info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Zioła zakonne 50g - VIVIO

Zioła zakonne przepisy, cena, zastosowanie, zioła bonifratrów

Zioła zakonne 50g - VIVIO

3,49 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Zioła zakonne - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
PolskaVIVIO

Składniki: sól, kukurydza, marchew, czosnek, kminek, papryka słodka, tymianek, kolendra, lubczyk, bazylia, majeranek, cebula, pieprz czarny, kurkuma, pasternak, barwnik naturalny - ekstrakt kurkumy


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Zioła zakonne - Zastosowanie

Zioła Zakonne to mieszanina przypraw doskonale znanych i często stosowanych w polskiej kuchni. To kompozycja, której starannie dobrane proporcje oddają specyfikę rodzimej kuchni, podnosząc jej walory aromatyczne i smakowe.

Zioła zakonne mogą być używane jako dodatek do dań wytrawnych mięsnych oraz wegańskich i wegetariańskich. Można dodawać je do panierki oraz używać do przyprawiania ryb. Doskonale urozmaicają smak warzyw , kanapek, tortilli czy nawet domowej pizzy. Ograniczenia w używaniu tej przyprawy nie istnieją, więc wszystko zależy jedynie od kreatywności w kuchni. Warto pamiętać, że aromat ziół zakonnych jest silnie wyczuwalny i nie należy ich nadużywać.
Poleca się ich zastosowanie do zagęszczania i zaciemniania sosów mięsnych i jako panierkę do pieczonego schabu.

 

 

Zioła zakonne - Opis produktu

Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i zastosowania ziół zakonnych

Każdy z nas na co dzień używa w swojej kuchni mnóstwa przypraw. To one nadają naszym potrawom wyjątkowego, wyrazistego smaku. A co gdyby tak połączyć nasze ulubione przyprawy w jedną i stworzyć idealną mieszankę sprawdzającą się niemal w każdym przepisie? Zioła zakonne Bonifatów to starannie dobrana kompozycja naturalnych ziół o niezwykłym aromacie. Doskonale sprawdzają się jako zamiennik pieprzu ziołowego lub zupełnie nowa, oryginalna mieszanka do mięs, sosów i zup. Przekonaj się już teraz jak wiele świeżości i aromatu może wprowadzić do Twoich dań ta jedna przyprawa!

Czy zioła zakonne uczulają?

Jak smakują zioła zakonne?

Czy zioła zakonne w ciąży są bezpieczne?

  • Zioła zakonne Bonifatów – wartości odżywcze

  • Zioła zakonne – zastosowanie

Zioła zakonne Bonifatów – aromat prosto z natury

Zioła zakonne to mieszanka najpopularniejszych w naszej tradycyjnej polskiej kuchni przypraw. Znaleźć w niej można składniki o intensywnym aromacie oraz takie, które nadadzą daniom nutki świeżości i ostrego posmaku. Skład przyprawy został starannie dobrany, tak aby zioła idealnie się dopełniały i komponowały z wieloma różnymi daniami.

Zioła zakonne są przyprawą niezwykle uniwersalną. Można stosować ją jako zamiennik innych mieszanek oraz pieprzu ziołowego. Wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego. Przyprawa nie zawiera sztucznych aromatów i barwników, co pozwala cieszyć się pełnią aromatu roślinnych surowców.

Zioła zakonne – skład i zastosowanie w kuchni

Zioła zakonne to niezwykle bogata kompozycja różnych ziół o intensywnym aromacie. Znaleźć w niej można niemal wszystkie używane na co dzień składniki, takie jak tymianek, bazylia, majeranek czy lubczyk. Ważną rolę w nadawaniu daniom intensywnego, wyrazistego smaku pełni czosnek. Za naturalną, przyjemną barwę odpowiada natomiast kurkuma. Ponadto w ziołach Bonifatów znaleźć można paprykę słodką, kukurydzę, marchew i kminek.

Zioła zakonne charakteryzują się silnym, ziołowym smakiem. Stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego pieprzu ziołowego oraz ziół prowansalskich. Warto stosować je w małych ilościach, gdyż aromat naturalnych składników jest niezwykle intensywny. Nadają się one do przyprawiania mięs, zup i sosów. Doskonale sprawdzą się jako składnik panierki, a także dodatek do kanapek, makaronów czy ryżu.

Moc zdrowia w naturalnych przyprawach

Przyprawy były stosowane w kuchni już od wielu setek lat. Znaleziono doniesienia o używaniu ziołowych dodatków już 5000 lat p.n.e. Poza korzystnymi walorami smakowymi, ich prozdrowotne właściwości dostrzegano nawet w starożytnej Grecji i Rzymie. Chociaż jeszcze niedawno towarzyszyły im opinie, jakoby taka znikoma ilość nie mogła wpływać na organizm człowieka, dzisiaj wiemy, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Okazuje się, że co prawda przyprawy nie mogą stanowić dobrego źródła witamin czy składników mineralnych, ale zawierają wiele polifenoli i alkaloidów, które już w niewielkich ilościach mogą korzystnie oddziaływać na funkcjonowanie organizmu. Ponadto wiele przypraw charakteryzuje się działaniem delikatnie stymulującym np. w stosunku do przewodu pokarmowego czy układu odpornościowego. Ze względu na niezwykle szerokie spektrum działania prozdrowotnego, w ostatnim czasie wiele przypraw uznawanych jest za nutraceutyki.

