ZDROWY TYDZIEŃ! -10% Z KODEM: ZDROWIE    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Szkolny Konkurs Kulinarny w Radziejowicach z ViVio w tle…

9 listopada 2016 r. w Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego w Radziejowicach odbył się Szkolny Konkurs Kulinarny „MasterChef”. Odbył się on pod patronatem kilku sponsorów,
w tym marki ViVio. Młodzież szkolna przygotowała potrawy, które ocenione zostały przez jury, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Konkurs był okazja do wykazania się przez młodzież gimnazjalną talentem kulinarnym, pracą pod presją czasu i umiejętnością pracy zespołowej. Tematem konkursu były przekąski.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, który miał formę testową wyłoniono 8 dwuosobowych drużyn, które przeszły do kolejnego etapu.
W drugim etapie konkursu uczniowie musieli przygotować danie, które można podać jako przekąskę.

Inicjatywa zorganizowania konkursu była wynikiem uczestnictwa młodzieży i nauczycieli z Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego w Radziejowicach w warsztatach, zorganizowanych przez Kuźnię Inicjatyw z Wiskitek.

W skład jury weszli: Pani Wioletta Micewicz – przedstawiciel gminy, Pan Jakub Kamiński – przedstawiciel Kuźni Inicjatyw, Pan Krzysztof Nowak – jeden z rodziców, Pani Dyrektor Krystyna Szymańska oraz nauczyciele: Pani Grażyna Haude i Pani Małgorzata Hass.

Dzięki sponsorom młodzież otrzymała atrakcyjne nagrody.
Pomoc przy organizacji konkursu okazali też rodzice, którzy ufundowali nagrody oraz przygotowali elementy dekoracyjne na potrzeby konkursu.

Rywalizacja w konkursie była zacięta, a o wygranej zdecydowały detale. Jury wyłoniło zwycięzców.

Gratulujemy zwycięzcom! A zdjęcia pysznych, pięknych i zdrowych przystawek poniżej w GALERII.

I miejsce zajęły Liliana Uler i Natalia Ciastek, z klasy Ib, które przygotowały Quesadille.

1-miejsce-1 Szkolny Konkurs Kulinarny w Radziejowicach z ViVio w tle...

II miejsce zajęły Katarzyna Nowak i Izabela Weydman z klasy Ib, które przygotowały sałatkę z kalmarów i małż oraz  Alan Bakalarski i Karolina Soból z klasy 3a, którzy przygotowali łososia pieczonego, podanego na sosie koperkowym z kawiorem molekularnym z pomidorów

2-miejsce-1 Szkolny Konkurs Kulinarny w Radziejowicach z ViVio w tle...

drugie-miejsce Szkolny Konkurs Kulinarny w Radziejowicach z ViVio w tle...
III miejsce zajęły Maria Bzdęga i Urszula Zaprzałek z klasy 3a, które przygotowały pastę z cukini z chili podawaną na samodzielnie wykonanych chlebkach z mango

trzecie-miejsce Szkolny Konkurs Kulinarny w Radziejowicach z ViVio w tle...