Suchy zakwas pszenny durum 1 kg - VIVIO
Suchy zakwas pszenny durum 1 kg - VIVIO
Produkt niedostępny
Suchy Zakwas Pszenny Durum - skład
MARKA |
---|
VIVIO |
Składniki: zmielona pszenica durum, woda, kultury starterowe;
*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.
Suchy Zakwas Pszenny Durum - Zastosowanie
Zastosowanie: do pieczywa, mieszanek, koncentratów, mąk.
Dodaj 20-40g na 1 kg mąki pszennej (lub wyrobu pszennego)
Z suchego zakwasu w bardzo prosty sposób przygotujesz pyszny i zdrowy domowy chleb. Możesz go używać na dwa sposoby. Pierwszy polega na zrobieniu zaczyny z gotowego proszku i wody. Stosujesz proporcje 1:1 (np. 50 g suchego zakwasu i 50 g wody), odstawiasz w ciepłe miejsce na kilka godzin, a następnie przygotowujesz ciasto na chleb mieszając wszystko z mąką, solą i innymi dodatkami. Możesz również dodać suchy zakwas bezpośrednio do mąki i z takiej mieszanki od razu przygotować ciasto. Proste, prawda? Zatem do dzieła! Poniżej sprawdzony przepis, na podstawie którego przygotujesz pachnący bochenek jak z najlepszej piekarni.
Suchy Zakwas Pszenny Durum - Opis produktu
Suchy zakwas pszenny to wygodne rozwiązanie do wypieku domowego pieczywa. Chleb na zakwasie posiada niższy indeks glikemiczny, niż inne jego rodzaje. Jest też zdrowszy, bo mniej kaloryczny. Zakwas dostarcza przy tym naszemu organizmowi wielu cennych witamin i składników mineralnych. Jego suszona wersja nie wymaga dokarmiania, tak jak w przypadku zakwasu „żywego”. Długi termin przydatności sprawia, że możesz mieć pyszny i zdrowy chleb zawsze, gdy tego zapragniesz. Poznaj właściwości zakwasu suchego i dowiedz się jak go używać.
Co to jest suchy zakwas pszenny?
Gdzie kupić zakwas pszenny suchy i jaka jest jego cena?
Jak ożywić zakwas?
Suchy zakwas chlebowy – skład
Właściwości zdrowotne suchego zakwasu
Jak używać?
Co to jest suchy zakwas pszenny?
Pieczywo na zakwasie wypiekano już w starożytności. Zakwas chlebowy to nic innego jak rodzaj ciasta poddanego procesowi fermentacji. Proces ten zachodzi za sprawą naturalnie występujących w mące pałeczek kwasu mlekowego i drożdży. Jest to proces długotrwały, wymagający zachowania odpowiednich warunków termicznych oraz proporcji mąki i wody. Chleb wypiekany na naturalnym zakwasie jest o wiele zdrowszy niż pieczywo wytwarzane z drożdży piekarskich. Nie zawiera sztucznych polepszaczy, których nie brakuje w wypiekach dostępnych na sklepowych półkach. Pieczywo na zakwasie ma bardziej kwaśny smak, co nie wszystkim przypadnie do gustu. Wyróżnia się kilka rodzajów zakwasu. Ten suchy zalicza się do typu III. To po prostu świeży zakwas poddany procesowi suszenia rozpryskowego lub bębnowego. Ta forma zakwasu jest o wiele wygodniejsza w użyciu. Pieczywo wypiekane na bazie zakwasu z pszenicy durum ma kolor skórki charakterystyczny dla pieczywa pszennego. Jest niezwykle aromatyczne i chrupiące.
Gdzie kupić zakwas pszenny suchy i jaka jest jego cena?
Suchy zakwas wykorzystuje się zazwyczaj na skalę przemysłową, dlatego nie tak łatwo znaleźć go w supermarkecie lub sklepie spożywczym. Otrzymamy go bez problemu w sklepie ze zdrową żywnością. Za kilogramowe opakowanie zapłacimy około 30 zł. Długi termin przydatności do spożycia sprawia, że możemy cieszyć się zdrowym i świeżym chlebem każdego dnia. Domownicy nie będą chcieli już jeść innego pieczywa. Lepiej od razu kupić większą ilość opakowań.
Jak ożywić zakwas?
Suchy zakwas jest bardzo prosty do użycia. Wystarczy odmierzyć taką samą ilość proszku oraz wody i wszystko razem zmieszać. Tak przygotowaną papkę należy zostawić na kilka godzin w ciepłym miejscu. Po tym czasie jest gotowa do wypieku chleba.
Suchy zakwas chlebowy – skład
Zakwas chlebowy pszenny to przede wszystkim źródło witamin z grupy B, które wspierają pracę naszego układu nerwowego. Pieczywo wypiekane na zakwasie dostarcza organizmowi także cennego białka, zdrowych tłuszczy, błonnika oraz wielu składników mineralnych tj. potas, sód, selen, wapń i żelazo. Obecność kwasu mlekowego sprawia, że zakwas wykazuje również właściwości antyoksydacyjne. Liczne walory prozdrowotne pieczywa na zakwasie sprawiają, że powinien on gościć na naszych stołach jak najczęściej.
Właściwości zdrowotne suchego zakwasu
Chleb wypiekany na zakwasie jest zalecany zwłaszcza dla diabetyków, ponieważ ma niższy indeks glikemiczny, niż pieczywo przygotowywane z drożdży piekarniczych. Jego spożycie nie powoduje raptownych skoków glukozy we krwi. Zakwas potrafi również przedłużyć trwałość pieczywa. Sprawia, że chleb ma bogatszy aromat, lepszą teksturę i pozostaje świeży na dłużej. Spożywanie pieczywa na zakwasie wpłynie także pozytywnie na przyswajanie witamin i składników mineralnych z pożywienia. Pieczywo na zakwasie docenią także osoby odchudzające się, ponieważ charakteryzuje się on mniejszą kalorycznością, niż pozostałe jego rodzaje.
Informacje dodatkowe
Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.
Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.
Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.