info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Olej arganowy – kosmetyk na wagę złota!

Jak wiele korzyści może przynieść nam ten drogocenny dar natury, pozyskiwany z jednego z najstarszych drzew na świecie?

Nazywany również bywa „płynnym złotem” lub „złotem Berberów” i zaliczany jest do jednych z droższych olejów na świecie, głównie ze względu na jego ograniczoną dostępność oraz pracochłonny proces pozyskiwania. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom pielęgnacyjnym jest w ostatnim czasie bardzo popularny.

zielona-ramka-i-logo-e1404457074676 Olej arganowy – kosmetyk na wagę złota!

Ten niezwykle cenny olej swoje cudowne właściwości zawdzięcza witaminie E zwanej „Witaminą Młodości”. Ponadto aż 80 % składu olejku arganowego stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3,6,9. Olej arganowy jest olejem z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno z najlepszych nasion drzewa arganowego, które rośnie w ekologicznym środowisku, wpisanym na listę rezerwatów biosferycznych UNESCO.

Olej arganowy, jako środek spożywczy

Zaleca się, by oleju arganowego nie używać do smażenia. Lepiej stosować go, jako dodatek i dressing do sałatek, jako marynata do mięs i innych produktów spożywczych, dodatek do zup i sosów. Po otwarciu należy przechowywać go w chłodnym miejscu i spożyć w miarę możliwości jak najszybciej.

Olej arganowy, jako kosmetyk

Nie bez powodu olej arganowy (do kupienia tutaj) zwany eliksirem młodości czy też złotym środkiem na zmarszczki, problemy skórne i niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Olej ten znalazł szerokie zastosowanie w kremach pielęgnacyjnych twarzy, oczu, ust, jak również mydłach, olejkach przeciwsłonecznych, maseczkach czy też kosmetykach do włosów i paznokci.

Jest doskonały na dojrzałą i starzejącą się skórę, chroni przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek oraz spłyca powstałe. Posiada właściwości chroniące i regenerujące naskórek. Chroni go przed wysychaniem, wygładza i rewitalizuje. Pobudza komórki skóry do odbudowy, dzięki czemu staje się ona piękna i lśniąca!
Olej arganowy wzmacnia płytkę paznokcia i działa odżywczo na suche, zniszczone, rozdwajające się końcówki włosów.

 

 

Sprawdź opinie o naszym sklepie