DLA ZAMÓWIEŃ OD 99ZŁ dodajemy PREZENT Próbka orzechów nerkowca GRATIS! Sprawdź szczegóły.
Olej rycynowy i jego wkład w produkcję kosmetyków
Rącznik pospolity pochodzi z terenów Afryki i Indii. To z nasion tej rośliny wytłacza się olej rycynowy. Nadaje się on do wykorzystania w pielęgnacji skóry i włosów. Jest również jedną z najpopularniejszych substancji wchodzącą w skład kosmetyków, mydeł, olejków, tkanin, a nawet leków!
Olej rycynowy posiada bogate właściwości, które docenił przemysł kosmetyczny. Jakie? Przekonajcie się sami i wypróbujcie olej rycynowy do domowej pielęgnacji. Poniżej kilka inspiracji!
Właściwości kosmetyczne i pielęgnacyjne olejku rycynowego:
- Włosy i skóra głowy – świetnie sprawdza się jako maska do włosów. Można go tez zmieszać z naftą kosmetyczną lub oliwką. Tak przygotowany olejek wsmarowujemy w końcówki włosów, które wymagają największego nawilżenia lub nasadę włosów i skórę głowy – tutaj mieszamy olejek rycynowy z oliwką. Można też połączyć olej rycynowy z żółtkami jajek i naftą kosmetyczną a następnie stosować na całą długość włosów. Dzięki temu nasze włosy będą piękne, lśniące, miękkie i puszyste. Nastąpi szybszy porost włosów. Efektem są też ciemniejsze i grubsze włosy oraz zamknięcie łusek włosa przez co zmniejszy się ilość rozdwojonych końcówek;
- Brwi i rzęsy – na rzęsy i brwi nakładamy olejek rycynowy przy użyciu zużytej szczoteczki po tuszu do rzęs. Musimy uważać z ilością preparatu, którą nakładamy, żeby olej nie dostał się do oczu, co może powodować ich łzawienie i przekrwienie. Efekt kuracji? Dłuższe i grubsze rzęsy i brwi.
- Twarda skóra pięt łokci i kolan – zmiękczymy tą skórę jeśli zadbamy o regularne wcieranie w nią kilku kropel olejku rycynowego. Na popękane pięty możemy przygotować okład: olej rycynowy i krem nawilżający – mieszamy i wcieramy w skórę pięt. Następnie owijamy je folią, ubieramy grube, bawełniane skarpety i kładziemy się spać;
- Pielęgnacja twarzy – w tym przypadku może sprawdzić się metoda OCM (Oil Cleansing Method) – jest to usuwanie tłuszczów za pomocą innych tłuszczów, które zawarte są w naturalnych olejkach. Mieszankę przygotowujemy następująco: 1/10 olejku rycynowego i 9/10 olejku z pestek winogron (skóra sucha), olejku jojoba (skóra tłusta) lub olejku ze słodkich migdałów (skóra normalna). Na twarz pokrytą olejkami nałóż mokry ręcznik. Odczekaj 2-3 minuty i nadmiar olejku zetrzyj ręcznikiem.