info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Sok z granatu – życiodajny nektar?

Granat jest owocem znanym od wieków. Uprawiano go już 5000 lat przed naszą erą. Już w starożytności doceniano jego zalety, mianowicie, sok z granatu uważany był za życiodajny nektar. Później uznano jeszcze, że granat to owoc długowieczności. Sok z granatu od zawsze był symbolem płodności i odradzania się.

zielona-ramka-l-sok Sok z granatu – życiodajny nektar?

W starożytnym Egipcie i Grecji granat był czczony jako święty. W dzisiejszych czasach natomiast, sok z granatu i sam granat był obiektem ponad 200 badań naukowych. Granat jest słodki i orzeźwiający w smaku. Wypełniony jest mocno soczystymi owocami. Sok z granatu jest doskonały zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Nie bez powodu granat uważany jest za owoc długowieczności, bowiem dzięki zawartości kwasu elagowego hamuje proces starzenia się, co więcej spowalnia proces demencji. Sok z granatu wykazuje zdolności regeneracji skóry poprawia jej koloryt i ukrwienie.

Ogromnym skarbem granatu są zawarte w nim łatwo przyswajalne przez organizm polifenole, należące do przeciwutleniaczy. Dieta przyszłej matki bogata w polifenole pozytywnie wpływa na płód.

Sprawdź opinie o naszym sklepie