
Informacje dodatkowe
Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.
Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.
Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.
- Zastosowanie
Wykorzystanie oleju ze słodkich migdałów w kosmetyce:
- olejek do masażu
- baza wielu kosmetyków – lotionów, balsamów
- składnik mydeł (olejek łatwo się zmydla)
UWAGA
W aktualnej ofercie mamy dostępne olejki kosmetyczne z pipetą oraz z zakrętką. Docelowo przy olejkach będzie zakrętka. Olejki z pipetą będą w sprzedaży jedynie do wyczerpania zapasów.
- Opis produktu
Olejek rafinowany
Olej jest wytłaczany ze słodkich nasion migdałowca. Ma bursztynowy kolor i niezbyt mocny, ale przyjemny zapach. To jeden z najstarszych i najlepszych surowców kosmetycznych.
Składniki zawarte w oleju mają wysokie zdolności nawilżania skóry – wśród nich znajdują się witaminy: A, B1, B6, B2, D i E, a także kwas oleinowy i linolowy. Produkt łatwo wchłania się w skórę.
Jego działanie jest zbliżone do działania olejku arganowego. Jest stosowany w celu regeneracji suchych i zniszczonych włosów, dlatego spotkamy go w wielu odżywkach. Aplikacja olejku migdałowego jest niezwykle prosta. Wystarczy odrobinę wetrzeć w końcówki włosów, a po wchłonięciu je umyć. Produkt można także stosować jako wcierkę do skóry głowy (wzmacnia cebulki) oraz jako olejek do zabiegu olejowania włosów. Posiada właściwości nawilżające, dlatego wchodzi w skład kremów i balsamów. Można używać go jako preparatu do demakijażu albo kosmetyku do masażu.