DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ PRZY ZAKUPIE WYBRANYCH PRODUKÓW    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Pod wpływem środowiska zewnętrznego, a więc np. niezdrowego pokarmu, klimatyzacji, kosmetyków czy stresu, powstało wiele nowych chorób dermatologicznych. W wyniku tego obecnie wyróżnia się znacznie więcej typów cery niż przed laty. Coraz częściej spotyka się skórę wrażliwą i nadreaktywną.

We współczesnym świecie niemal każdy boryka się z wrażliwością skóry, niezależnie od wieku. Jako wrażliwą określa się cerę, która niekorzystnie reaguje na kosmetyki. Drugi rodzaj – cera nadreaktywna, to taka, która w sposób nadmierny reaguje na stres i emocje.

Skóra wrażliwa ma tendencję do czerwienienia się, łuszczenia i puchnięcia. Ponadto jest napięta i często pojawiają się na niej wypryski, mrowienie lub pieczenie. Pod wpływem kosmetyków, nawet tych delikatnych, ten typ cery reaguje jak na alergeny. Skóra wrażliwa źle znosi zmiany pogodowe np. zbyt suche powietrze, niskie temperatury oraz inne, jak np. dym papierosowy, klimatyzacja, zbyt długie przebywanie na słońcu lub we wodzie. Jest też niezwykle podatna na negatywne działanie stresu, lęku i niepokoju. Osoby o takim typie cery powinny unikać kosmetyków peelingujących i mogących uszkodzić barierę lipidową oraz prowadzące do odwodnienia naskórka.

Kosmetyki dla cery wrażliwej – jakie wybrać?
Skóra wrażliwa wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Kosmetyki dla niej muszą być bardzo delikatne, bez środków konserwujących i substancji zapachowych. Zawierają tylko naturalne składniki, które pozwalają odbudować naskórek i go nawilżyć. W składzie tych kosmetyków znaleźć powinna się m.in. gliceryna, delikatne oleje, alantoina i D-panthenol. Niewskazane jest nakładać na wrażliwą skórę preparatów zawierających barwniki, substancje zapachowe, alkohol, enzymy, substancje peelingujące czy detergenty.
Rozpoczynając kompleksową pielęgnację cery trzeba pamiętać o systematyczności. Pierwsze efekty kuracji mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach stosowania.

kosmetyki Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Kosmetyki naturalne
Sięgając po kosmetyki chcemy poprawić wygląd naszej skóry, ukryć widoczne mankamenty, sprawić, by wyglądała ona pięknie i promiennie. Okazuje się, że nie muszą one być wcale najdroższe i stosowane w dużych ilościach. Najlepszym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej są kosmetyki naturalne, na bazie roślin, które są tak samo skuteczne, jak drogeryjne nowości.

Do naturalnych surowców kosmetycznych, które pomogą w pielęgnacji skóry wrażliwej należą m.in.:
– biała glinka – zawiera krzemian glinu, który korzystnie wpływa na skórę
– olej arganowy – w jego skład wchodzi m.in. witamina E, która zapobiega procesom starzenia się skóry
– olej avocado – kompleksowo odżywia skórę, dzięki zawartości wielu witamin
– olej tamanu – jest bogaty w kwas kalofilowy i kallofilloidynę – związki o działaniu antybakteryjnym
– olejek eukaliptusowy – wykazuje właściwości odkażające

Wszystkie te produkty dostępne są w sklepie cosdlazdrowia.pl

Godne polecenia są też kosmetyki naturalne produkowane przez firmę Sylveco (do kupienia tutaj).

Jakie są ich zalety?
– nie zawierają sztucznych barwników ani substancji zapachowych,
– bez konderwantów
– nie zawierają surowców wytwarzanych z ropy naftowej lub jej pochodnych,
– nie zawierają olejów silikonowych, glikoli oraz substancji zagęszczających i stabilizujących,
– są hypoalergiczne i bezpieczne dla skóry

Sprawdź opinie o naszym sklepie