info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

Podkategorie
Olej rydzowy nieraf. nieoczyszcz. 250ml Sanocki
Olej rydzowy nieraf. nieoczyszcz. 250ml Sanocki

Olej rydzowy nierafinowany nieoczyszczony 250ml Sanocki - Oleje Sanockie

21,49 zł

Produkt niedostępny

produkt regionalny

Produkt regionalny

Vivio inspiruje do zdrowia poprzez wiele działań. Dlatego też z radością wprowadzamy do naszej oferty produkty lokalne i regionalne. Jesteśmy firmą z Podkarpacia z biurem, magazynami i produkcją mieszczącymi się również w tym regionie. Dzięki naszym działaniom chcemy wesprzeć lokalne rolnictwo i powstawanie lokalnych miejsc pracy. Ponieważ produkty regionalne nie jadą do nas z daleka może to pomóc w obniżeniu śladu węglowego. Z badań wynika, że jedzenie lokalnie może obniżyć nasz ślad węglowy o 4-5%. Dodatkowo krótki łańcuch dostaw jedzenia ma ogromne znaczenie. Im mniej pośredników, tym lepiej – tym więcej zarobi lokalny rolnik i tym większe będzie miał szanse na przetrwanie i rozwój działalności. Warto też pamiętać, że największą wartość i gęstość odżywczą mają produkty naturalnie występujące w naszym klimacie w danej porze roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów lokalnych i regionalnych.

Kilka słów o marce

Sanok oddalony jest od naszego biura o zaledwie 20km. Oleje sanockie to firma zajmującą się produkcją olejów jadalnych surowych, produkowanych w oparciu o zasady GMP/GHP oraz system HACCP. Podstawę do produkcji olejów stanowi wysokiej jakości zdrowe, czyste i dojrzałe ziarno.


Olej rydzowy nierafinowany, nieoczyszczany Wartości odżywcze

Skład:nierafinowany olej rydzowy - 100%


WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100ml

Wartość energetyczna –370kJ/900kcal;

Tłuszcze – 93g, w tym nasycone kwasy tłuszczowe 7g, jednonienasycone kwasy tłuszczowe – 32g, wielonienasycone kwasy tłuszczowe – 54g;

Węglowodany–0g;

Błonnik – 0g;

Białko –0g.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Olej rydzowy nierafinowany, nieoczyszczany Zastosowanie

Olej rydzowy charakteryzuje się przyjemnym smakiem, dlatego też możemy wykorzystać go w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim, warto dodać go do sałatek przyrządzanych ze świeżych warzyw, a także past kanapkowych przygotowywanych na bazie twarogu. Co więcej, olej rydzowy idealnie sprawdzi się podczas sporządzania koktajli odżywczych, sprawiając że zawarte w nich witaminy lepiej wchłoną się do naszego organizmu. Niniejszy produkt można także stosować w celach suplementacji, a także codziennej pielęgnacji zmęczonej skóry, przesuszonych włosów i łamliwych paznokci. W tym miejscu należy podkreślić, iż nierafinowany olej rydzowy przeznaczony jest wyłącznie do spożywania na zimno. Podczas smażenia traci on swoje wszystkie właściwości zdrowotne i staje się wyłącznie źródłem psutych kalorii.

Warunki przechowywania:Olej rydzowy należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, najlepiej w temperaturze 4-10oC. Butelka oleju zawsze musi być szczelnie zamknięta. Po otwarciu, olej rydzowy powinien przechowywany być w lodówce i spożyty w ciągu najbliższych 30 dni.


Olej rydzowy nierafinowany, nieoczyszczany Opis

Olej rydzowy to jeden z mniej popularnych, jednak niemniej zdrowych olejów dostępnych na rynku spożywczym. Niniejszy produkt wytwarzany jest w procesie tłoczenia na zimno, z rośliny o nazwie lnianka siewna. Produkt ten charakteryzuje się przyjemnym smakiem oraz złocisto-czerwonawą barwą. Podobnie, jak inne oleje roślinne, ten pozyskiwany z lnianki siewnej także wyróżnia się bogatą zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3. Ponadto, olej rydzowy jest jednym z najcenniejszych źródeł witaminy E, uznawanej za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy.

Badania dowodzą, iż wprowadzenie oleju rydzowego do zrównoważonej diety, w połączeniu z aktywnym stylem życia, może wpływać na:

  • Poprawę funkcjonowania układu nerwowego;
  • Zmniejszenie ryzyka chorób w obrębie układu sercowo-naczyniowego;
  • Spowolnienie oznak starzenia się organizmu;
  • Ochronę czerwonych krwinek przed wczesnym rozpadem;
  • Wzmocnienie ogólnej odporności organizmu.

Olej rydzowy marki Sanocki, to produkt najwyższej jakości, wytwarzany bez udziału substancji chemicznych, nierafinowany i nieoczyszczany. W związku z tym możemy mieć pewność, iż niniejszy produkt stanowi wartościowe źródło składników odżywczych, które są niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia, a także samopoczucia psychicznego.

PRODUCENTOleje Sanockie
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
2 pkt