DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ PRZY ZAKUPIE WYBRANYCH PRODUKÓW    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Olejek z drzewa herbacianego 100ml - VIVIO

%Olej z drzewa herbacianego cena właściwości, na kleszcze

Olejek z drzewa herbacianego 100ml - VIVIO

Cena regularna: 34,90 zł
32,11 zł
Najniższa cena z 30 dni: 33,90 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 3 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl
  duża dostępność

darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Olejek z drzewa herbacianego - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKADATA WAŻNOŚCI
ChinyVIVIO2025-10-01

olejek eteryczny z drzewa herbacianego

100% naturalny


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Olejek z drzewa herbacianego - Zastosowanie

Zastosowanie olejku herbacianego

Olejek herbaciany znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce, jak i ziołolecznictwie. Często dodawany jest on do szamponów przeciwłupieżowych, jak również maseczek, które mają za zadanie znormalizować ilość wydzielanego sebum przez skórę głowy. Ponadto, składnik ten znajdziemy w kremach oraz tonikach przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej. Olejek z drzewa herbacianego stanowi również częsty składnik perfum oraz olejków zapachowych przeznaczonych do kąpieli. Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, produkt ten wykorzystywany jest również podczas produkcji kremów oraz płynów o właściwościach zwalczających szkodliwe wirusy i bakterie. Warto również wiedzieć, iż dzięki swojemu niezwykłemu zapachowi, olejek herbaciany stanowi częsty składnik świec oraz lamp, które mają na celu odstraszanie złośliwych owadów.

Jak przygotować domowe kosmetyki z dodatkiem olejku herbacianego?

Po pierwsze: dodanie kilku kropel olejku herbacianego do kremu do stóp sprawi, iż staną się one zdecydowanie bardziej miękkie, a przy tym zmniejszy się ich tendencja do nadmiernego pocenia;

Po drugie: dodanie kilku kropel olejku z drzewa herbacianego do szamponu do włosów sprawi, iż może on stać się skutecznym sposobem na zwalczanie problemu łupieżu, a ponadto środkiem zmniejszającym intensywność przetłuszczania się włosów;

Olejek eteryczny stosowany jest w aromatoterapii jako jeden z najsilniejszych składników przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Wspomaga układ odpornościowy dlatego polecany przy przeziębieniach, grypie i katarze. Stosowany także w masażach leczniczych. Ma działanie uspokajające. Po olejek herbaciany warto sięgnąć sprzątając dom. Wyciąg z drzewa herbacianego doskonale zastąpi środek czyszczący. Pozostawia wyjątkowy zapach, nie podrażnia oczu, skóry i dróg oddechowych. Idealnie nadaje się do czyszczenia powierzchni łazienki.

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

 

 

UWAGA

W aktualnej ofercie mamy dostępne olejki kosmetyczne z pipetą oraz z zakrętką. Docelowo przy olejkach będzie zakrętka. Olejki z pipetą będą w sprzedaży jedynie do wyczerpania zapasów. 

Olejek z drzewa herbacianego - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych olejku herbacianego

Pochodzący z dalekiej Australii, olejek z drzewa herbacianego stanowi cenny surowiec leczniczy, jak i kosmetyczny. O jego niezwykłych właściwościach przekonali się już pradawni Aborygeni, dzisiaj jednak produkt ten zyskuje coraz większe uznanie ekspertów z dziedziny fitoterapii. Okazuje się, iż stosowanie oleju herbacianego może wpływać na łagodzenie objawów trądziku młodzieńczego, jak również przyspieszać proces leczenia zmian skórnych o charakterze zapalnym. A jakie inne, cenne właściwości skrywa w sobie ten niezwykły olejek? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gdzie można kupić olejek herbaciany?

Olejek herbaciany na kleszcze, czy może okazać się pomocny?

Czy można pić olejek herbaciany?

  • Zastosowanie olejku herbacianego;

  • Jak przygotować domowe kosmetyki z dodatkiem olejku herbacianego?

Skąd pochodzi i czym charakteryzuje się olejek herbaciany?