Prozdrowotne działanie ziół zakonnych

Niemal wszystkie składniki ziół zakonnych charakteryzują się specyficznym działaniem w organizmie człowieka. Wynika to z niezwykłej różnorodności substancji pochodzenia roślinnego, jakie znaleźć można w poszczególnych surowcach wchodzących w skład mieszanki.

Czosnek już od wielu lat uznawany jest za środek przeciwbakteryjny o działaniu naturalnego antybiotyku. Badania naukowe wykazały, że za właściwości i ostry smak tej rośliny odpowiadają związki siarkowe, do których zaliczana jest przede wszystkim allina i allicyna. Liczne eksperymenty przeprowadzane na zwierzętach i ludziach sugerują, że preparaty i ekstrakty z czosnku mogą być skuteczne w redukcji nadciśnienia tętniczego. Ponadto mogą one wpływać na profil lipidowy krwi. Publikacje wskazują również na właściwości antyoksydacyjne, wzmacniające, przeciwzakrzepowe, a nawet przeciwnowotworowe.

Ważnym składnikiem ziół zakonnych jest również tymianek. Badania naukowe wykazały na silne działanie przeciwutleniające suszu z tej rośliny. Ponadto związki zawarte w tej przyprawie mogą wykazywać działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, a także ochronne w stosunku do przewodu pokarmowego.

Kolendra zawarta w ziołach zakonnych również może wpływać korzystnie na układ krążenia. Badania naukowe sugerują jej działanie obniżające poziom cholesterolu oraz triglicerydów we krwi. Aspekt ten może pełnić rolę w prewencji chorób cywilizacyjnych, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie.

Kolejnym ważnym składnikiem przyprawy jest kurkuma. Stanowi ona niezwykle ważny składnik medycyny ajurwedyjskiej. W tradycyjnym leczeniu stosuje się ją przy chorobach reumatycznych, zapaleniu zatok, katarze i kaszlu. Publikacje naukowe wymieniają również jej działanie przeciwcukrzycowe, antydrobnoustrojowe, przeciwnowotworowe oraz hipolipemiczne.

Badania naukowe wykazały również obecność związków przeciwutleniających w bazylii. Publikacje sugerują także jej działanie przeciwzapalne. Według tradycyjnych zaleceń, warto włączyć tę przyprawę do diety w przypadku choroby reumatycznej stawów.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące ziół zakonnych Bonifatów

Pytanie 1: Czy zioła zakonne uczulają?

Wiele składników ziół zakonnych to silne alergeny. Osoby skłonne do uczuleń pokarmowych powinny starannie przeanalizować skład produktu, aby uniknąć dolegliwości po spożyciu przyprawy. Alergeny zawarte w produkcie to m.in. bazylia, majeranek, czosnek, kolendra i inne.

Pytanie 2: Jak smakują zioła zakonne?

Zioła zakonne charakteryzują się silnie ziołowym smakiem wzbogaconym o nutkę ostrego aromatu. Nadają daniom dużo intensywności i wyrazistości. Jednocześnie nie są mdłe, a ich oryginalna receptura stanowić może świetne urozmaicenie codziennych obiadów.

Pytanie 3: Czy zioła zakonne w ciąży są bezpieczne?

Niektóre przyprawy, szczególnie te o ostrym smaku lub właściwościach silnie rozluźniających, nie są wskazane do spożywania w ciąży. Przed włączeniem nowych składników do swojej diety w takim okresie warto skonsultować się z lekarzem.

 

zioła zakonne

Bibliografia

  1. Bartosz Kulczyński, Anna Gramza-Michałowska. Znaczenie wybranych przypraw w chorobach sercowo-naczyniowych. Postepy Hig Med Dosw (online), 2016; 70: 1131-1141 e-ISSN 1732-2693.
  2. Agnieszka Orkusz, Ludmiła Bogacz-Radomska. ZNACZENIE PRZYPRAW W ŻYWIENIU CZŁOWIEKA. NAUKI INŻYNIERSKIE I TECHNOLOGIE ENGINEERING SCIENCES AND TECHNOLOGIES 4(27) . 2017.
  3. http://www.czytelniamedyczna.pl/2459,fascynacja-czosnkiem-wczoraj-i-dzi.html [dostęp: 6.12.2020r.].
  4. Liu Q, Meng X, Li Y, Zhao CN, Tang GY, Li HB. Antibacterial and Antifungal Activities of Spices. Int J Mol Sci. 2017 Jun 16;18(6):1283. doi: 10.3390/ijms18061283. PMID: 28621716; PMCID: PMC5486105.
  5. AGNIESZKA SZAJDEK, JULITTA BOROWSKA. WŁAŚCIWOCI PRZECIWUTLENIAJĄCE ŻYWNOŚCI POCHODZENIA ROŚLINNEGO. ŻYWNOŚĆ. Nauka. Technologia. 2004, 4 (41) S, 5 – 28.
  6. NURZYŃSKA-WIERDAK, R., ZAWIŚLAK, G., BARABASZ-KRASNY, B., & MOŻDŻEŃ, K. (2016). Substancje bioaktywne oraz aktywność antyoksydacyjna bazylii pospolitej (Ocimum basilicum L.) i melisy lekarskiej (Melissa officinalis L.). Annales Horticulturae26(4), 53-65. Pobrano z https://czasopisma.up.lublin.pl/index.php/ah/article/view/490

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów