Zestaw olejków do aromaterapii orientalny

PRODUCENTVIVIO
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
CERTYFIKAT BIO
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
3 pkt

34,99 zł

RABAT - 25%

46,46 zł

-25

30 dni na zwrot

Opis

Aromaterapia zyskuje coraz bardziej na popularności, a wszystko dzięki temu, że to nie tylko forma relaksu po całym dniu w pracy, ale zależnie od rodzaju olejku, to również forma medycyny alternatywnej na wiele dolegliwości. Aromaterapia jest naturalną alternatywą dla syntetycznych leków, więc zamiast sięgać po tabletkę na ból głowy warto czasem wypróbować aromaterapię, która może stanowić wspaniałe rozwiązanie, pozwalające nie tylko wyeliminować bieżący ból, ale też zmniejszyć stres, niepokój oraz zapobiec ich powstawaniu w przyszłości. 

 

Dlaczego warto skorzystać z cudownej mocy olejków eterycznych?

Przede wszystkim dlatego, że są to naturalne substancje pozyskiwane z różnych części roślin: łodyg, nasion, kwiatów o niesamowitych właściwościach. Dzięki tym naturalnym substancjom zawartych w olejkach do najważniejszych właściwości należą: antyseptyczne, rozgrzewające, ochładzające, stymulujące - poprawiające pamięć, kojące, odprężające, uspokajające, nasenne, rozkurczowe czy ściągające.

 

W gotowym zestawie olejków do zabiegu aromaterapii, znajdują się te o największym działaniu uspokajającym, odprężającym, relaksacyjnym i uśmierzającym ból czy zmniejszającym napięcie i ułatwiających zasypianie.

Zawarte w olejkach eterycznych związki aromatyczne wykazują działanie zwiotczające i mogą pomóc uspokoić pracę umysłu, a tym samym wyeliminować dojmujące uczucie niepokoju i stresu po całym dniu.

Skład / Wartości odżywcze

W zestawie znajduje się:

  • Olejek cytrynowy 30ml - zawarty w nim limonen działa uspokajająco i relaksująco.
  • Olejek z pomarańczy 30ml - zawiera nerol i limonen, które to substancje wykazują działanie antydepresyjne lekko uspokajające i stymulujące zasypianie.
  • Olejek bergamotowy 10ml - obecny w nim linalol wykazuje działanie rozluźniające i relaksujące.
  • Olejek paczulowy 10ml - zawarte w nim substancje korzystnie wpływają na  nastrój i działają pobudzająco na zmęczony organizm dodając energii.
UWAGA:
Zamierzając stosować zabiegi z użyciem olejków eterycznych zawsze warto zacząć od małych ilości i bez zbędnego mieszania zapachów, a w przypadku masażu terapeutycznego należy olejek rozcieńczyć z olejem bazowym (masło shea, olej kokosowy) gdyż niektóre reakcje między olejkami mogą być toksyczne lub silnie uczulające. Również stosowanie zbyt dużej ilości olejków może powodować silne działania niepożądane. Warto wykonać próbę uczuleniową w odniesieniu do masażu terapeutycznego z wykorzystaniem olejków, a w przypadku aromaterapii zwrócić szczególną uwagę na swoje ciało i jego reakcje podczas jej trwania.


Opinie o produkcie: Zestaw olejków do aromaterapii orientalny