info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Przyprawa do rosołu 100g - VIVIO

Przyprawa Do Rosołu przepisy Opinie Cena Zastosowanie

Przyprawa do rosołu 100g - VIVIO

4,49 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Przyprawa do rosołu - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
PolskaVIVIO

SKŁAD: marchew, pasternak, pietruszka, cebula, liść laurowy, aromat, seler, barwnik - ryboflawina


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Przyprawa do rosołu - Zastosowanie

Przyprawa do rosołu marki VIVIO posiada unikalny smak, a ponadto jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu zestaw cennych składników odżywczych. Dlatego też, bez przeszkód możemy wykorzystać ją w naszej kuchni na wiele różnych sposobów:

  • Po pierwsze: Przyprawa do rosołu jest dodawana do rosołów, bulionów i innych zup i sosów. Podkreśla i wzbogaca smak tych dań;
  • Po drugie: przyprawa do rosołu idealnie nadaje się do zapiekanek warzywnych oraz makaronowych;
  • Po trzecie: przyprawa ta jest w stanie podkreślić smak domowej pasty kanapkowej, przygotowanej na bazie gotowanej piersi z kurczaka;
  • Po czwarte: w połączeniu z oliwą z oliwek, przyprawa do rosołu w zaledwie kilka chwil może stworzyć doskonały sos sałatkowy.

Przyprawa do rosołu doskonale uzupełnia kompozycję smakową wywaru z mięsa i warzyw poza solą i pieprzem, dodając je subtelnego aromatu warzyw i przypraw. Doskonale połączy w jedną starannie wyważoną kompozycję wszystkie nuty smakowe, mięsa, warzyw, przypraw oraz soli i pieprzu, tworząc niepowtarzalne danie.

Przyprawa do rosołu - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych przyprawy do rosołu marki VIVIO

Rosół to bez wątpienia jedna z ulubionych zup Polaków. Przygotowana w odpowiedni sposób, jest nie tylko pożywna, ale także jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu zestaw cennych składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Niestety, większość mieszanek przypraw do rosołu obfituje w sztuczne barwniki, nadmierne ilości soli i wypełniacze smaku. Na szczęście, znamy prosty sposób na to, jak przyrządzić rozgrzewający rosół z dodatkiem przypraw wyłącznie naturalnego pochodzenia. Specjalnie dla wszystkich miłośników tej tradycyjnej zupy, przygotowaliśmy unikalną mieszankę przypraw, dzięki której doprawienie ulubionego rosołu stanie się niezwykle proste. A co jeszcze warto wiedzieć na temat przyprawy do rosołu marki VIVIO? I jak wykorzystać ją w naszej codziennej kuchni? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gdzie kupić przyprawę do rosołu?

Czy przyprawa do rosołu zawiera w swoim składzie sztuczne barwniki?

Czy przyprawa do rosołu zawiera w swoim składzie gluten?

Do czego dodawać przyprawę do rosołu?

Jak w prawidłowy sposób przechowywać przyprawę do rosołu?

  • Przyprawa do rosołu – przepisy.

Przyprawa do rosołu – skład i najważniejsze wartości odżywcze

Przyprawa do rosołu to bez wątpienia wyjątkowy produkt na rynku spożywczym. W odróżnieniu od innych mieszanek, nie zawiera ona w swoim składzie sztucznych wzmacniaczy smaku, a przede wszystkim glutaminianu sodu. Ponadto, to co wyróżnia przyprawę do rosołu spośród innych produktów, to zawartość składników wyłącznie naturalnego pochodzenia. Dzięki temu, przyprawa ta jest nie tylko smaczna, ale także bezpieczna dla naszego zdrowia. A jakie składniki w niej znajdziemy?

Po pierwsze: Marchew – to nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe warzywo, które ze względu na swoje dobroczynne właściwości zdrowotne powinno często pojawiać się w naszym jadłospisie. Marchewka zawiera bowiem mnóstwo cennych składników odżywczych, witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Marchew to przede wszystkim źródło karotenoidów - przeciwutleniaczy, będących jednocześnie barwnikami nadającymi marchewce jej charakterystyczny pomarańczowy kolor.

Po drugie: Pasternak – roślina korzeniowa, która mimo cennych właściwości zdrowotnych, nadal rzadko wykorzystywana jest w naszej kuchni. Pasternak w naturalnych warunkach występuje na terenie Europy oraz Azji. Co ciekawe, roślina ta swoim wyglądem może przypominać nam korzeń pietruszki. Niemniej jednak, jej liście są większe i nieco bardziej jasne. Ponadto, w odróżnieniu od pietruszki, pasternak wyróżnia się delikatnym oraz słodkim smakiem. Dlatego też, roślinę tę bez przeszkód możemy dodawać do licznych sałatek, sosów oraz zup. Warto wiedzieć, że ta niezwykła przyprawa zawiera w sobie także zestaw cennych składników odżywczych, takich jak: witamina A, witamina C, potas, wapń, magnez i żelazo. Dodatkowo, pasternak jest dobrym źródłem błonnika pokarmowego.