Olejek herbaciany (znany również jako olejek z drzewa herbacianego) otrzymywany jest z rośliny nazywanej Melaleuca Altenifolia. Co ciekawe, powszechna nazwa niniejszej rośliny (drzewo herbaciane) wywodzi się z 1770 roku, kiedy to pierwsi kolonizatorzy Australii postanowili używać liści niniejszego drzewa do sporządzania naparu przypominającego w smaku tradycyjną herbatę. Drzewo herbaciane w naturalnych warunkach występuje wyłącznie na terenie zachodniej Australii, wzdłuż strumieni rzek oraz na terenach bagiennych. Osiąga ono zazwyczaj wysokość 7 metrów i charakteryzuje się krzaczastą koroną. Liście niniejszego drzewa są niewielkie, smukłe i długie. Mierzą od około 2 do 3 centymetrów. Warto wiedzieć, iż do wyrobu olejku herbacianego wykorzystywane są dwa różne gatunki niniejszego drzewa. Podczas procesu produkcji wykorzystywane są głównie gałązki szczytowe, z których otrzymywany jest cenny olejek eteryczny. Proces otrzymywania niniejszej substancji opiera się o destylację surowca z parą wodną. Warto również wiedzieć, iż najwyższej jakości olejek herbaciany otrzymuje się z surowców, które zostały zebrane w miesiącach od listopada do maja.

Olejek z drzewa herbacianego jest bezbarwną lub jasno-żółtą cieczą, która charakteryzuje się intensywnym, korzennym zapachem. Kontakt niniejszej substancji ze światłem słonecznym sprawia, iż zaczyna podlegać ona procesom starzenia. Dlatego też, olejek herbaciany najczęściej sprzedawany jest w ciemnych, nieprzepuszczających światła, szklanych butelkach. Olejek eteryczny pochodzący z drzewa herbacianego charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwbakteryjnymi. Dlatego też, na szeroką skalę wykorzystywany jest w dziedzinie kosmetologii, jak i ziołolecznictwa.

Olejek herbaciany – właściwości i wpływ na zdrowie człowieka

Właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne olejku herbacianego znalazły szerokie zastosowania, zarówno w dziedzinie medycyny naturalnej, jak i w kosmetyce. Okazuje się, iż produkt ten może stanowić cenne wsparcie w leczeniu skóry głowy oraz włosów. Badania prowadzone nad wspomnianą substancją potwierdziły, iż może ona okazać się skutecznym sposobem walki z problemem łupieżu lub łojotokowego zapalenia skóry głowy. Dodatkowo, olejek herbaciany wpływa na normalizację wydzielania sebum, a tym samym niweluje zjawisko nadmiernego przetłuszczania się włosów. Warto również wiedzieć, że produkt ten znajduje zastosowanie w pielęgnacji spękanych stóp. Ponadto, wpływa on na złagodzenie nadmiernego pocenia się niniejszej części ciała, jak również wspomaga proces leczenia zakażeń grzybiczych w obrębie stóp i paznokci. Środek ten powszechnie wykorzystywany jest również w terapii trądziku młodzieńczego, jak również łagodzeniu przebiegu wirusa opryszczki wargowej (ustnej).

Niemniej jednak, właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne olejku z drzewa herbacianego na szeroką skalę wykorzystywane są również w leczeniu licznych infekcji, nie tylko w obrębie skóry. Okazuje się bowiem, że może stanowić on cenne wsparcie w terapii zakażeń w obrębie jamy ustnej. Wystarczy dodać do wody jedynie kilka jego kropel i tak przygotowanym roztworem rozpocząć proces płukania jamy ustnej. W ten sposób jesteśmy w stanie nie tylko złagodzić przebieg infekcji, ale również zredukować kamień nazębny oraz wyraźnie odświeżyć oddech. Nie bez znaczenia są również właściwości odprężające niniejszego olejku. Dodanie go do gorącej kąpieli sprawi, iż w zaledwie krótką chwilę uzyskamy uczucie pełnego relaksu, jak również zredukujemy wrażenie zmęczenia, a nawet bólu mięśni po ciężkim wysiłku fizycznym. Co ciekawe, olejek z drzewa herbacianego znajduje również zastosowanie w łagodzeniu uczucia swędzenia oraz w niwelowaniu obrzęków na skutek ukąszenia owadów. Warto również wiedzieć, iż dodanie niniejszej substancji do mydła sprawia, iż nabiera ono właściwości przeciwbakteryjnych, a przy tym nie wysusza skóry dłoni.

