie

Ciecierzyca prażona barbecue została stworzona jako szybka i zdrowa przekąska na zabiegany dzień. Można ją zabrać do szkoły, pracy lub na uczelnię i jeść bezpośrednio z opakowania. Jeśli natomiast mamy nieco więcej czasu, warto trochę poeksperymentować i stworzyć zupełnie nowe dania z jej wykorzystaniem. Produkt doskonale komponuje się z różnego rodzaju makaronami, warzywami, farszami i sałatkami. Można dodawać go również do tortilli, risotto i wytrawnych naleśników.

Ciecierzyca prażona barbecue - KCAL

100g ciecierzycy prażonej dostarcza nieco ponad 400kcal. Jednocześnie zawiera znaczące ilości białka roślinnego oraz błonnika pokarmowego. Produkt cechuje się niewielką zawartością cukrów prostych oraz kwasów tłuszczowych nasyconych.

Ciecierzyca prażona barbecue - Opis produktu

Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i zastosowania ciecierzycy prażonej barbecue

Ciecierzyca to jeden z podstawowych składników kuchni azjatyckiej. Bardzo często gości również w diecie regionu Morza Śródziemnego. W ostatnim czasie zdobyła popularność również w innych częściach świata. Najchętniej spożywamy ją pod postacią słynnego hummusu lub falafela. Jednak zastosowanie ciecierzycy jest znacznie szersze. Można spożywać ją w postaci gotowanej lub konserwowej. Vivo znalazło również nowe rozwiązanie na te zdrowe nasionka i stworzyło z niej przepyszna chrupką przekąskę. Dodatek odpowiednich przypraw sprawia, że ciecierzyca prażona barbecue zyskuje ciekawego smaku i może stanowić szybki i wartościowy posiłek.

Cicierzyca prażona – jak często można ją jeść?

Jakie są przeciwwskazania do jedzenia ciecierzycy prażonej barbecue?

Jak przechowywać ciecierzycę prażoną barbecue?

Czy ciecierzyca prażona jest kaloryczna?

  • Ciecierzyca prażona barbecue – przepisy

  • Ciecierzyca prażona barbecue – wartości odżywcze

  • Ciecierzyca prażona barbecue - zastosowanie

Ciecierzyca prażona barbecue – zdrowo i naturalnie!

Ciecierzyca to owoc rośliny z rodziny bobowatych. Zaliczana jest do roślin strączkowych. Od setek lat uprawiana jest na terenach Azji, głównie w rejonach Indii. Jej plantacje spotkać można również w Europie Zachodniej oraz Ameryce Północnej. W Polsce jej uprawa jest niestety nieco trudniejsza. Ziarenka ciecierzycy wyglądem przypominają nasiona grochu. Z tego też względu często określa się ją mianem „grochu włoskiego”. W sklepach spotkać ją można również pod nazwą „cieciorka”.

Ciecierzycę przyrządzać można tak jak inne nasiona roślin strączkowych, poprzez moczenie oraz gotowanie. Często wykorzystuje się również ciecierzycę konserwową. Charakteryzuje się ona delikatnym i neutralnym smakiem. Dobrze komponuje się z wieloma daniami, zarówno ostrymi, ja i łagodnymi. Z tego powodu chętnie wykorzystywana jest w tradycyjnych przepisach kuchni azjatyckiej, jak również kuchni rejonu śródziemnomorskiego. Ciecierzyca często spożywana jest również w postaci pasty kanapkowej, czyli popularnego hummusu.

Ciecierzyca prażona barbecue Vivo to zupełnie inne wykorzystanie tych pospolitych nasionek. Jest nie tylko bardzo zdrowa, ale również smaczna i wygodna. Można zabrać ją ze sobą wszędzie – do pracy, szkoły lub w podróż. Produkt jest w pełni naturalny. Nie posiada dodatków zbędnych barwników, konserwantów i ulepszaczy. Stanowi szybką, chrupką przekąskę, która z powodzeniem może zastąpić chipsy, paluszki czy inne niezdrowe produkty.