Po trzecie: Pietruszkę – korzeń pietruszki to warzywo, którego właściwości odżywcze i lecznicze przez wielu są niedoceniane. Korzeń pietruszki najbardziej znany jest jako składnik włoszczyzny, na bazie której przygotowuje się wywar do zupy. I zwykle na tym kończy się jego zastosowanie. Tymczasem korzeń pietruszki pomaga w dolegliwościach układu pokarmowego i wielu innych. W korzeniach pietruszki znajdują się m.in. flawonoidy (przeciwutleniacze, które chronią przed groźnymi chorobami), substancje śluzowe, związki cukrowe i sole mineralne.

Po czwarte: Cebulę - właściwości lecznicze cebuli wiążą się z zawartością wielu dobroczynnych składników, w tym przeciwutleniaczy (antyoksydantów) i związków siarki. Dzięki nim warzywo ma m.in. działanie antybakteryjne, obniżające stężenie cholesterolu i przeciwnowotworowe.

Po piąte: Liść laurowy – ta roślina od wieków znajduje szerokie zastosowanie zarówno w sztuce kulinarnej, jak i w ziołolecznictwie. Pochodząca z regionów Europy Południowej przyprawa zawiera w sobie wartościowe olejki, które cenione są przede wszystkim w dziedzinie dermatologii. Co ciekawe, liście laurowe są w stanie dostarczyć do naszego organizmu także cenne witaminy i minerały, takie jak: witamina A, witaminy z grupy B, witamina C, wapń, magnez, potas, żelazo oraz cynk.

Po szóste: Selera - to warzywo, które zawiera dwukrotnie większą ilość witaminy C wzmacniającą odporność organizmu niż owoce cytusowe. Ponadto, w jego składzie znajduje się kompleks witamin z grupy B – w tym również witamina B9, czyli kwas foliowy, a także witamina PP (niacyna) oraz A i E. Seler zawiera dużą ilość fosforu. Składnik ten jest niezbędny do budowy tkanek miękkich, błon komórkowych.

W przyprawie do rosołu Vivio nie znajdziesz dodatku soli, ani cukru. Dzięki połączeniu powyższych składników, możliwe stało się osiągnięcie unikalnego smaku, który doskonale podkreśla aromat domowego rosołu.

Przeciwwskazania dotyczące spożywania przyprawy do rosołu

Stosowanie odpowiednich ilości przyprawy do rosołu jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Niemniej jednak, istnieją pewne przeciwwskazania związane z jej stosowaniem. Po pierwsze, ze względu na zawartość selera, nie powinny spożywać jej osoby uczulone na to warzywo. Ponadto, należy pamiętać, że poszczególne składniki przyprawy do rosołu mogą odpowiedzialne być za wywoływanie reakcji alergicznych. Dlatego też, zaleca się, aby wprowadzać niniejszy produkt do swojej diety stopniowo, obserwując przy tym reakcje organizmu. Natomiast w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych po spożyciu przyprawy do rosołu (np. nudności, bólu brzucha, zawrotów głowy, duszności, zaczerwienienia skóry, wysypki), należy możliwie jak najszybciej zasięgnąć opinii w gabinecie alergologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

UWAGA NA ALERGENY: W przyprawie do rosołu mogą znajdować się śladowe ilości: glutenu, skorupiaków, jaj, orzeszków ziemnych, ryb, nasion soi, mleka, laktozy, orzechów, gorczycy, dwutlenku siarki, łubinu, mięczaków i produktów pochodnych.

Przyprawa do rosołu – cena

Przyprawa do rosołu sprzedawana jest zazwyczaj w opakowaniach o pojemności 100 gramów. Za produkt ten zapłacimy około 3,00 – 5,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena przyprawy do rosołu może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta oraz/lub dystrybutora. Ponadto, podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na skład produktu i wybierać te przyprawy, które nie zawierają w swoim składzie niebezpiecznych konserwantów oraz/lub wypełniaczy smaku. Wówczas zyskamy pewność, że wybrana przez nas przyprawa jest bezpieczna dla naszego zdrowia.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące przyprawy do rosołu

Pytanie 1: Gdzie kupić przyprawę do rosołu? Przyprawa do rosołu dostępna jest w niektórych marketach spożywczych oraz salonach zielarskich. Niemniej jednak, warto poszukać jej w renomowanych sklepach internetowych ze zdrową żywnością oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży marki VIVIO. W ten sposób uzyskamy dostęp nie tylko do atrakcyjnej oferty cenowej, ale także gwarancję najwyższej jakości produktu.

Pytanie 2: Czy przyprawa do rosołu zawiera w swoim składzie glutaminian sodu? Przyprawa marki VIVIO nie zawiera w swoim składzie glutaminianu sodu. Dzięki temu jest ona bezpieczna dla naszego zdrowia. Przyprawa do rosołu bez glutaminianu sodu stworzona została wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych składników, które są w stanie wzbogacić smak przygotowywanych przez nas potraw.

