info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Sok z granatu

Właściwości granatu znane były już chińskim lekarzom w okresie starożytnym. Od najdawniejszych czasów granatowi przypisywano wiele właściwości zdrowotnych.

granat Sok z granatu

Granat jest uznawany za owoc o licznych właściwościach zdrowotnych:
• Starożytni chińscy lekarze przypisywali sokowi z granatu właściwości przedłużające życie, poprawiające samopoczucie, dodające witalności i energii.
• Granat jest symbolem płodności, a zwolennicy afrodyzjaków uważają go za owoc zwiększający doznania erotyczne.
• Sokiem z granatu leczono kiedyś rany skórne.
• Skórki z granatu były używane przeciwko biegunce, wrzodom, próchnicy i w stanach zapalnych gardła.
• Kwiatami granatu leczono cukrzycę.

W efekcie przeprowadzonych badań dowiedziono, że sok z granatu (do kupienia tutaj) jest naturalnym sposobem na wiele chorób. Wynika to ze współdziałania polifenoli przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i fitohormonalnych, które oddziałują pozytywnie na układ odpornościowy człowieka.

Granat a choroby nowotworowe
Badania przeprowadzone na grupie mężczyzn, którzy zostali poddani radioterapii lub chirurgicznemu usunięciu guza prostaty wykazały, że podawanie codziennie przez pół roku kapsułki z wyciągiem z granatu, zielonej herbaty, kurkumy i brokułów, obniżyło o średnio 63% poziom białka PSA, odpowiedzialnego za powstanie nowotworów.

Tajemnica działania granatu wynika z właściwości polifenoli- przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko pojawienia się raka prostaty, szyjki macicy i skóry.

Co drugi mężczyzna po ukończeniu 50 lat cierpi z powodu prostaty. Sok z granatu to dobra profilaktyka. Dlatego, jeśli mamy możliwość wybierania naturalnych produktów, które dają możliwość zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia na długie lata, to dlaczego z tego nie korzystać?

Sprawdź opinie o naszym sklepie