info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

WODA FIJI i JAVA. Po którą warto sięgnąć?

Woda stanowi jeden z podstawowych elementów, niezbędnych do życia człowieka. Jest istotna w procesach trawienia, ponieważ rozpuszcza składniki pokarmowe, które, w dalszej kolejności, są wchłaniane przez jelita i dostarczane do komórek. Jaką wodę należy pić? Na co zwracać uwagę w czasach, gdy mamy do czynienia z dużym zanieczyszczeniem środowiska, co przekłada się też na jakość wody pitnej?

Woda jest nośnikiem i regulatorem ciepła w organizmie. U dorosłego człowieka stanowi ok. 70% masy ciała. Ale, co istotne, by utrzymać te proporcje należy pić ją w ilościach ok. 2,5 litra dziennie.

W ostatnich latach nastąpił wysoki wzrost gospodarczy i, co za tym idzie, pojawiło się wiele nowych związków chemicznych. Przedostają się one, wraz ze ściekami do wód. Kolejnym, ważnym aspektem w zakresie jakości współczesnej wody są stosowane w rolnictwie nawozy i pestycydy oraz środki ochrony roślin, które wraz z wodą deszczową dostają się do wód powierzchniowych. To wszystko wpływa na jakość wód i stawia nas przed pytaniem: jaką wodę wybrać, by mieć pewność, że jest dobra i zdrowa?

woda WODA FIJI i JAVA. Po którą warto sięgnąć?

WODA FIJI – artezyjska woda z wyspy Fiji
Od czasu do czasu słyszymy o nowych odkryciach, które mogą znacząco wpływać na stan zdrowia. Niedawno takim hitem w USA okrzyknięto wodę Fiji. Obecnie znajduje się ona na liście najlepiej sprzedających się wód w Stanach Zjednoczonych, choć jej cena nie jest niska. W Polsce za butelkę wody Fiji trzeba zapłacić od 9 do nawet 20 zł. Czy jest warta takiej ceny?

Woda Fiji jest wydobywana ze starego źródła w lasach deszczowych na jednej z wysp Figi. Źródło znajduje się pod warstwą lawy wulkanicznej, co, zdaniem zwolenników tej wody, decyduje o jej unikalności. To właśnie chroniony zbiornik wodny jest uznawany za zdrowy, a sama woda, jak wskazują sprzedawcy, zawiera unikalny profil mineralny: wysoką zawartość krzemionki, magnezu i wapnia. Informacje te nie zostały potwierdzone badaniami, mimo to wiele osób wierzy w niezwykłe działanie wody Fiji.

Zwolennicy wody Fiji wskazują, że jest ona wodą alkaliczną, jej picie pomaga odkwasić organizm, wpływa na poziom cukru, cholesterolu, nawadnia i usuwa toksyny. Sięgają po nią znane osoby ze świata show biznesu i celebryci amerykańscy, którzy uważają, że poprawia samopoczucie i dodaje energii.

Woda tuż za rogiem – JAVA
Dla porównania w Polsce, a dokładnie na Podkarpaciu mamy inną, znaną wodę – JAVĘ. Jak wskazuje dr n. med. Lucjan Langnerem – pediatra i specjalista medycyny przeciwstarzeniowej oraz właściciel firmy, która dystrybuuje wodę alkaliczną JAVA posiada ona o pH ponad 9,2 i ujemny potencjał redox ( -570mV przy źródle ). Jest uzyskiwana z głębokiego odwiertu w Humniskach na Podkarpaciu. Wody o podobnych parametrach jest niewiele na całym świecie (1).

Jak wskazuje dr n. med. Lucjan Langnerem woda JAVA posiada pH na poziomie, który pozwala zachować równowagę kwasowo – zasadową w organizmie. To zaś wpływa na stan zdrowia, powstanie i rozwój chorób, w tym tzw. chorób współczesnych i zmian nowotworowych.

Woda JAVA, jak wskazuje dr n. med. Lucjan Langnerem: wpływa na zdrowie i kondycję: Możemy śmiało polecić JAVĘ dla osób pragnących się odchudzić , jak również na zgagę, na nadkwaśność, na wspomniane już niestrawność i refluks, przy migrenie, na choroby metaboliczne ( jak dna moczanowa, cukrzyca typu 2 ), na wspomaganie procesu leczenia chorób nowotworowych, na przewlekłą niewydolność nerek. Woda alkaliczna jest również wspaniała na wyprawy w góry i podczas uprawiania sportu, na zakwaszenie mięśni jak i na tzw. ”zespół drugiego dnia” (czyli po przedawkowaniu alkoholu) (1).

Którą wodę wybrać?
Szukając dobrej wody, oddziałującej pozytywnie na organizm warto sięgnąć po to, co daje natura. A czasami nie trzeba szukać daleko, ponieważ polska woda JAVA cieszy się coraz większą ilością zwolenników. Jej cena jest niższa od np. ceny wody Fiji i wynosi ok. 8 zł za 1,5 l butelkę.

Trudno porównywać wodę JAVĘ i Fiji, ponieważ obie zostały uznane za cenne i mające pozytywne oddziaływanie na organizm człowieka. Wybierając którąś z nich można natomiast kierować się ceną lub większą dostępnością, czy pochodzeniem z rodzimego terenu. I w tej klasyfikacji to woda JAVA wygrywa!

Szukając sposobu na dobre samopoczucie i zdrowie warto sięgnąć po to, co daje natura. Warto też zwrócić uwagę na wodę, którą pijemy na co dzień, bo okazuje się, że woda wodzie nierówna…

Sprawdź opinie o naszym sklepie