info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Olej z krokosza sprawi, że Twoja skóra będzie aksamitnie gładka.

olej-df Olej z krokosza sprawi, że Twoja skóra będzie aksamitnie gładka.

Krokosz barwierski pochodzi z Indii i Bliskiego Wschodu. To jednoroczna roślina, z rodziny astrowatych. Ma błyszczące, żółte bądź czerwone liście. Znany jest od tysięcy lat. Olej ma mocno żółto-złoty kolor. Ma działanie zmiękczające, dzięki czemu można go śmiało stosować na skórę. Korzystnie wpływa na pracę serca. Doskonale sprawdza się w kuchni.

Olej z krokosza barwierskiego ma podobny zapach i smak do szafranu, więc używano go kiedyś jako tańszego zamiennika. Olej ten posiada znaczne ilości witaminy C i E, fitosterole oraz kwas linolenowy i linolowy, który posiada właściwości zmiękczające i ujędrniające skórę. Dzięki jego właściwościom preparat skutecznie obniża poziom złego cholesterolu i poziom cukru we krwi. Posiada również działanie przeciwmiażdżycowe i przeciwcukrzycowe.

Olej z krokosza zawiera cenne składniki dla naszego organizmu, takie jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), dzięki którym nasz organizm prawidłowo funkcjonuje, a zwłaszcza korzystnie wpływają na skórę.

Jest doskonałym środkiem uspokajającym, pobudzającym, a ponadto posiada działanie rozkurczowe.

Zawiera w naturalnej postaci witaminę E, która ma w sobie mnóstwo antyoksydantów, skutecznie chroniących nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo zwalcza jego skutki, takie jak starzenie się skóry oraz niszczenie i spadek włókien kolagenowych. Zewnętrzne używanie oleju z krokosza leczy skutki poparzenia słonecznego i wspomaga walkę ze starzeniem się skóry.

Olej z krokosza barwierskiego, stosowany po depilacji zapobiega wrastaniu włosków, osłabia je oraz łagodzi podrażnia po depilacji. Dodatkowo, nawilża skórę i pozostawia ją aksamitnie gładką na bardzo długi czas.

Jak stosować olej z krokosza barwierskiego?

Olej stosować bezpośrednio na skórę. Szybko się wchłania. Polecany do skóry tłustej i z trądzikiem. Znajduje szerokie zastosowanie w emulsjach i olejkach do ciała.

Olej, powinno się stosować po 5ml 3 razy dziennie.

krokosz Olej z krokosza sprawi, że Twoja skóra będzie aksamitnie gładka.

Sprawdź opinie o naszym sklepie