info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Ostropest – nadzieja dla wątroby!

ostropest-ramka Ostropest – nadzieja dla wątroby!

W ziołolecznictwie wykorzystywane są owoce ostropestu. Zawierają one nawet do 3% sylimaryny, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Jest ona jednym z najsilniej działających ziół, które neutralizują poziom toksyn znajdujące się w organizmie.

Ostropest plamisty jest rośliną, która należy do rodziny astrowatych. Pochodzi ona z krajów z obszaru śródziemnomorskiego. Występuje również w Polsce, jako roślina dziko rosnąca ale jest też uprawiana. Wyglądem przypomina oset: ma osiągającą 2m łodygę, rozgałęziającą się ku górze, która ma kolczaste duże bezogonkowe liście. Na szczycie łodyg wyrastają kwiaty, które zbierają się w duże kwiatostany o purpurowej barwie. Koszyczki okrywają grube kolce. Owoc to niełupka z puchem kielichowym. Ostropest jest rośliną jednoroczną, która kwitnie od lipca do sierpnia.

Właściwości ostropestu:

Ostropest polecany jest dla osób, których wątroba poddana była na działanie toksyn, ponieważ dzięki swym właściwościom chroni ją przed szkodliwym działaniem trucizn, takich jak mykotoksyna muchomora sromotnikowego, dwusiarczek węgla, pestycydy, alkohol i przyśpiesza ich usuwanie z organizmu.
Ostropest wykazuje właściwości obniżające stężenie bilirubiny we krwi i reguluje parametry AST, ALT i GGT.
Pomoże także zniwelować szkodliwe dla wątroby działanie leków, jednocześnie stymulując regenerację komórek.

Zastosowanie ostropestu:

Dzienna dawka ostropestu plamistego w ziarnach to 2 lub 3 łyżki. można również zmielić nasiona i wtedy są doskonałą posypką i dodatkiem do sałatek, zup, musli, warzyw czy kanapek. Ostropest można także dodać do herbaty bądź przyrządzić napar z 2 łyżeczek. Ostropest nie ma określonego smaku. Zauważalne efekty widoczne są już po 14 dniach, jednak żeby uzyskać trwały efekt powinno się stosować ostropest co najmniej miesiąc.

cosdlazdrowialogobig Ostropest – nadzieja dla wątroby!

ostropest-kwiat-ramka Ostropest – nadzieja dla wątroby!

Sprawdź opinie o naszym sklepie