Świąteczne trendy w dekorowaniu mieszkań

Święta to magiczny czas, w którym zatrzymujemy się na chwilę, aby spędzić trochę czasu z bliskimi. Jednak atmosfera Bożego Narodzenia często zależy od ozdób świątecznych i zapachów unoszących się w domu. Jak stworzyć dekoracje, żeby napełniły wnętrza świątecznym nastrojem?

Bodźce zapachowe docierają do mózgu jako pierwsze. Bardzo często też wrażenie te decydują o naszych reakcjach na otaczającą rzeczywistość, a co za tym idzie wpływają na nasze uczucia, nastroje i zdrowie. Znajome zapachy przywodzą na myśl wspomnienia, sprawmy więc, by te święta zapamiętać na długie lata, dzięki zapachom.

Takie zapachy możemy tworzyć sami Wystarczy, że do podgrzewacza dodasz kilka kropli oleju eterycznego cynamonowego i cały dom wypełni lekko korzenna, przyjemna nuta. Pachnące świece tworzą miejsce pełne radości i pozwolą na stworzenie niezwykłej atmosfery. Czy wiesz, że wdychanie słodkiego, przyjemnego zapachu cynamonu usprawnia pamięć operacyjną i długość koncentracji uwagi?  

Postaw też na żywą choinkę – pachnącego świerka czy jodełkę. Choinka przywieziona prosto z lasu ma w sobie tyle uroku, odbieramy ją niemal wszystkimi zmysłami. A do przystrojenia świątecznego drzewka wybierz ozdoby domowej roboty, a mianowicie pyszne pierniczki, które możesz ozdobić w fantazyjny sposób.

Ciekawą ozdobą będą też płatki kwiatów rozsypane na płaskim naczyniu, a już na pewno domowe pierniki, dzięki nim dom wypełni zapach cynamonu, kardamonu, gałki muszkatołowej – po prostu święta! Na płaskim talerzu możesz ułożyć kilka pomarańczy, a w niektóre nabij symetrycznie goździki. Obok możesz położyć gwiazdki, czyli anyż i laski cynamonu. Zapewniamy, że ta prosta dekoracja wygląda niezwykle elegancko i pięknie pachnie. A jako ciekawostkę dodam, że naukowcy udowodnili, iż zapachy cytrusów pomagają zwalczyć stres, więc tym bardziej warto spróbować.

Życzymy wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! 

Niech będą magiczne!