Mimo licznych właściwości zdrowotnych i przeciwzapalnych, warto pamiętać, iż olejek herbaciany nie jest lekiem, a jedynie produktem wspierającym proces terapii licznych zaburzeń. Dlatego też, nie można stosować go zamiast środków farmaceutycznych zaleconych przez specjalistę. Ponadto, stosowanie olejku z drzewa herbacianego w celach leczniczych powinno każdorazowo konsultowane być z lekarzem pierwszego kontaktu lub doświadczonym farmaceutą.

Olejek herbaciany na zatoki - czy można go stosować?

Za sprawą niezwykłych właściwości przeciwzapalnych, olejek eteryczny otrzymywany na bazie drzewa herbacianego znajduje zastosowanie w leczeniu przeziębień oraz infekcji górnych dróg oddechowych. Okazuje się, iż dodanie jego kilku kropel do zabiegu inhalacji pozwala na przyspieszenie procesu terapeutycznego oraz zniesienie dolegliwości bólowych w przebiegu zapalenia zatok. Warto jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem stosowania olejku herbacianego w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych, zasięgnąć konsultacji w gabinecie specjalisty i uzyskać fachowe wskazówki dotyczące dawkowania niniejszego produktu.

Przeciwwskazania dotyczące stosowania olejku herbacianego

W większości przypadków właściwe użytkowanie olejku herbacianego jest bezpieczne dla zdrowia człowieka i wykazuje pozytywny wpływ na jego samopoczucie. Niemniej jednak, istnieją pewne przeciwwskazania związane ze stosowaniem niniejszej substancji. Olejek herbaciany nie powinien używany być przez kobiety w ciąży. Szczególną ostrożnością w jego stosowaniu powinny również wykazać się osoby ze skłonnościami alergicznymi lub wrażliwą skórą. Dlatego też, zaleca się, aby rozpocząć stosowanie olejku herbacianego wyłącznie w niewielkich ilościach i na bieżąco obserwować reakcje swojego organizmu. Warto również wiedzieć, iż używanie niniejszej substancji może związane być z wywołaniem nielicznych objawów niepożądanych, wśród których możemy wyróżnić:

  • Zaczerwienienie i świąd skóry;
  • Zaburzenia smaku (w przypadku stosowania nadmiernych ilości olejku herbacianego do płukania jamy ustnej);
  • Obniżenie nastroju;
  • Zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu.

Olejek herbaciany – cena

Olejek herbaciany sprzedawany jest zazwyczaj w szklanych butelkach o pojemności 25 mililitrów. Za opakowanie niniejszego produktu zapłacimy około 15,00 – 25,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena olejku herbacianego może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta i/lub dystrybutora. Ponadto, podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na to, czy produkt został zamknięty w nieprzepuszczającej światła butelce. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ochronić olejek przed procesami starzenia, a tym samym utratą cennych składników, dzięki którym produkt ten wykazuje swoje działanie lecznicze.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące olejku herbacianego

Pytanie 1: Gdzie można kupić olejek herbaciany? Olejek herbaciany możemy kupić w niektórych drogeriach, jak również salonach zielarskich. Niemniej jednak, warto poszukać go przede wszystkim w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. W ten sposób będziemy w stanie uzyskać nie tylko atrakcyjną cenę, ale również najwyższą jakość produktu i dużą ilość informacji na jego temat (na przykład, na temat jego właściwości zdrowotnych, możliwości zastosowania oraz ewentualnych przeciwwskazań).

