DZISIAJ DZIEŃ DARMOWEJ DOSTAWY!!!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Melisa liść 100g - VIVIO

Melisa liść 100g

Melisa liść 100g - VIVIO

7,34 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Melisa liść 100g VIVIO - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
PolskaVIVIO

skład: 100% liście melisy (Melissae officinalis) 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Melisa liść 100g VIVIO - Zastosowanie

Zastosowanie melisy w codziennej kuchni i nie tylko

Świeże liście melisy można wykorzystywać kulinarnie, nadają się do sałatek i różnych marynat. Dobrze komponują się z rybami, majonezem i kiszoną kapustą. Jednak aby odczuć działanie melisy o wiele popularniejszymi sposobami są ogólnie dostępne herbatki z suszonych liści melisy. Ale zastosowania kulinarne to nie wszystko. Co ciekawe do innych zastosowań melisy należy produkcja kosmetyków oraz przemysł spożywczy. Prócz formy herbatek i dodatku do potraw roślinę tę można stosować na wiele innych sposobów np. jako ekstrakt z liści dodawany do kąpieli przy problemach z zasypianiem lub jako własnoręcznie przygotowana maść na ugryzienia owadów. Najważniejsze działanie melisy to jednak to lecznicze, uspokajające i wyciszające.

Melisa liść 100g VIVIO - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych melisy

Melisa jest dobrze nam znaną rośliną, która większości z nas kojarzy się z naparem na ukojenie nerwów i dobry sen. Melisa lekarska (Melissae officinalis) to roślina pochodząca z obszaru Azji, Europy Południowej oraz Afryki Północnej. Jako surowiec leczniczy wykorzystuje się właśnie liście melisy, które zawierają substancje lecznicze takie jak olejek eteryczny, flawonoidy, gorycze, sole mineralne oraz witamina C. Taki skład sprawia, że melisa ma wyjątkowe właściwości lecznicze. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej niezwykłej rośliny?

Gdzie kupić melisę?

Melisa - jak parzyć w prawidłowy sposób?

Melisa - na co pomaga?

  • Zastosowanie melisy w codziennej kuchni i nie tylko

  • Przepisy z dodatkiem melisy

 

Co to jest i jak wygląda melisa

W Polsce melisa, inaczej zwana cytrynowym zielem, występuje jako roślina uprawna. Roślina ta rośnie nawet do 90 cm, posiada charakterystycznie owłosioną łodygę wydzielającą cytrynowy zapach i ciemnozielone karbowane listki. To właśnie jej aromat jest najbardziej dla melisy charakterystyczny, w przeciwnym razie można by ją pomylić na przykład z miętą. Melisa lekarska to zioło stosowane zarówno w medycynie jako lek uspokajający, jak i w kuchni jako przyprawa. Melisa lekarska wykazuje również właściwości rozkurczające, dlatego jest zalecana w dolegliwościach układu pokarmowego – wzdęcia, niestrawność, zaparcia, jak również w bezsenności i bólach miesiączkowych.

Melisa – właściwości zdrowotne i wpływ na zdrowie

Melisa najbardziej ceniona jest za swoje działa uspokajająco. Jest naturalnym lekiem na bezsenność i bóle głowy. Taki wpływ na organizm człowieka mają przede wszystkim zawarte w niej olejki eteryczne. Ich działanie sprawia, że zmniejsza się odczucie stresu, nerwów, uspokajają nadmierne bicie serca, a także mogą zaradzić kolce nerwowej. Olejek eteryczny melisy zawiera między innymi takie związki, jak aldehydy monoterpenowe, geraniol, cytronelal i inne.

Doustne stosowanie melisy w różnych formach, np. napary, tabletki, wpływa na pobudzenie trawienia, działa żółciopędnie i żółciotwórczo. Co ciekawe, melisa wykazuje również działanie pobudzające przy wydzielaniu pokarmu u kobiet karmiących.