Ciecierzyca prażona barbecue nie posiada dodatków cukru. Wyjątkowy smak produktu osiągany jest jedynie przez starannie dobraną kompozycję przypraw.

Ciecierzyca prażona – kcal i wartości odżywcze

Ciecierzyca prażona barbecue stanowi alternatywę dla niezdrowych słonych przekąsek. Wyróżnia się od nich niższą kalorycznością. 100g produktu to niewiele ponad 400kcal. Jednocześnie porcja takiej przekąski zawiera dużą ilość białka i błonnika pokarmowego. Sprawia to, że w przeciwieństwie do klasycznych przekąsek, zapewnić może długotrwałą sytość. Ciecierzyca charakteryzuje się ponadto niską zawartością kwasów tłuszczowych nasyconych i cukrów prostych.

Ciecierzyca stanowi bardzo wartościowe warzywo, bogate w wiele cennych składników odżywczych. Znaleźć w niej można między innymi cynk, fosfor, mangan, miedź, magnez, potas, sód, wapń i żelazo. Składniki te stanowią niezbędne dla organizmu elementy i muszą być dostarczane z dietą w odpowiednich ilościach. Ich niedobory mogą wiązać się z wieloma dolegliwościami, począwszy od uczucia zmęczenia i pogorszonej koncentracji do poważnych zaburzeń ze strony układu krążenia oraz nerwowego.

Dodatkowo ciecierzyca prażona może stanowić źródło cennych NNKT – nienasyconych kwasów tłuszczowych. Związki te budują wszystkie komórki naszego ciała oraz są niezbędne do syntezy wielu ważnych związków w organizmie. Ich odpowiednia podaż wpływa również na nawilżenie i odporność skóry, włosów i paznokci.

Zdrowie w małych ziarenkach – o właściwościach ciecierzycy

Ciecierzyca prażona barbecue może stanowić cenne źródło wielu składników odżywczych. Należą do nich wymieniane wcześniej sole mineralne oraz NNKT. Jednak jedną z głównych zalet tego produktu jest wysoka zawartość błonnika pokarmowego. 100g przekąski może zawierać nawet 20g tych cennych polisacharydów!

Błonnik pokarmowy to grupa węglowodanów złożonych, które nie ulegają trawieniu w przewodzie pokarmowym. Liczne badania wykazały jego korzystny wpływ na pracę przewodu pokarmowego oraz kondycję całego organizmu. Publikacje wskazują, że żywność bogata w błonnik działa stymulująco na perystaltykę jelit. Dzięki temu reguluje ich pracę i zapobiega biegunkom oraz zaparciom. Dodatkowo błonnik pokarmowy chłonie wodę i znacznie zwiększa swoją objętość w żołądku i jelitach. Z tego powodu odpowiada za większe uczucie sytości po posiłku.

Jak wskazują publikacje naukowe, błonnik pokarmowy może wiązać żółć w przewodzie pokarmowym. W ten sposób pośrednio wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi oraz stabilizuje profil lipidowy w organizmie. Dodatkowo spożywanie posiłków o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego wpływa na wolniejsze wchłanianie cukrów prostych w przewodzie pokarmowym, co stanowi ważny czynnik w prewencji cukrzycy.

Ciecierzyca prażona do obiadu lub w podróży – o wykorzystaniu ciecierzycy prażonej

Ciecierzyca prażona jest bardzo zdrową i szybką przekąską. Można spożywać ją bezpośrednio, jako element drugiego śniadania czy podwieczorku lub zastrzyk energii w podróży lub na wycieczce. Zajmuje niewiele miejsca w torebce, co sprawia, że można ją zabrać ze sobą wszędzie. Produkt sprawdzi się również doskonale jako dodatek do potraw obiadowych lub kolacji. Idealnie komponuje się z makaronami, sałatkami i warzywami. Ciekawym rozwiązaniem może być ciecierzyca prażona na słodko. Chrupka przekąska z pewnością urozmaici klasyczne desery i pozwoli przełamać ich tradycyjny smak.

Ciecierzyca prażona dla wegan i wegetarian

Ciecierzyca należy do roślin strączkowych i tak jak inne produkty z tej grupy cechuje się wysoką zawartością białka. Weganie i wegetarianie z pewnością powinni uwzględnić ją w swoim jadłospisie. Badania naukowe wykazały, że białko w niej zawarte charakteryzuje się dobrą przyswajalnością. Korzystny jest również jej skład aminokwasowy. 100g ciecierzycy prażonej berbecue może dostarczyć nawet 20g białka, czyli aż 25-30% zalecanego dziennego spożycia! Warto pamiętać, że aby posiłek zawierał wszystkie egzogenne aminokwasy, zawsze należy łączyć rośliny strączkowe z produktami pełnoziarnistymi.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące ciecierzycy prażonej barbecue

Pytanie 1: Cicierzyca prażona – jak często można ją jeść?

Ciecierzyca prażona barbecue to w pełni naturalny produkt o wysokiej wartości odżywczej. Można spożywać go tak często, jak tylko mamy na to ochotę. Zawsze należy jednak pamiętać, że podstawą zdrowej diety jest jej duża różnorodność i łączenie produktów z różnych grup.

Pytanie 2: Jakie są przeciwwskazania do jedzenia ciecierzycy prażonej barbecue?

Przeciwwskazaniem do spożywania ciecierzycy barbecue jest alergia na rośliny strączkowe. Poza tym, ze względu na wysoką zawartość soli, uważać z nią powinny osoby z nadciśnieniem tętniczym. Przeciwwskazaniem mogą być również dolegliwości żołądkowe, które wymagają eliminacji z diety strączków i dużych ilości błonnika pokarmowego.

Pytanie 3: Jak przechowywać ciecierzycę prażoną barbecue?

Ciecierzyca prażona barbecue po otwarciu powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Pozwoli to zachować pełnię smaku i chrupkość produktu na długo.

Pytanie 4: Czy ciecierzyca prażona jest kaloryczna?

Ciecierzyca prażona barbecue posiada około 420kcal w 100g produktu. Nie należy zatem do produktów o niskiej kaloryczności. Osoby na diecie odchudzającej powinny kontrolować jej spożywanie. Niemniej jednak wysoka zawartość białka i błonnika sprzyjają długotrwałemu uczuciu sytości po posiłku.

 

 

Bibliografia

  1. https://www.ekologia.pl/styl-zycia/zdrowa-zywnosc/ciecierzyca-warzywo-wlasciwosci-witaminy-i-wartosci-odzywcze-ciecierzycy,21452.html [dostęp:22.01.2021r.].
  2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciecierzyca_pospolita [dostęp:17.01.2021r.].
  3. Kay RM. Dietary fiber. J Lipid Res. 1982 Feb;23(2):221-42. PMID: 6281350.
  4. Holscher HD. Dietary fiber and prebiotics and the gastrointestinal microbiota. Gut Microbes. 2017 Mar 4;8(2):172-184. doi: 10.1080/19490976.2017.1290756. Epub 2017 Feb 6. PMID: 28165863; PMCID: PMC5390821.
  5. Lattimer JM, Haub MD. Effects of dietary fiber and its components on metabolic health. Nutrients. 2010 Dec;2(12):1266-89. doi: 10.3390/nu2121266. Epub 2010 Dec 15. PMID: 22254008; PMCID: PMC3257631.
  6. Jukanti AK, Gaur PM, Gowda CL, Chibbar RN. Nutritional quality and health benefits of chickpea (Cicer arietinum L.): a review. Br J Nutr. 2012 Aug;108 Suppl 1:S11-26. doi: 10.1017/S0007114512000797. PMID: 22916806.
  7. Faridy JM, Stephanie CM, Gabriela MO, Cristian JM. Biological Activities of Chickpea in Human Health (Cicer arietinum L.). A Review. Plant Foods Hum Nutr. 2020 Jun;75(2):142-153. doi: 10.1007/s11130-020-00814-2. PMID: 32239331.
  8. HALINA BOJAROWICZ, BARBARA WOŹNIAK. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz ich wpływ na skórę. Probl Hig Epidemiol 2008, 89(4): 471-475.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów