info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Olejek paczulowy 10ml, olejek paczulowy właściwości, na mole
Olejek paczulowy 10ml, olejek paczulowy właściwości, na mole

Olejek paczulowy 10ml - VIVIO

11,99 zł10,99 zł(3)
  duża dostępność

Produkt niedostępny


Olejek paczulowy Wartości odżywcze

Pogostemon Cablin Leaf Oil

Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Olejek paczulowy Zastosowanie

Zastosowanie olejku paczulowego

Ze względu na swoje liczne właściwości, olejek paczulowy znajduje szerokie zastosowanie zarówno w lecznictwie, jak i przemyśle kosmetycznym. Warto wiedzieć, iż stanowi on częsty składnik kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej, jak również balsamów do ciała, które przyczyniają się do zminimalizowania objawów cellulitu. Ponadto, produkt ten wykorzystywany jest podczas zabiegu masażu oraz kąpieli relaksacyjnych. Co ciekawe, olejek paczulowy stanowi również częsty element wysokiej klasy perfum.

Jak przygotować domowe kosmetyki z dodatkiem olejku paczulowego

 • Jeśli chcesz wzbogacić skład swojego kremu lub balsamu przeznaczonego do pielęgnacji skóry – dodaj około 19 kropelek olejku paczulowego na każde 100 ml wybranego przez ciebie kosmetyku.
 • Jeżeli zależy Ci na przygotowaniu aromatycznej kąpieli, do wybranego olejku bazowego (około 1 łyżki) dodaj 5-10 kropel olejku paczulowego i wlej całość do gorącej kąpieli.
 • Jeśli chcesz wykonać masaż z użyciem niniejszego produktu, do olejku bazowego (około 25 ml) dodaj maksymalnie 10 kropelek olejku paczulowego.
 • Jeżeli chcesz wykonać zabieg aromaterapii, do miski z wodą stanowiącej element kominka do aromaterapii, dodaj zaledwie 5-7 kropelek olejku paczulowego.


Olejek paczulowy Film


Olejek paczulowy Opis

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych olejku paczdivowego

Znany ze swojego niezwykłego zapachu, olejek paczdivowy cieszy się stałą popdivarnością nie tylko wśród producentów perfum, ale również miłośników aromaterapii. Warto wiedzieć, iż produkt ten wykazuje liczne właściwości zdrowotne, dzięki czemu stosowanie go w odpowiedni sposób może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Olejek ten opóźnia procesy starzenia się skóry, a ponadto może okazać się skutecznym środkiem na niechciane mole w naszej szafie. A jakie inne, cenne właściwości wykazuje olejek paczdivowy? Odpowiedź na to pytanie oraz inne ciekawe informacje na temat niniejszego produktu znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gdzie kupić olejek paczdivowy?

Jak stosować olejek paczdivowy?

Czy można spożywać olejek paczdivowy?

Czy warto stosować olejek paczdivowy na mole?

 • Zastosowanie olejku paczdivowego;

 • Jak przygotować domowe kosmetyki z dodatkiem olejku paczdivowego?

 • Skąd pochodzi i czym charakteryzuje się olejek paczdivowy?

  Olejek paczdivowy jest niezwykle popdivarnym produktem w środowisku producentów perfum. Nic w tym dziwnego, albowiem charakteryzuje się on nieprzeciętnym, intensywnym, lekko korzennym i orientalnym zapachem. Produkt ten wytwarzany jest z brodźca paczuki, rośliny należącej do rodziny jasnotowatych (z której pochodzi również dobrze nam znana mięta oraz melisa). W naturalnych warunkach roślina ta występuje na terenie Filipin, Archipelagu Malajskiego, Indonezji oraz Chin. Co ciekawe, za największych producentów olejku paczdivowego uznaje się Chiny oraz Malezje. Roślina, z której produkowany jest niniejszy olejek osiąga zazwyczaj około metra wysokości i charakteryzuje się ciemno-zielonymi, ząbkowatymi i lekko owłosionymi liśćmi. Zwieńczeniem paczdivi są biało-różowe kwiaty. Warto jednak wiedzieć, że to właśnie z liści wspomnianej rośliny produkowany jest cenny olejek o właściwościach leczniczych.

  Olejek paczdivowy na szeroką skalę wykorzystywany był już w XIX wieku. Na początku służył on do odstraszania moli, które gromadziły się w zwojach jedwabiu. Ponadto, olejek ten znajdował zastosowanie w aromatyzowaniu odzieży oraz bielizny osobistej. Olejek z paczdivi wytwarzany jest zazwyczaj poprzez proces destylacji parowej lub ekstrakcji przy użyciu dwutlenku węgla. Warto również wiedzieć, iż niniejszy produkt dotarł na nasz kontynent zaledwie dwa wieki temu. Legendy głoszą, iż za jego sprowadzenie odpowiedzialny był sam Napoleon Bonaparte, który zachwycił się zapachem niniejszej substancji podczas swojej podróży. Co ciekawe, renesans swojej popdivarności olejek paczdivowy przeżywał na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku, kiedy to cieszył się szczególnym uznaniem w gronie Hipisów i przedstawicieli ruchu Hare Kriszna. Olejek paczdivowy charakteryzuje się ciemnym, lekko zielonkawym kolorem i intensywnym aromatem. Sprzedawany jest zazwyczaj w niewielkich, szklanych butelkach, które chronią go przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

  Olejek paczdivowy – właściwości i wpływ na zdrowie człowieka

  Olejek paczdivowy uznawany jest za jeden z najcenniejszych olejków eterycznych. Znajdziemy w nim ponad 70 substancji aktywnych, które mogą wpływać na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia. Liczne badania naukowe dowiodły, iż produkt ten wykazuje silne właściwości przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Dlatego też, często wykorzystywany jest podczas procesu leczenia egzemy, łupieżu, jak również trądziku i innych infekcji skórnych. Warto również wiedzieć, że olejek paczdivowy uznawany jest za cenne wsparcie w zmniejszaniu oznak celldivitu. Wszystko to za sprawą jego właściwości regenerujących oraz ściągających skórę. Badania nad właściwościami niniejszego produktu wykazały również, iż może on wykazywać działanie przeciwobrzękowe i moczopędne. W medycynie Chińskiej olejek paczdivowy wykorzystywany jest również w łagodzeniu skutków choroby lokomocyjnej. Okazuje się bowiem, iż może on niwelować uczucie nudności, jak również znosić zaburzenia równowagi. Co ciekawe, olejek paczdivowy przez niektórych specjalistów stosowany jest jako wsparcie leczenia bezsenności. Dodatkowo, dzięki swoim silnym właściwościom przeciwbakteryjnym, produkt ten używany jest jako środek wspierający odporność oraz pobudzający procesy metaboliczne. W dziedzinie fitoterapii olejek z paczdivi powszechnie wykorzystywany jest w terapii zaburzeń jelitowych oraz nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem wątroby.

  Olejek paczdivowy na szeroką skalę wykorzystywany jest w aromaterapii, gdzie służy łagodzeniu nieprawidłowości nie tylko w obrębie ciała. Okazuje się, iż produkt ten może pozytywnie oddziaływać również na nasze samopoczucie. W związku z czym, niejednokrotnie wykorzystywany jest w łagodzeniu objawów depresji oraz zaburzeń lękowych. Co ciekawe, olejek produkowany z liści paczdivi uznawany jest również za środek pobudzający nasze zdolności do kreatywnego myślenia oraz naszą energię seksualną.

  Mimo licznych właściwości zdrowotnych, jakie wykazuje olejek paczdivowy, należy pamiętać, iż jest on jedynie środkiem wpierającym proces leczenia, a nie go zastępującym. Dlatego też, nie można stosować go zamiast środków farmaceutycznych zaleconych przez specjalistę. Ponadto, stosowanie olejku paczdivowego w celach leczniczych powinno każdorazowo konsdivtowane być z lekarzem pierwszego kontaktu lub doświadczonym farmaceutą.

  Olejek paczdivowy w kosmetyce – czy warto go stosować

  Olejek paczdivowy na szeroką skalę wykorzystywany jest nie tylko w medycynie naturalnej i aromaterapii, ale również w kosmetyce. Wszystko to za sprawą jego właściwości regeneracyjnych oraz przeciwbakteryjnych. Jak wspomniano powyżej, stanowi on częsty składnik środków leczniczych przeznaczonych do zwalczania objawów egzemy, łupieżu, trądziku lub infekcji grzybiczych skóry. Co ciekawe, produkt ten nie tylko wygładza i zwiększa elastyczność skóry, ale również przyspiesza proces gojenia się ran. Dlatego też, olejek paczdivowy często wykorzystywany jest w regeneracji skóry, po zakończeniu procesu odchudzania. Warto również wiedzieć, iż dzięki swoim niezwykłym właściwościom, produkt ten wykorzystywany jest podczas produkcji kremów opóźniających procesy starzenia się skóry. Okazuje się bowiem, iż może odpowiedzialny być za zmniejszenie widocznych oznak zmęczenia oraz dogłębne nawilżenie skóry. Dodatkowo, olejek paczdivowy może zapobiegać efektowi nadmiernego pocenia się. Dlatego też, warto dodawać go zarówno do kremów do pielęgnacji stóp, jak i antyperspirantów.

  Przeciwwskazania dotyczące stosowania olejku paczdivowego

  Chociaż w większości przypadków właściwe używanie olejku z paczdivi jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, istnieją pewne przeciwwskazania związane z jego stosowaniem. Szczególną ostrożnością powinny wykazać się zarówno kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, jak i najmłodsze dzieci. Warto również wiedzieć, iż nie należy stosować niniejszego produktu w okolicach oczu oraz błony śluzowej. W związku z faktem, iż produkt ten może wywoływać reakcję alergiczną, podczas pierwszego stosowania należy zachować wszelkie środki ostrożności, a najlepiej przeprowadzić test tolerancji skórnej (w okolicach nadgarstka).

  Olejek paczdivowy – cena

  Olejek paczdivowy sprzedawany jest zazwyczaj w butelkach o pojemności 10 ml, 30 ml, 50 ml lub 100 ml. Za najmniejsze opakowanie niniejszego produktu zapłacimy około 15,00-20,00 złotych. Natomiast za największe, około 110,00-150,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena produktu może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta i/ lub dystrybutora. Ponadto, podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na to, czy produkt zamknięty jest w nieprzepuszczającej światła słonecznego butelce. W przeciwnym razie, może on zostać pozbawiony wartościowych składników, które wykazują właściwości zdrowotne.

  Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące olejku paczdivowego

  Pytanie 1: Gdzie kupić olejek paczdivowy? Olejek paczdivowy możemy kupić w niektórych drogeriach oraz aptekach. Niemniej jednak warto poszukać go również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas zyskamy nie tylko możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie, ale również uzyskamy dużą ilość informacji na temat wybranego przez nas produktu (na przykład możliwości jego stosowania lub właściwości zdrowotnych).

  Pytanie 2: Jak stosować olejek paczdivowy? Olejek paczdivowy możemy stosować na wiele różnych sposobów. Na przykład jako dodatek do kąpieli lub olejku do masażu. Ponadto, często stosowany jest on podczas zabiegów aromaterapii.

  Pytanie 3: Czy można spożywać olejek paczdivowy? Olejek paczdivowy nie jest wskazany do stosowania wewnętrznego.  

  Pytanie 4: Czy warto stosować olejek paczdivowy na mole? Olejek paczdivowy charakteryzuje się intensywnym zapachem odstraszającym liczne owady. Już od XIX wieku, stosowany był on jako skuteczny środek w walce z molami. Warto więc przygotować saszetki zapachowe z olejkiem paczdivowym i umieścić je w szafie w celu odpędzenia niechcianych owadów.

   


   

  Podsumowanie

  Olejek paczulowy charakteryzuje się nie tylko pięknym zapachem, ale również licznymi właściwościami, które pozytywnie mogą wpłynąć zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie psychiczne. Należy jednak pamiętać, aby stosować niniejszy produkt zgodnie z zaleceniami i pod żadnym pozorem nie używać go w okolicach oczu i błony śluzowej, jak również nie wprowadzać go do jamy ustnej.

  Bibliografia

  1. Cathy Wong ; “The Benefits of Patchouli Essential Oil”;
  2. Christine Ruggeri; “Reduce Depression & Inflammation with Patchouli Oil”;
  3. Debra Rose Wilson; “Patchouli Oil Benefits and Uses”;
  4. Dorman H.J., Figueiredo A.C., Barroso J.G., Deans S.G.: In vitro evaluation of antioxidant activity of essential oils and their components. Flavour Fragr. J., 2000;
  5. Grabowska K., Janeczko Z.: Olejki eteryczne o aktywności przeciwwirusowej. Aromaterapia, 2009;
  6. H. G. Ramya, V. Palanimuthu, Singla Rachna, An introduction to patchouli (Pogostemon cablin Benth.) – A medicinal and aromatic plant: It’s importance to mankind;
  7. New Directions Aromatics Blog; “Patchouli Oil: The History, Benefits, Uses, And More!”;
  8. Lutomirski J., Kędzia B.: Ocena działania olejków eterycznych i ich składników w aspekcie działania przeciwzapalnego i immunostymulującego. Post. Fitoterapii, 2000;
  9. P. Chakrapani, K. Venkatesh, B. Chandra Sekhar Singh, B. Arun Jyothi, Prem Kumar, P. Amareshwari, A. Roja Rani, Phytochemical, Pharmacological importance of Patchouli (Pogostemon cablin (Blanco) Benth) an aromatic medicinal plant;
  10. Roberta Wilson, Aromatherapy. Essential oils for vibrant health and beauty;
  11. Xian Yang i in.; “Evaluation of the Antibacterial Activity of Patchouli Oil”.

  PRODUCENTVIVIO
  KRAJ POCHODZENIASri Lanka
  WEGETARIAŃSKI
  WEGAŃSKI
  DARMOWA DOSTAWA od 199zł
  PUNKTY ZA ZAKUP
  sprawdź szczegóły
  1 pkt