info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Ametyst 100g
Ametyst 100g

Ametyst 100g

9,46 zł

Produkt niedostępny


Opis

Piękno minerałów i skał od najdawniejszych czasów fascynowało ludzi. Niektórzy archeolodzy twierdzą, że na terenie dzisiejszych Indii i Birmy kobiety i mężczyźni nosili ozdoby z kamieni już 10 000 lat temu. Kamienie były wykorzystywane najpierw jako narzędzia i surowiec do wyrobów przedmiotu codziennego użytku, apotem jako ozdoby, talizmany i przedmioty kultu. W kulturach pierwotnych na wszystkich kontynentach były symbolem ludzkich uczuć, wierzeń, a także stosowane powszechnie jako środek leczniczy. Były nieodzownym atrybutem władzy oraz tajemnej magii. Te zastosowania klejnotów przetrwały do czasów dzisiejszych.Wiara w magiczny wpływ kamieni była potężna. W powiązaniu z ówczesną medycyną stanowiła niezastąpiony element codziennego życia. Starożytni Chińczycy opracowali blisko 3000 recept na leki z użyciem różnych kamieni szlachetnych i ozdobnych. W spisie leków Dioskurydesa, lekarza Nerona, również znalazły się takie leki - było ich ponad 70. Muzeum Farmacji w Krakowie posiada receptę zalecającą stosowanie leku, którego składnikiem są perły, szmaragdy, szafiry i złoto. Jej autor, Mikołaj Kopernik, był znany w ówczesnej Europie jako lekarz i farmaceuta.

 

Ametyst jest kamieniem szlachetnym, jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu. Występująca w wielu odcieniach fioletu. Swoją piękną barwę zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza wbudowanym w dwutlenek krzemu, z którego jest zbudowany. Może występować w odcieniach od ciemnego fioletu do bardzo jasnej barwy wrzosowej.

 

Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą.

Ametyst może okazać się kamieniem szczególnie cennym dla osób na odpowiedzialnych lub/i wysokich stanowiskach pracy. Tutaj bowiem ważna jest umiejętność łączenia wiedzy i doświadczenia z intuicją, oraz taki sposób myślenia, który wolny jest od schematów, gdyż każda sytuacja różni się znacznie od poprzedniej. Aktywność zawodowa może być w równym stopniu kreatywna, jak i efektywna. Energia Ametystu wpływa na te oba obszary i łączy je w postaci pełnego profesjonalizmu naszej pracy. Nie ma już miejsca na ograniczenia, dotychczasowe wzorce myślenia czy niezdrowe przywiązanie do rzeczy lub osób. Horyzont możliwości naszego rozwoju zostaje poszerzony.

Ametystowi przypisuje się także pomoc przy łagodzeniu konfliktów w życiu osobistym i zawodowym, a także oczyszczania miejsc, gdzie długo przebywamy (biur, domów, sklepów) z nagromadzonej tam, z różnych źródeł, negatywnej energii. Dotyczy to także sfery życia seksualnego - również w tym obszarze dzięki częstym kontaktom z energią Ametystu możemy wykazywać się większą fantazją, a w konsekwencji dawać i otrzymywać więcej satysfakcji.

Właściwości ametystu według medycyny niekonwencjonalnej:

- łagodzi bóle głowy i migreny;

- pomaga w bezsenności - zapewnia zdrowy i spokojny sen;

- sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych oraz łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym;

- reguluje przemianę materii.

DARMOWA DOSTAWA od 299zł