RABAT ZERO WASTE

Przyprawy i zioła

Przyprawy i zioła, kurkuma, pierz czarny, pomidory suszone
Wyniki od 1 do 32 z 85 (strona 1)
RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

PODKATEGORIE

Nawet najprostsze dania nie smakowałyby tak samo, gdyby nie dodatek ziół czy różnego rodzaju przypraw.  Najczęściej pozyskiwane są one z liści, korzeni lub owoców poszczególnych roślin. Są one znane człowiekowi i stosowane od tysięcy lat nie tylko w kuchni, ale także w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń.

Dziś przyprawy można spotkać w każdym domu czy sklepie, warto jednak wiedzieć jak ich używać, aby w pełni korzystać z ich dobrodziejstw. Niestety, w obecnych czasach na naszych stołach często królują sztuczne mieszanki przypraw, kostki rosołowe i nadmiar soli, co prowadzi do rozwoju wielu schorzeń i nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

Z tego względu warto zastąpić je naturalnymi ziołami i przyprawami, które oprócz tego, że wzbogacają smak i aromat potraw, zawierają także wiele substancji o charakterze prozdrowotnym, które obniżają ciśnienie krwi, regulują metabolizm czy korzystnie wpływają na profil lipidowy. Za przykład mogą tu posłużyć chociażby nasiona czarnuszki, która poza ciekawym, lekko pikantnym smakiem cechuje się wysoką zawartością cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B, składników mineralnych oraz tymochinonu - związku o silnym działaniu antybakteryjnym, antywirusowym i antygrzybicznym.

Za inną, niezwykle cenną przyprawę o wszechstronnym zastosowaniu i prozdrowotnych właściwościach można uznać także tymianek, który świetnie sprawdzi się w przypadku pieczonych i duszonych mięs, sałatek, zup czy sosów. Wzbogacanie tymiankiem potraw ma także duże znaczenie dla naszego zdrowia - oczyszcza on drogi oddechowe, pobudza wydzielanie soków trawiennych, pozytywnie wpływa na układ pokarmowy oraz łagodzi wzdęcia. Czosnek niedźwiedzi, cynamon cejloński, czubryca czerwona, zioła prowansalskie, pieprz cayenne, garam masala, biała gorczyca, owoc jałowca, kurkumę - w naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór najwyższej jakości aromatycznych przypraw, ziół i mieszanek przyprawowych zarówno tych rodzimych, jak i pochodzących z najbardziej egzotycznych zakątków świata, które doskonale wydobędą smak każdej potrawy na jaką będziesz miał ochotę.