Warto dodać, że melisa lekarska na skórę także może mieć dobre działanie, zwłaszcza w przypadku opryszczki. Polifenole zawarte w melisie działają przeciwko wirusowi opryszczki – zapobiega jej rozwojowi i nawracaniu.

Melisa na zdrową skórę głowy

Melisa lekarska ma właściwości przeciwzapalne, dzięki zawartości między innemu kwasu rozmarynowego można korzystać z niej w chorobach skóry głowy – w tym w łupieżu. Często jest ona składnikiem kosmetyków do włosów i skóry głowy cechujących się wpływem przeciwzapalnym, przeciwłojotokowym, przeciwłupieżowym. Podobnie w produktach mających działanie przeciwzapalne na jamę ustną.

Melisa na spokojny sen

Melisę w postaci ziołowych naparów stosuje się najczęściej jako łagodny środek uspokajający w stanach ogólnego pobudzenia nerwowego, stresu i rozdrażnienia czy też przy bezsenności. Preparaty z tej rośliny są pomocne także w niwelowaniu objawów zespołu przewlekłego zmęczenia i stanach lękowych. Substancje czynne w niej zawarte działają rozluźniająco i relaksująco, wspierają dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Przeciwskazania dotyczące spożywania melisy

Melisa nie ma wielu przeciwskazań co do stosowania wewnętrznego, zewnętrznie nie powinniśmy stosować preparatów ją zawierających na skórę skłonną do alergii lub podrażnień.

Stosowanie melisy jako środka na uspokojenie jest wyjątkowo skuteczne, dlatego nie powinniśmy łączyć herbaty z melisy z innymi lekami uspokajającymi na bazie ziół lub wydawanymi na receptę.

Napar z melisy wchodzi w interakcję z lekami, które są stosowane podczas zabiegów chirurgicznych i po nich. Nie powinno się jej spożywać przez co najmniej 2 tygodnie przed planowaną operacją i co najmniej 2 kolejne tygodnie po zabiegu, czasem więcej jeśli czas rekonwalescencji wydłuża się i wymaga dłuższego podawania leków pooperacyjnych.

Melisa - cena

Melisa sprzedawana jest zazwyczaj w opakowaniach o wadze 100 gramów. Za opakowanie takiego produktu zapłacimy około 7,00-10,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena produktu może różnić się w zależności od wybranego producenta i/lub dystrybutora. Zaleca się, aby kupować gotowe produkty ze sklepów ze zdrową żywnością lub sprawdzonych sklepów internetowych, w których znajdziemy najwyższą jakość i gwarancję bezpieczeństwa, iż rośliny przeznaczone do produkcji uprawiane były w wolnych od zanieczyszczeń warunkach.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące melisy:

Pytanie 1: Gdzie kupić melisę? Melisę możemy kupić zarówno w marketach spożywczych, sklepach zielarskich, jak i aptekach. Niemniej jednak, warto poszukać jej również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas nie tylko otrzymamy możliwość zakupu produktu w najwyższej jakość, ale również w atrakcyjnej cenie.

Pytanie 2: Melisa - jak parzyć w prawidłowy sposób? Łyżeczkę suszonej melisy należy zalać 200 ml wrzącej wody, a następnie odstawić pod przykryciem na około 10 minut. Tak przygotowany napar można spożywać dwa razy dziennie lub wieczorem na około godzinę przed snem. Warto również wiedzieć, iż melisa doskonale smakuje w połączeniu z kardamonem, imbirem, jak również goździkami. Tak przygotowana herbata nie tylko będzie wykazywała właściwości oczyszczające, ale również rozgrzewające.

Pytanie 3: Melisa - na co pomaga? Melisa jest doskonałym środkiem uspokajającym i pomagającym zasnąć. Stosuje się ją w stanach ogólnego pobudzenia nerwowego, stresu i rozdrażnienia czy też przy bezsenności. Jest dobrym lekiem na ból głowy oraz pomaga przy problemach skórnych skóry głowy w tym łupieżu.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów