PRZEZ CAŁY WRZESIEŃ DARMOWA DOSTAWA OD 99ZŁ    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Olej sezamowy TOASTED 125ml - KIKKOMAN

Olej sezamowy TOASTED 125ml KIKKOMAN

Olej sezamowy TOASTED 125ml - KIKKOMAN

15,49 zł
Ilość punktów za zakup produktu: 1 pkt (sprawdź szczegóły)
  dostępne: 11 szt.
MARKADATA WAŻNOŚCI
KIKKOMAN2024-09-13

Olej sezamowy- Skład

Skład: 100% olej sezamowy.


WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100g

Wartość energetyczna – 3399kJ / 827kcal;

Tłuszcz – 92g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 13g;

Węglowodany – 0g, w tym cukry: 0g;

Białko – 0g;

Sól – 0g.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Olej sezamowy- Zastosowanie

Olej sezamowy posiada przyjemny, lekko orzechowy smak. Niniejszy produkt doskonale sprawdzi się przede wszystkim podczas przygotowywania aromatycznych sosów sałatkowych. Ponadto, ze względu na bogatą zawartość witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej sezamowy (w niewielkiej ilości) można dodawać do koktajli warzywno-owocowych. Ważną informację stanowi fakt, iż olej sezamowy może spożywany być wyłącznie na zimno. Smażenie potraw na niniejszym oleju może okazać się szkodliwe dla naszego zdrowia. Co ciekawe, olej sezamowy może doskonale sprawdzić się podczas przygotowywania domowych kosmetyków. Bez przeszkód można stosować go także w czasie masażu całego ciała. Jego lekko orzechowy aromat jest bowiem w stanie zapewnić nam błogie uczucie odprężenia.

Warunki przechowywania: Olej sezamowy TOASTED należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Najlepiej w lodówce.

Olej sezamowy- Opis produktu

Ziarna sezamu to prawdziwa skarbnica cennych witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłoczone na zimno i otrzymywane w formie aromatycznego oleju, są ważnym składnikiem zrównoważonej diety, która sprzyja utrzymywaniu dobrej odporności. Olej sezamowy TOASTED posiada słomkowy kolor oraz gęstą konsystencję. Współczesne badania potwierdzają, iż olej sezamowy jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, które nie tylko oddziałują na zdrowie naszego układu nerwowego, ale także na zdrowie naszego serca.

Ponadto, niniejszy produkt jest bogaty w żelazo, wapń oraz magnez. Dlatego też, wprowadzenie go do zrównoważonej diety, w połączeniu z aktywnym stylem życia, jest w stanie przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia, a także do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób przewlekłych, w tym chorób w obrębie układu krążenia. Co ciekawe, stosowanie oleju sezamowego w celach kosmetycznych pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji skóry włosów i paznokci. Nie ulega zatem wątpliwości, iż niniejszy produkt na stałe powinien zagościć nie tylko w naszej kuchni, ale również kosmetyczce.