Pytanie 3: Czy przyprawa do rosołu zawiera w swoim składzie gluten? Chociaż poszczególne składniki przyprawy do rosołu nie zawierają w swoim składzie glutenu, warto wiedzieć, że przyprawa ta produkowana jest na terenie zakładu, w którym gluten jest przetwarzany. Dlatego też, osoby zmagające się z problemem celiakii powinny zrezygnować ze spożywania niniejszego produktu w swojej codziennej diecie.

Pytanie 4: Do czego dodawać przyprawę do rosołu? Przyprawę tę możemy dodawać nie tylko do rosołu, ale także do innych zup, sosów, a nawet dań mięsnych. Stanowi ona doskonałą mieszankę ziół, które idealnie odnajdują się zarówno w połączeniu z warzywami, jak i rybami.

Pytanie 5: Jak w prawidłowy sposób przechowywać przyprawę do rosołu? Przyprawę tę należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od działania promieni słonecznych. Jeśli zamkniemy ją w pojemniku ze szczelna pokrywką, zyskamy pewność, iż na długo będzie ona w stanie zachować swoje cenne walory smakowe oraz właściwości zdrowotne.

 

 

Podsumowanie

Przyprawa do rosołu marki VIVIO to wyjątkowy produkt, który wyróżnia się zawartością wyłącznie naturalnych składników. Niniejsza przyprawa doskonale podkreśla smak domowych dań, a ponadto jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu zestaw cennych składników odżywczych, w tym witamin i minerałów. Dlatego też, już dziś warto wprowadzić przyprawę do rosołu do zrównoważonej diety oraz aktywnego stylu życia.

Bibliografia

  1. Andrade Furtado M, Fernandes de Almeida LC, Andrade Furtado R i wsp. Antimutagenicity of rosmarinic acid in swiss mice evaluated by the micronucleus assay. Mutat Res 2008; 657:150-4;
  2. Badmaev V., Majeed M., Prakash L., Piperine derived from black pepper increases the plasma levels of coenzyme Q10 following oral supplementation, “The Journal of Nutritional Biochemistry” 11 (2000), p. 109-113;
  3. Bylaite E., Roozen J. P., Legger A., Venskutonis R. P., Posthumus M. A. Dynamic headspace - gas chromatography - olfactometry analysis of diffrent anatomical parts of lovage (Levisticum officinale Koch.) at eight growing stages. J. Agric. Food Chem. 2000;
  4. Del Bano MJ, Castillo J, Benavente-Garcia O i wsp. Radioprotective-antimutagenic effects of rosemary phenolics against chromosomal damage induced in human lymphocytes by γ-rays. J Agricult Food Chem 2006; 54:2064-8;
  5. Food end Chemical Toxicology, 2010, 48(3); pp. 798-802: "Piperine, the main alkaloid of Thai black pepper, protects against neurodegeneration and cognitive impairment in animal model of cognitive deficit like condition of Alzheimer's disease";
  6. Martin R, Pierrard C, Lejeune F i wsp. Photoprotective effect of a water-soluble extract of Rosmarinus officinalis L. against UV-induced matrix metalloproteinase-1 in human dermal fibroblasts and reconstructed skin. Eur J Dermatol 2008; 18:128-35;
  7. Najda A., Wolski T., Ludwiczuk A,. Chromatographic analysis of essential oils occurring in roots and fruits of lovage (Levisticum officinale Koch.). 8th International Symposium on Separation Sciences. Advance in Separation Sciences on the day before the 100 years anniversary of chromatography discover. 8-12 September, Toruń, Poland, 2002;
  8. Poeckel D, Greiner C, Verhoff M i wsp. Carnosic acid and carnosol potently inhibit human 5-lipooxygenase and suppress pro-inflammatory responses of stimulated human polymorphonuclear leukocytes. Biochem Pharmacol 2008;
  9. Rau O, Wurglics M, Paulke A i wsp. Carnosic acid and carnosol, phenolic diterpene compounds of the labiate herbs rosemary and sage, are activators of the human peroxisome proliferator-activated receptor gamma. Planta Med 2006; 72:881-7;
  10. Singh V. K., Singh P., Mishra A., Patel A., Yadav K, Piperine: Delightful surprise to the biological world, made by plant “Pepper” and a great bioavailability enhancer for our drugs and supplements, “World Journal of Pharmaceutical Research” Volume 3, Issue 6 (2014), p. 2084-2098;
  11. Wijeratne SSK, Cuppett SL. Potential of rosemary ( Rosmarinus officinalis L.) diterpenes in preventing lipid hydroperoxide mediated oxidative stress in Caco-2 cells. J Agric Food Chem 2007; 55:1193-9;
  12. Wolski T, Hołderna-Kędzia E, Ludwiczak A. Ocena składu chemicznego oraz aktywności przeciwdrobnoustrojowej olejków eterycznych i preparatów galenowych otrzymywanych z liści rozmarynu i szałwii lekarskiej. Post Fitoter 2001; 4:6-11.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów