info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Produkty producenta: Savon de Marseille

Savon de Marseille – francuska firma z wielowiekową tradycją sięgająca XVII wieku.

Savon de Marseille – to przede wszystkim najpopularniejsze mydła marsylskie na świecie. Kilka wieków temu mydła te były podstawą czystości każdego gospodarstwa. Używano ich nie tylko do mycia, pielęgnacji ciała, ale również do prania ubrań, sprzątania, mycia podłóg. Na początku XX wieku naturalne mydła marsylskie zostały w znacznym stopniu wyparte przez syntetycznie produkowane mydła, proszki, płyny i inne środki czystości. Na rynku zostało niewielu producentów.

Obecnie mydło marsylskie wytwarza mniej niż 5 producentów. Legendarne mydło, które kiedyś było podstawową potrzebą każdego gospodarstwa – dziś odkrywane jest na nowo ze względu na naturalny luksus i delikatną pielęgnację którą nam zapewnia.

Savon de Marseille wykonywane jest ręcznie przez mistrzów mydła z południowej Francji. Delikatna mieszanka oliwy z oliwek, alkalicznego popiołu z roślin morskich i solonej wody z Morza Śródziemnego jest podgrzewana przez dziesięć dni w zabytkowych kotłach, a następnie wlewana do otwartych dołów, gdzie twardnieje. Mydła pokrojone w kostkę i ostemplowane są następnie suszone na słońcu podczas południowych wiatrów. Drobny biały proszek na powierzchni mydła to odrobina soli morskiej, która zniknie, gdy mydło będzie mokre. Ta oryginalna cecha potwierdza autentyczność prawdziwego Savon de Marseille. Świeże mydło marsylskie może być lekko wilgotne. Pozostawienie do wyschnięcia i stwardnienia sprawi, że będzie trwać dłużej.

Savon de Marseille jest tradycyjnie zielony lub biały. Białe mydło jest zrobione z oleju palmowego, zielone z co najmniej 50% oliwy z oliwek. Obie odmiany to wyjątkowa, ultra-nawilżająca pielęgnacja skóry.

Mydło Marsylskie polecane jest przez dermatologów na całym świecie do pielęgnacji skóry suchej i innych dolegliwości. Jego niesamowita czystość i właściwości nawilżające sprawiają, że jest idealny dla wrażliwej skóry.

Brak produktów dla producenta