dzień taty

Pierzga pszczela

PODKATEGORIE

RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

Pierzga pszczela w miodzie – dlaczego jest taka zdrowa?

Pierzga pszczela to przetworzony przez pszczoły pyłek kwiatowy. Podczas obróbki przez owady, produkt ten nabywa wyjątkowych właściwości odżywczych. Jego codzienne stosowanie może bardzo korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Pierzga pszczela w miodzie zawiera niemal wszystkie niezbędne witaminy. Ponadto wykazuje silne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Warto stosować ją regularnie w celu wzmocnienia odporności organizmu oraz doraźnie w przypadku uporczywej infekcji. Pierzga pszczela wpływa również kojąco na układ pokarmowy oraz układ nerwowy. Łagodzi stres oraz niweluje jego niekorzystny wpływ na organizm.

Pierzga pszczela – jak stosować?

Pierzga pszczela nadaje się zarówno do wewnętrznego, jak i zewnętrznego stosowania. Zaleca się spożywanie 2-3 łyżeczek produktu dziennie. Najlepiej rozłożyć tę dzienną porcję na dwie mniejsze i przyjmować je rano oraz wieczorem. Miód z pierzgą pszczelą może być doskonałym słodkim dodatkiem do owsianek lub deserów. Sam pyłek warto natomiast dodawać do koktajlów czy jogurtów. Pierzgę można również przyrządzić przez rozpuszczenie w wodzie. W tym celu 1 łyżeczkę produktu należy rozprowadzić w ½ szklanki wody i moczyć przez co najmniej 4 godziny. Pierzga pszczela w dowolnej postaci może stanowić również odpowiednio bazę (miód) lub dodatek (proszek) do domowej produkcji kosmetyków.

Miód z pierzgą pszczelą – kiedy warto po nią sięgnąć?

Miód z pierzgą pszczelą posiada ogólne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwinfekcyjne. Ze względu na bardzo wysoką odżywczość wskazany jest przy wielu dolegliwościach i chorobach. Zaleca się włączenie go do swojej diety osobom z anemią oraz nadciśnieniem. Działa dobroczynnie w stanach wyczerpania oraz przewlekłego stresu. Wpływa kojąco na układ nerwowy. Z tego powodu wskazaniem do jej spożywania mogą być również stany depresyjne oraz okresy bardzo wytężonego wysiłku umysłowego. Dodatkowo miód z pierzgą pszczelą może stanowić składnik domowych kosmetyków o działaniu łagodzącym oraz przeciwzapalnym. Pomaga w redukcji zmian skórnych oraz wzmacnia zniszczone włosy czy paznokcie.