8% RABATU Z KODEM: URODZINY8    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Selen 200µg 120tabl.
Selen 200µg 120tabl.

Selen 200µg 120tabl. - VIVIO

21,99 zł
  duża dostępność

Produkt niedostępny


Wartości odżywcze

Selen (drożdże wzbogacone w selen), substancja wiążąca - celuloza, maltodekstryna,  stabilizator-fosforany wapnia,  nośnik-sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca-dwutlenek krzemu.   


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Zastosowanie

Zaleca się spożywać 1 tabletkę dziennie, najlepiej po posiłku popijając dużą ilością wody.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Suplementy diety nie mogą być stosowane, jako substytut zróżnicowanej diety.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

 


Opis

Selen jest mikropierwiastkiem, który w organizmie człowieka jest niezbędny, by utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. W latach 60. XX wieku odkryto, że potrzebna jest jego niewielka ilość w ludzkim organizmie, pod postacią selenocysteiny, stanowiącej składnik białek enzymatycznych (selenoenzymów). Zalicza się do nich m.in. peroksydazę glutationu, znajdującą się w krwinkach czerwonych.

Selenoenzymy uczestniczą w metabolizmie i przemianie lipidów, aminokwasów i dostarczają syntezy kwasów nukleinowych - DNA i RNA. W połączeniu z witaminą E opóźniają procesy starzenia się organizmu i chronią komórki przed działaniem wolnych rodników. Wpływa to na ochronę organizmu przed stresem oksydacyjnym, stanowiącym przyczynę rozwoju takich chorób jak: nowotwory, choroby układu krążenia, zaburzenia w działaniu układu immunologicznego.

Zapotrzebowanie na selen różni się w zależności od wieku. W poniższej tabeli zawarto zapotrzebowanie na selen przez wybrane grupy wiekowe.


Tabela 1. Średnie zapotrzebowanie na selen w zależności od płci i wieku

 

Płeć

Wiek

Zapotrzebowanie (µg/dobę)

Dzieci

1–3
4–9

           17
           23

Chłopcy

10–12
13–18

           35
           45

Dziewczęta

10–12
13–18

           35
           45

Mężczyźni

19–75
>75

           45
           45

Kobiety

19–75
>75

           45
           45

Kobiety w okresie ciąży 
i karmienia piersią

 

           50


Źródło: Jarosz M., 2014.

PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 199zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
2 pkt