DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy PREZENT Baton RAW FIT kokos, kakao GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Spirulina – zielononiebieska alga, recepta na twoje zdrowie

Spirulina – co to takiego? Pewnie wielu z was zetknęło się z tą nazwą po raz pierwszy.

Spirulina to nic innego jak roślina, ale roślina nie taka zwykła. Dokładnie rzecz ujmując, jest to niebieskozielona mikroalga z grupy sinic, która jest niezwykle bogatym źródłem pełnowartościowego białka.

spirulina-branding-blog Spirulina – zielononiebieska alga, recepta na twoje zdrowie

Co w niej takiego zdumiewającego?

Mikroalga zawiera więcej chlorofilu niż inne rośliny, stąd jej unikalność. Oprócz tego, że posiada 8 egzogennych i 10 endogennych aminokwasów, to zawiera najwięcej beta-karotenu oraz kwasów nukleinowych (DNA i RNA), z pośród wszystkich pokarmów zwierzęcych jak i roślinnych. Ponadto zawiera kwas linolowy, kwas arachidonowy oraz witaminy z grupy B. Doskonałe źródło minerałów takich jak: żelazo, wapń, fosfor, cynk, miedź i selen.
Wszystkie te składniki zawarte w spirulinie tworzą wyjątkowe połączenie substancji cennych dla ludzkiego organizmu.
Jest idealnym suplementem diety oraz silnym antyoksydantem.

Spirulina dobra na wszystko!

Przypisuje się jej mnóstwo zbawiennych działań dla organizmu ludzkiego.
Oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga metabolizm oraz procesy trawienne. Jest silnym antyoksydantem. Zalecana w różnego typu nałogach czy antybiotykoterapii. Pomaga zwalczać infekcje oraz choroby przewlekłe. Wzmacnia system immunologiczny, idealna w profilaktyce nowotworowej, zmniejsza niekorzystne skutki radioterapii i chemioterapii. Regeneruje uszkodzone komórki DNA. Pomaga w leczeniu otyłości, cukrzycy, nadciśnienia czy anemii.

Spirulinę można kupić w postaci tabletek oraz w proszku. Dostępna w proszku wykorzystywana jest w produkcji kosmetyków, zwłaszcza maseczek do twarzy. Spowalnia proces starzenia.

Jako suplement diety, można dodać ją np. do koktajlu bądź jogurtu. Doskonale sprawdza się w diecie wegetariańskiej, dostarcza maksymalne zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz pomoże osobą walczącym z nadwagą, dzięki zawartości fenyloalaniny, która wpływa na zmniejszenie apetytu.

Odtruwające działanie spiruliny sprawi, że nasz organizm poczuje się lepiej. Dzięki niej przestaniesz czuć się osłabiony i ospały.

Algi morskie zdobywają coraz większą popularność oraz grono zwolenników. Zdumiewające właściwości tej najbardziej wartościowej rośliny, to cudowny dar, jaki przyroda zaoferowała człowiekowi.

Takiej bomby witaminowo – odżywczej nie spotkacie w żadnym innym produkcie.

Sprawdź opinie o naszym sklepie