Pytanie 2: Olejek herbaciany na kleszcze, czy może okazać się pomocny? Olejek herbaciany posiada intensywny, korzenny zapach, który może okazać się skutecznym sposobem na odstraszenie kleszczy. Wystarczy spryskać nim swoją odzież lub dodać niewielką jego ilość do codziennych perfum. Ponadto, dodanie olejku herbacianego do świeczek lub lampionów spowoduje, iż będziemy mniej narażeni na atak uciążliwych komarów. Warto również wiedzieć, iż stosowanie olejku z drzewa herbacianego na ukąszenia może łagodzić uczucie swędzenia oraz obrzęku. W przypadku kleszczy należy jednak upewnić się, iż rana została dokładnie oczyszczona, kleszcz całkowicie usunięty oraz że nie grozi nam ryzyko zakażenia boreliozą.

Pytanie 3: Czy można pić olejek herbaciany? Olejek z drzewa herbacianego przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Można stosować go zarówno na skórę, jak i na włosy. Warto również wiedzieć, że olejek herbaciany można dodawać do wody i w ten sposób sporządzić płyn do płukania jamy ustnej. Nie można go jednak połykać!

 

Podsumowanie

Olejek herbaciany charakteryzuje się nie tylko przyjemnym zapachem, ale również licznymi właściwościami, które sprzyjają poprawie wyglądu naszych włosów oraz skóry. Warto również wiedzieć, iż produkt ten może okazać się cennym wsparciem w leczeniu stanów zapalnych w obrębie górnych dróg oddechowych. Należy jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem stosowania niniejszego preparatu w celach leczniczych, zasięgnąć konsultacji w gabinecie specjalisty.

Bibliografia

  1. Altman P.M.: In: Conf. on Modern phytotherapy – The clinical significance of tea tree oil and other essential oils. Sydney 1990;
  2. Alkiewicz J. et al.: Post. Aerozoloter. 1998, 6, 115;
  3. Bogdan Kędzia, Jerzy Alkiewicz, Stanisław Han; “Znaczenie olejku z drzewa herbacianego w fitoterapii. Cz. I. Skład olejku i jego właściwości biologiczne”; Borgis - Postępy Fitoterapii 2/2000, s. 36-40;
  4. Brud W.S., Konopacka I.: Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii. Agencja Wyd. Comes, Warszawa 1992, p. 43;
  5. Brinker F.: HerbalGram, Spring 1999, p. 36;
  6. Cox S.D. et al.: Twentyeighth International Symposium on Essential oils, Eskisehir (Turkey) 1997, p. 0-2;
  7. Foster S., Tyler V.E.: Tyler´s honest herbal. A sensible guide to the use of herbs and related remedies. Fourth Ed., The Haworth Herbal Press, New York-London 1999, p. 369;
  8. Harnischfeger G., Reichling J.: In: Hagers Handbuch der Pharmazeutischen Praxis, Folg. 3 (Red. W. Blaschek et al.). Springer Verlag, Berlin-Heidelberg 1998, p. 181;
  9. Penfold A.R., Morrison F.R.: In: The essential oils. Vol. IV (Red. E. Guenther). Van Nostrand Comp., Inc., New York 1950, p. 529;
  10. Preparaty Australian Bodycare. Melaleuca alternifolia, antisepticum. Konf. Nauk. nt. Olejek z drzewa herbacianego w dermatologii. Amis Medica, Warszawa 1997;
  11. Riley T.V.: Konf. Nauk. nt. Olejek z drzewa herbacianego w dermatologii. Amis Medica, Warszawa 1997;
  12. Southwell I.A.: Int. Symp. on Medicinal and aromatic plants, Tiberias (Israel) 1993, p. 35-L;
  13. Williams L.R.: 13th Intern. Congr. on Flavour, fragrances and essential oils. Vol. 1 (Red. K.H.C. Baser), Istanbul (Turkey) 1995, p. 57.

Olejek z drzewa herbacianego - Przeciwwskazania

Olejek tylko do użytku zewnętrznego.

Opinie klientów