info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

VIVIO SADZI LASY

VIVIO SADZI LASY

 

Współpraca

Od września 2021 Vivio podjęło współpracę z Fundacją Las Na Zawsze. Fundacja działa zaledwie 2 lata, a już zdążyła posadzić ponad 18 hektarów lasów. Wy, nasi drodzy Klienci, za naszym pośrednictwem, możecie przyczynić się do tego, aby te lasy stawały się coraz większy i piękniejszy. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że zrobisz zakupy za minimum 400 zł na Vivio.pl lub cosdlazdrowia.pl, a dzięki temu zostanie posadzony kolejny 1m2 zielonego lasu!

 

Co nas łączy

Ten projekt jest nam szczególnie bliski ponieważ pierwszy las powstał dzięki Fundacji tam, gdzie narodził się pomysł Vivio i gdzie mieści się siedziba naszej firmy, na Podkarpaciu. Niedaleko nas, bo w Godowej w 2019 roku. Poźniej, przez półtora roku, powstało kolejne 18 hektarów lasów, w województwach: łódzkim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim, mazowieckim,kujawsko-pomorskim i pomorskim.

 

Rozproszony Park Narodowy

Lasy sadzone przez fundację Lasy Na Zawsze są bioróżnorodne i zarządzane przez naturę. Nie można ich wyciąć ponieważ znajdują się na ziemi, która na zawsze ma pozostać obszarem leśnym. Celem Fundacji jest stworzenie Rozproszonego Parku Narodowego - zasadzenie lasów w każdym z polskich województw.

 

Po co nam lasy

Po co nam w ogóle las? Z kilku bardzo ważnych powodów. Zmiany klimatyczne są coraz bardziej gwałtowne i widoczne w coraz większej liczbie miejsc. Sadzenie lasów to najprostsza forma pozytywnego i twórczego działania, które mogą ograniczyć skalę zmian klimatycznych. Jak wiemy lasy to potężne magazyny dwutlenku węgla (CO2).

 

Same plusy

Co dobrego wiąże się z coraz większym Lasem Na Zawsze? Lasy pochłaniają dwutlenek węgla - według opinii niektórych naukowców jest to liczba około 7 ton CO2 na hektar lasu. Lasy sadzone przez Fundację to również bogata bioróżnorodność - przestrzeń dla niezliczonych organizmów. Lasy obniżają temperaturę powietrza i gleby i tworzą korzystny mikroklimat. Dodatkowo stabilizują glebę, chroniąc ją przed wypłukaniem oraz zatrzymują wodę, która spłynęła do morza lub szybko wyparowała. Widok lasów uspokaja, a przebywanie w lesie wycisza i łagodzi stres.

 

Zróbmy to razem

Przyłącz się do nas i posadźmy razem las! Zrób zakupy w jednym z naszych sklepów za minimum 400zł, a dzięki Tobie zostanie posadzony kolejny 1m2 lasu. Wspólnymi siłami sprawimy, że płuca naszej planety będą się rozrastać, my będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, a nasze potomstwo podziękuje nam za piękne krajobrazy i czyste powietrze.