info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

TOP 5 najciekawszych zdrowotnych aplikacji!

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada prywatnego smartfona a cyfryzacja świata postępuje z roku na rok. Instalowane na urządzeniach aplikacje mają na celu ułatwić codzienne życie, cechuje je funkcjonalność, ogólnodostępność i łatwość użytkowania.

Wiele zdrowotnych aplikacji można pobrać całkowicie za darmo, inne (bardziej specjalistyczne) wymagają dokonania opłaty. Bywają nazywane aplikacjami m-health od ang. mobile – mobilny i health – zdrowie. Ich zadaniem jest kontrola podstawowych funkcji ludzkiego organizmu i ich monitorowanie. Czy można im zaufać i wierzyć ślepo postawionym przez nie diagnozom?

Otóż nie. W tym celu należy odwiedzić lekarza, jednak z aplikacji zdrowotnych możemy korzystać np.  podejmując aktywność, uprawiając sport, ćwicząc. Istnieje duża potrzeba projektowania takich aplikacji we współpracy z lekarzami i instytucjami zarządzającymi zdrowiem publicznym.

aplikacje-sportowe TOP 5 najciekawszych zdrowotnych aplikacji!

Poniżej ranking najciekawszych zdrowotnych aplikacji.

1.Endomondo Sports Tracker to jedna z najpopularniejszych aplikacji Android dla osób podejmujących aktywność fizyczną – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Jest dedykowana m.in. biegaczom, ćwiczącym nordic walking, rowerzystom i rolkarzom. Aplikacja monitoruje takie elementy, jak: trasa, czas, dystans, tempo, wysokość i kalorie. Ponadto generuje wykresy i statystyki, a także ma możliwość integracji z mediami społecznościowymi np. poprzez publikację na Facebooku tablicy treningowej.

 

2. Period tracker to aplikacja stworzona z myślą o kobietach. Dzięki niej łatwiej zarejestrować moment rozpoczęcia cyklu menstruacji. Regularne wpisy pozwalają dokładnie obliczyć dni płodne, co może okazać się pomocne w planowaniu ciąży. Aplikacja umożliwia także wyznaczenie daty kolejnej miesiączki, przez co kobieta może spokojnie zaplanować sobie np. aktywność fizyczną.  Informacje otrzymane w czasie użytkowania aplikacji mogą okazać się pomocne w czasie wizyty u ginekologa.

 

3. Moodeo jest aplikacją, która pozwala na monitorowanie nastrojów. Jest to ważne dla osób, które borykają się z wahaniami, a chciałyby lepiej poznać siebie i szybko zauważyć niepokojące zmiany.

Moodeo jest bardzo łatwe w użytkowaniu. Przypomina codziennie o notowaniu takich informacji jak nastrój, ilość i jakość snu, przyjęte leki, wydarzenia mające wpływ na nasze emocje. Autorką aplikacji jest psychoterapeutka.

 

4. Water Time Pro – Czas do wody, to bardzo praktyczna aplikacja, która w prosty sposób przypomina nam o piciu wody, dzięki czemu organizm pozostaje prawidłowo nawodniony w ciągu dnia. Aplikacja ta pomaga przywrócić zdrowe nawyki – prawidłowe nawodnienie wiąże się również z przyspieszenie mmetabolizmu. Zalety aplikacji: łatwe ustawienia, przyjazny interfejs, automatyczny licznik dziennej normy picia wody.

 

5. Zdrowe napoje to hitowa aplikacja Philipsa. Pozwala ona na wyszukanie informacji o wartościach odżywczych napojów oraz o korzyściach płynących z ich picia. Nowością jest możliwość personalizowania przepisów, dobierania tygodniowych programów i podejmowania wyzwań!

Podobał Ci się ten artykuł?
Cały tekst dostępny jest dla użytkowników PREMIUM KLIKNIJ TU