info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Wypróbuj domowe sposoby na biały uśmiech! Przetestuj NOWOŚĆ – pastę czyszczącą z aktywnym węglem!

Śnieżnobiały uśmiech to ogromny atut, który jest naturalną ozdobą i wpływa pozytywnie na atrakcyjność jego posiadacza. Niestety, prócz codziennej higieny, to złe przyzwyczajenia żywieniowe, a nawet uwarunkowania genetyczne mogą działać na zabarwienie zębów. Jak zatem, nie wydając fortuny na profesjonalne zabiegi, cieszyć się hollywódzkim uśmiechem? Sprawdź kilka domowych sposobów!

DOMOWE SPOSOBY NA BIAŁY UŚMIECH

1. Ogranicz produkty barwiące zęby – zaliczyć do nich można herbatę, kawę, czerwone wino i niektóre ciemne napoje typu cola, albo sok porzeczkowy. Prócz tego warto unikać buraczków ćwikłowych i pomidorów. Oczywiście nie chodzi o całkowite wyeliminowanie ich z diety, ale o pewien umiar i dbałość o higienę. Dlatego zaleca się regularne szczotkowanie zębów, zwłaszcza przed snem i po bezpośrednim kontakcie z barwiącą żywnością. Dla bardziej zainteresowanych – niektóre produkty wykazują właściwości usuwające osad z powierzchni zębów. Wówczas, gdy nie mamy możliwości umycia zębów zaraz po posiłku, możemy zjeść jabłko, orzechy, marchewkę lub selera – to one pobudzają wydzielanie śliny, która pomaga rozłożyć zalegające między zębami resztki.

2. Dobierz odpowiednią dla siebie szczoteczkę – te zbyt miękkie nie są w stanie całkowicie usunąć resztek po posiłku, dlatego warto sięgnąć po średniej twardości lub, jeśli nie mamy zbyt podrażnionych dziąseł, te twardsze.

3. Sięgaj po sprawdzone pasty do zębów – do wybielania szczególnie polecane są te z dodatkiem aktywnego węgla np. Pasta Beverly Hills Perfect White Black (do kupienia tutaj). Aktywny węgiel w niej zawarty posiada zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń. Właściwość tą wykorzystuje się w medycynie np. do odtruwania organizmu. Taki węgiel jest bezpieczny dla zębów, nie pochłania minerałów i nie uszkadza szkliwa, ani ich struktury. Dbając o piękny uśmiech warto też zaopatrzyć się w naturalne pasty do zębów lub sięgnąć po olej kokosowy, który hamuje rozwój bakterii w jamie ustnej.

zeby Wypróbuj domowe sposoby na biały uśmiech! Przetestuj NOWOŚĆ – pastę czyszczącą z aktywnym węglem!

4. Twórz kontrasty – intensywnie czerwona szminka, fuksja i delikatny róż tworzą optyczny efekt wybielenia zębów. Taki sam wynik przyniesie opalenizna skóry. Powinno się wystrzegać perłowych i brązowych pomadek. Odpowiedni wybór szminki, która pozwoli rozjaśnić uśmiech, zależy nie tylko od koloru zębów, ale również od barwy dziąseł.

5. Zadbaj o prosty zgryz – Bielsze zawsze wydają się równe zęby. Symetryczny uśmiech oraz doskonały kształt zębów idealnie maskuje ich kolorystyczne niedoskonałości.

6. Unikaj „babcinych” rozwiązań, bo czyszczenie zębów np. sodą albo kwaskiem cytrynowym może uszkodzić szkliwo.

Sprawdź opinie o naszym sklepie