DARMOWA DOSTAWA TYLKO DZISIAJ!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Olej lniany nierafinowany nieoczyszczony 250ml Sanocki

Olej lniany nieraf. nieoczyszcz. 250ml Sanocki

Olej lniany nierafinowany nieoczyszczony 250ml Sanocki

21,49 zł
Ilość punktów za zakup produktu: 2 pkt (sprawdź szczegóły)

Produkt niedostępny

Olej lniany nierafinowany, nieoczyszczany - Skład

Skład:olej lniany - 100%

WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100ml

Wartość energetyczna –3390kJ/809kcal;

Tłuszcze – w tym nasycone kwasy tłuszczowe 10,2g, jednonienasycone kwasy tłuszczowe – 19,2g, wielonienasycone kwasy tłuszczowe – 67,7g;

Węglowodany–0g;

Białko –0g.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Olej lniany nierafinowany, nieoczyszczany - Zastosowanie

Olej lniany możemy wykorzystać zarówno w naszej kuchni, lecznictwie, jak i pielęgnacji. Niniejszy produkt doskonale uzupełnia smak pełnych świeżych warzyw sałatek, a także kaszy z dodatkiem grillowanych warzyw. Ponadto, olej lniany stanowi niezastąpiony składnik past kanapkowych przyrządzanych na bazie chudego twarogu. Olej pozyskiwany z nasion lnu doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry ciała oraz włosów. Badania dowodzą, iż skutecznie poprawia ich kondycję oraz stopień nawilżenia. Olej lniany to także naturalny suplement diety. Dlatego też, warto stosować go każdego dnia. Uwaga! Olej lniany może spożywany być wyłącznie na zimno. Nie nadaje się do smażenia.

Warunki przechowywania:Olej lniany należy przechowywać w chłodnym miejscu (najlepiej w lodówce lub w piwnicznej spiżarni), w szczelnie zamkniętej butelce. Ponadto, niniejszy produkt należy chronić przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. Po otwarciu butelki, olej należy przechowywać wyłącznie w lodówce i spożyć w ciągu najbliższych 30 dni.

Olej lniany nierafinowany, nieoczyszczany - Opis produktu

Olej lniany to niezwykły produkt o bogatej zawartości kwasów tłuszczowych z grupy omega-3. Ponadto, stanowi on wartościowe źródło witamin, w tym przede wszystkim witaminy E – nazywanej witaminą młodości. Wprowadzenie oleju lnianego do zrównoważonej diety zalecane jest:

  • W profilaktyce chorób w obrębie układu sercowo-naczyniowego;
  • We wspomaganiu leczenia stanów zapalnych;
  • W łagodzeniu bólów miesiączkowych;
  • W diecie osób zmagających się z zaburzeniami hormonalnymi, w tym chorobami tarczycy;
  • W diecie osób zmagających się z problemem cukrzycy lub insulinooporności;
  • W diecie osób, które na co dzień wykazują intensywny wysiłek fizyczny.

Kwasy omega-3 zawarte w oleju lnianym odpowiadają za hamowanie rozwoju miażdżycy naczyń krwionośnych, co więcej mogą one zmniejszać ryzyko zaburzeń rytmu serca, a nawet jego zawału. Dodatkowo, niniejszy produkt stabilizuje poziom cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

Olej lniany dostępny w naszym sklepie, to produkt najwyższej jakości, który nie został poddany zbędnym procesom rafinacji oraz oczyszczania. To właśnie dzięki temu, znajdziemy w nim całą masę cennych dla naszego zdrowia składników odżywczych oraz witamin, które doskonale uzupełnią zrównoważoną dietę.