info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Świąteczne trendy w dekorowaniu mieszkań

Święta to magiczny czas, w którym zatrzymujemy się na chwilę, aby spędzić trochę czasu z bliskimi. Jednak atmosfera Bożego Narodzenia często zależy od ozdób świątecznych i zapachów unoszących się w domu. Jak stworzyć dekoracje, żeby napełniły wnętrza świątecznym nastrojem?

Bodźce zapachowe docierają do mózgu jako pierwsze. Bardzo często też wrażenie te decydują o naszych reakcjach na otaczającą rzeczywistość, a co za tym idzie wpływają na nasze uczucia, nastroje i zdrowie. Znajome zapachy przywodzą na myśl wspomnienia, sprawmy więc, by te święta zapamiętać na długie lata, dzięki zapachom.

z1-1 Świąteczne trendy w dekorowaniu mieszkań

Takie zapachy możemy tworzyć sami Wystarczy, że do podgrzewacza dodasz kilka kropli oleju eterycznego cynamonowego i cały dom wypełni lekko korzenna, przyjemna nuta. Pachnące świece tworzą miejsce pełne radości i pozwolą na stworzenie niezwykłej atmosfery. Czy wiesz, że wdychanie słodkiego, przyjemnego zapachu cynamonu usprawnia pamięć operacyjną i długość koncentracji uwagi?  

Postaw też na żywą choinkę – pachnącego świerka czy jodełkę. Choinka przywieziona prosto z lasu ma w sobie tyle uroku, odbieramy ją niemal wszystkimi zmysłami. A do przystrojenia świątecznego drzewka wybierz ozdoby domowej roboty, a mianowicie pyszne pierniczki, które możesz ozdobić w fantazyjny sposób.

Ciekawą ozdobą będą też płatki kwiatów rozsypane na płaskim naczyniu, a już na pewno domowe pierniki, dzięki nim dom wypełni zapach cynamonu, kardamonu, gałki muszkatołowej – po prostu święta! Na płaskim talerzu możesz ułożyć kilka pomarańczy, a w niektóre nabij symetrycznie goździki. Obok możesz położyć gwiazdki, czyli anyż i laski cynamonu. Zapewniamy, że ta prosta dekoracja wygląda niezwykle elegancko i pięknie pachnie. A jako ciekawostkę dodam, że naukowcy udowodnili, iż zapachy cytrusów pomagają zwalczyć stres, więc tym bardziej warto spróbować.

z1-2 Świąteczne trendy w dekorowaniu mieszkań

Życzymy wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! 

Niech będą magiczne!

 

 

Sprawdź opinie o naszym sklepie