DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy PREZENT Owsianka z jagodami goji GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Piperyna 10mg 120 tabletek - VIVIO

%Piperyna forte cena, wyciąg z pieprzu czarnego zastosowanie, właściwosci

Piperyna 10mg 120 tabletek - VIVIO

Cena regularna: 23,99 zł
19,99 zł
Najniższa cena z 30 dni: 19,99 zł
Cena za 1KG / 1L: 199,90 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 1 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Piperyna - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
Indie / PolskaVIVIO

Składniki: standaryzowanyekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.) zaw. 95 % piperyny,  substancja wiążąca-celuloza, maltodekstryna, stabilizator-fosforany wapnia, nośnik-sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca-dwutlenek krzemu.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Piperyna - Zastosowanie

Zaleca się spożywać  1 tabletkę dziennie, najlepiej po posiłku popijając dużą ilością wody.  Nie przekraczać zalecanej  porcji do spożycia w ciągu dnia.  Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Piperyna - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat właściwości zdrowotnych oraz zastosowania piperyny w codziennej diecie

Pieprz jest dobrze nam znaną przyprawą kuchenną. Niemniej jednak, czy zdajemy sobie sprawę z tego, że zawarta w nim piperyna wykazuje wysoce pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka? Okazuje się, że składnik ten może pomocny być w walce z nadmiarem zbędnych kilogramów poprzez przyspieszenie metabolizmu. Ponadto, może wpływać na poprawę naszego samopoczucia, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia zaburzeń nastroju w przyszłości. A co jeszcze warto wiedzieć na temat piperyny?

Jak przyjmować piperynę?

Gdzie kupić piperynę?

Piperyna tabletki, czy proszek, którą formę warto wybrać?

Co to jest piperyna i skąd się bierze?

Czarny pieprz uznawany jest za jedną z najstarszych przypraw na świecie. Pierwsze wzmianki na jego temat sięgają aż trzech tysięcy lat wstecz. W ówczesnych czasach, niniejsza przyprawa stosowana była nie tylko w celach kulinarnych, ale również leczniczych. Uważano, że spożywanie pieprzu może wpłynąć pozytywnie na leczenie bólu stawów, cholery, a nawet gangreny. Dlatego też, wraz z rozwojem nauki i medycyny, postanowiono wyodrębnić składnik, który odpowiedzialny jest za niezwykłe właściwości zdrowotne tej popularnej przyprawy. Po długich latach badań stwierdzono (w 1819 roku), że jest nim właśnie piperyna.

Piperyna jest alkaloidem, który w naturalnych warunkach występuje zarówno w korzeniach, jak i owocach czarnego pieprzu oraz pieprzu długiego. To właśnie ta substancja w głównej mierze odpowiedzialna jest za charakterystyczny, ostry smak jednej z najczęściej stosowanych przez nas przypraw. Niemniej jednak, oprócz walorów smakowych, piperyna odpowiedzialna jest również za wspomożenie wielu ważnych funkcji w organizmie człowieka. Badania naukowe wskazują na fakt, iż wpływa ona na zwiększenie biodostępności niektórych związków odżywczych, które dostarczamy do organizmu wraz z pokarmem. Piperyna jest substancją krystaliczną, charakteryzującą się kremowo-żółtą barwą. Zdarza się również, iż może być ona całkowicie bezbarwna. Piperyna jest rozpuszczalna między innymi w etanolu, pirydynie oraz chloroformie.

Jakie właściwości zdrowotne może wykazywać piperyna?

Niezwykłe właściwości lecznicze piperyny niezmiennie wzbudzają zainteresowanie naukowców z całego świata. Dlatego też, istnieje wiele badań, które potwierdzają pozytywny wpływ niniejszej substancji na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jedną z najbardziej znanych właściwości zdrowotnych piperyny jest jej wpływ na pobudzanie wydzielania większych ilości soku żołądkowego oraz enzymów trawiennych, co wspomaga proces trawienia pokarmów. Dodatkowo, spożywanie piperyny wpływa na zwiększenie biodostępności niektórych witamin oraz związków mineralnych zawartych w pożywieniu. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi:

 • Beta-karoten;
 • Koenzym Q10;
 • Żelazo; oraz
 • Selen.

Warto również wiedzieć, iż badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ piperyny na zwiększanie procesu termogenezy. Oznacza to, iż składnik ten powoduje podniesienie przekaźnika wewnątrzkomórkowego cAMP, odpowiedzialnego bezpośrednio za pobudzenie lipolizy oraz anabolizmu.

Najnowsze badania naukowe skupiają się wokół właściwości przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych piperyny. Doświadczenia wykonywane na myszach potwierdziły, iż substancja ta może nie tylko zmniejszać dolegliwości bólowe lub obniżać temperaturę ciała w przebiegu infekcji, ale również wykazywać działanie przeciwgrzybicze i przeciwbiegunkowe. Coraz większą uwagę przywiązuje się również do właściwości przeciwutleniających piperyny. Okazuje się bowiem, że wprowadzenie niniejszego składnika do zdrowej diety i aktywnego trybu życia może sprzyjać zmniejszeniu ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych w przyszłości. Współcześnie bada się również wpływ piperyny na zmniejszanie ryzyka rozwoju zaburzeń depresyjnych, jak również na pobudzenie procesów pigmentacyjnych w obrębie skóry.

Piperyna – efekty stosowania i jej wpływ na odchudzanie

Stosowanie ekstraktu z czarnego pieprzu może istotnie wspomagać proces spalania tkanki tłuszczowej. Piperyna jest bowiem odpowiedzialna za nasilenie procesu termogenezy, podczas którego dochodzi do spalania większej ilości kalorii. Dodatkowo, składnik ten może przyczyniać się do hamowania lipogenezy, czyli procesu odpowiedzialnego za tworzenie się nowych komórek tłuszczowych. Warto również wiedzieć, iż ekstrakt z czarnego pieprzu wykazuje działanie moczopędne, a ponadto wspomaga procesy trawienne i pozwala na utrzymanie dłuższego uczucia sytości po zjedzonym posiłku. Należy jednak pamiętać, że wyłączne stosowanie piperyny nie jest w stanie zapewnić nam pożądanej wagi. Niemniej jednak, połączenie suplementacji niniejszego składnika ze zdrową dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną, przyczynia się do istotnego przyspieszenia procesu odchudzania.

Przeciwwskazania dotyczące spożywania piperyny

Piperyna uznawana jest za środek bezpieczny dla zdrowia. Niemniej jednak, należy stosować ją wyłącznie zgodnie ze wskazaniami umieszczonym na ulotce preparatu lub po konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem. Warto również wiedzieć, iż stosowanie niniejszego składnika nie jest wskazane w przypadku:

 • Kobiet znajdujących się w okresie ciąży lub karmiących piersią;
 • Osób, które zmagają się z określonymi zaburzeniami w obrębie układu krążenia, w tym z nadciśnieniem tętniczych;
 • Osób, które przyjmują środki farmaceutyczne rozrzedzające krew;
 • Osób, które zmagają się z objawami choroby wrzodowej, refluksem, jak również podrażnieniem w obrębie błony śluzowej;
 • Osób, które przyjmują antybiotyki lub są w trakcie chemioterapii.

Ponadto, należy pamiętać, że przyjmowanie niniejszego suplementu diety powinno skonsultowane być z lekarzem lub wykwalifikowanym dietetykiem (szczególnie w przypadku osób, które na co dzień przyjmują środki farmaceutyczne niezbędne w przebiegu leczenia chorób przewlekłych).

Piperyna – forum i opinie ekspertów

Piperyna stanowi częsty temat rozmów na forach internetowych dotyczących odchudzania. Warto wiedzieć, iż skuteczność niniejszego składnika we wspomaganiu walki z nadmiarem zbędnych kilogramów została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie wymarzonych efektów oraz dobrego samopoczucia możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez połączenie stosowania piperyny ze zdrową dieta oraz systematyczną aktywnością fizyczną. W celu ustalenia odpowiedniej dawki preparatu dla indywidualnych wymagań jednostki, warto zasięgnąć konsultacji w gabinecie specjalisty lub zapytać zaufanego farmaceuty. Wskazówki dotyczące stosowania piperyny zamieszczane na forach internetowych nie zawsze muszą być zgodne z ustalonymi przez ekspertów wskazaniami.

Piperyna – cena

Piperyna dostępna jest zazwyczaj w formie tabletek. Za opakowanie produktu, które zawiera w sobie 120 kapsułek zapłacimy około 20,00 – 30,00 złotych. Należy przy tym pamiętać, że cena produktu może różnić się w zależności od wybranego producenta i dystrybutora.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące piperyny

Pytanie 1: Jak przyjmować piperynę? Piperyna powinna być przyjmowana zgodnie ze wskazaniami umieszczonymi na ulotce opakowania lub w porozumieniu z wykwalifikowanym dietetykiem. Niniejszy suplement diety powinien być wprowadzany do naszego organizmu stopniowo, przy jednoczesnej obserwacji ewentualnych objawów niepożądanych ze strony układu pokarmowego. Suplementacja piperyny nie powinna trwać dłużej niż trzy miesiące. Po tym czasie należy zakończyć terapię lub zapewnić sobie minimum 30-dniową przerwę.

Pytanie 2: Gdzie kupić piperynę? Piperyna dostępna jest w większości aptek oraz w niektórych drogeriach. Niemniej jednak, warto poszukać jej również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas zyskamy zarówno gwarancję najwyższej jakości produktu oraz możliwość jego zakupu w konkurencyjnej cenie.

Pytanie 3: Piperyna tabletki, czy proszek, którą formę warto wybrać? Piperyna dostępna jest zarówno w formie tabletek, jak i proszku. Wybór jednej z powyższych form suplementacji zależy od wyłącznych preferencji konsumenta. Piperyna w tabletkach jest łatwa w stosowaniu. Dzięki zamknięciu niniejszego składnika w łatwej do połykania kapsułce, zyskujemy możliwość stosowania jej bez względu na okoliczności.

Piperyna – zastosowanie w diecie

Piperynę możemy stosować zarówno w diecie odchudzającej, jak i diecie opartej o zdrowe zasady odżywiania. Niniejszy składnik odpowiada nie tylko za przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, ale również profilaktykę licznych chorób (w tym chorób nowotworowych oraz zaburzeń w obrębie układu krążenia). Należy jednak pamiętać, że stosowanie piperyny powinno skonsultowane być z lekarzem pierwszego kontaktu, wykwalifikowanym dietetykiem lub zaufanym farmaceutą.

 

Podsumowanie

Stanowiąca składnik czarnego pieprzu piperyna wykazuje nie tylko niezwykłe właściwości smakowe, ale również zdrowotne. Jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka potwierdzają liczne badania oraz obserwacje naukowe. Należy pamiętać, że stosowanie niniejszego suplementu diety w niektórych przypadkach może hamować działanie przyjmowanych środków farmaceutycznych. Niemnie jednak, w przypadku osób zdrowych, piperyna uznawana jest za produkt bezpieczny dla zdrowia, a jego regularne stosowanie, w połączeniu ze zdrowym stylem życia, może przyczynić się do przyspieszenia procesu odchudzania.

Bibliografia

 1. Atal CK, Dubey RK, Singh J.; Biochemical basis of enhanced drug bioavailability by piperine: evidence that piperine is a potentinhibitor of drug metabolism.; J Pharmacol Exp Ther. 1985 Jan;232(1):258-62;
 2. Badmaev V., Majeed M., Prakash L., Piperine derived from black pepper increases the plasma levels of coenzyme Q10 following oral supplementation, “The Journal of Nutritional Biochemistry” 11 (2000), p. 109-113;
 3. Bajad S, Bedi KL, Singla AK i wsp. Antidiarrhoeal activity of piperine in mice. Planta Med 2001; 67:284-7;
 4. Epstein W. W., Isolation of piperine from black pepper, “Journal of Chemical Education” 70 (1993), p. 598-599;
 5. Food end Chemical Toxicology, 2010, 48(3); pp. 798-802: "Piperine, the main alkaloid of Thai black pepper, protects against neurodegeneration and cognitive impairment in animal model of cognitive deficit like condition of Alzheimer's disease";
 6. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 2012, 60(15), pp 3853–3860: "Piperine, a Component of Black Pepper, Inhibits Adipogenesis by Antagonizing PPARγ Activity in 3T3-L1 Cells";
 7. Journal of Asian natural product research, 2007, Apr-Aug; 9(3-5); pp 421-430: "Antidepressant-like effects of piperine and its derivative, antiepilepsirine";
 8. K. VASAVIRAMA, MAHESH UPENDER; Piperine: a valuable alkaloid from piper species; International Journal of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences, Vol 6, Issue , 201;
 9. Lipiak D., Bioperyna (Piperyna) naturalny związek zwiększający dostępność biologiczną suplementów diety, „Świat Przemysłu Farmaceutycznego” 2 (2009), s. 42-45;
 10. Nogara L et al., Piperine’s mitigation of obesity and diabetes can be explained by its up-regulation of the metabolic rate of resting muscle.; Proc Natl Acad Sci U S A. 2016 Nov 15;
 11. Okumura Y, Narukawa M, Watanabe T.; Adiposity suppression effect in mice due to black pepper and its main pungent component, piperine.; Biosci Biotechnol Biochem. 2010;
 12. Park, Ui-Hyun, Jeong, Hong-Suk, Jo, Eun-Young, Park, Taesun i inni. Piperine, a Component of Black Pepper, Inhibits Adipogenesis by Antagonizing PPARγ Activity in 3T3-L1 Cells. „Journal of Agricultural and Food Chemistry”. 60 (15), s. 3853-3860, 2012;
 13. Singh V. K., Singh P., Mishra A., Patel A., Yadav K, Piperine: Delightful surprise to the biological world, made by plant “Pepper” and a great bioavailability enhancer for our drugs and supplements, “World Journal of Pharmaceutical Research” Volume 3, Issue 6 (2014), p. 2084-2098;
 14. Singletary, Keith. Black Pepper: Overview of Health Benefits. „Nutrition Today”. 45 (1), 2010;
 15. Unmasking black pepper's secrets as a fat fighter. W: ScienceDaily [on-line]. American Chemical Society, 2012-05-02.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów