-5% Z KODEM: CHŁOPAK5    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043, +48 537 801 951

Podkategorie
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek
Zielony młody jęczmień cena, proszek

Młody jęczmień proszek 500 g - VIVIO

13,99 zł(39)

CENA Z KODEM RABATOWYM:

13,29 zł

  duża dostępność
POZOSTAŁE GRAMATURY:

Młody jęczmień Wartości odżywcze

Składniki:  Sproszkowana młoda trawa jęczmienna

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.

Młody jęczmień – opinie ekspertów

Zdaniem ekspertów, młody jęczmień stanowi cenne źródło wartościowych dla zdrowia składników. Dlatego też, warto wprowadzić niniejszy produkt do swojej codziennej diety, jeśli nie istnieją ku temu żadne wyraźne przeciwwskazania. Młody jęczmień ceniony jest zarówno przez dietetyków, jak i ekspertów z dziedziny zdrowego odżywiania.

 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Młody jęczmień Zastosowanie

Młody jęczmień stosowany może być jako dodatek do pożywnych koktajli warzywno-owocowych. Ponadto, bez przeszkód można dodać go do domowych sosów sałatkowych, twarogu, a nawet owsianki. Warto jednak pamiętać, że nie należy dodawać młodego jęczmienia do potraw gorących. Pod działaniem wysokiej temperatury jest on w stanie stracić sporą zawartość cennych dla zdrowia składników odżywczych.

Opakowanie 500g wystarcza na około 30 dni stosowania.

Jęczmień bardzo wysokiej jakości.
Młody jęczmień Film


Młody jęczmień KCAL

Młody jęczmień w porcji 100g jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu około 280 kalorii. Należy jednak pamiętać, że każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż jedną łyżkę stołową lub 2 łyżeczki tego produktu. Co oznacza, że stosując młody jęczmień według zaleceń, dostarczamy do organizmu około 20-28 kalorii dziennie. Warto przy tym pamiętać, że ta nie wielka porcja młodego jęczmienia jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu sporą dawkę błonnika, jak również cennych witamin i minerałów.


Młody jęczmień Opis

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych młodego jęczmienia

Jęczmień należy do jednych z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka. Niniejsza roślina oraz jej niezwykłe właściwości doceniane były już w czasach starożytnej Mezopotamii. I chociaż na chwilę został on zapomniany, dzisiaj młody zielony jęczmień wraca do łask. Roślina ta zajmuje niezwykle ważne miejsce w diecie osób dbających o wygląd swojej sylwetki oraz dobre samopoczucie. Wprowadzenie młodego jęczmienia do zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia może sprzyjać zmniejszeniu ryzyka wystąpienia cukrzycy typu II w przyszłości, jak również przyspieszać proces odchudzania. A co jeszcze warto wiedzieć na temat tego niezwykłego produktu?

Gdzie kupić młody jęczmień?

Jak stosować młody jęczmień?

Jaki młody jęczmień wybrać?

 • Młody jęczmień – Kcal;

 • Młody jęczmień – opinie ekspertów;

 • Zastosowanie młodego jęczmienia w kuchni i nie tylko;

 • Przepisy z dodatkiem młodego jęczmienia.

Czym jest i skąd pochodzi młody jęczmień

Jęczmień jest powszechnie uprawianą rośliną zbożową. Możemy ją spotkać nie tylko na terenie Europy, ale również Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. Niniejsza roślina najlepiej rozwija się na wilgotnych glebach. Na przykład, w miejscu dawnych jezior słodkowodnych. Zboże to może nam przypominać pszenicę. Charakteryzuje się długą łodygą zwieńczoną kłosem, w którym znajdują się ziarniaki. Młody jęczmień odznacza się zielonym kolorem, natomiast ten dojrzały złotawą barwą. Jęczmień wykorzystywany jest przede wszystkim w celu wytwarzania produktów zbożowych (na przykład, mąki, kasz, płatków), jak również w produkcji piwa. I chociaż jęczmień znany jest ludzkości od tysięcy lat, dopiero od niedawna zajmuje on tak ważne miejsce w zdrowym żywieniu człowieka. W tym przypadku, na szczególną uwagę zasługuje odmiana młodego zielonego jęczmienia, która charakteryzuje się wyższą zawartością składników bioaktywnych oraz odżywczych.

Warto również wiedzieć, iż młody jęczmień nie zawiera w sobie glutenu. Dlatego też, z powodzeniem może wykorzystywany być w kuchni osób zmagających się z problemem celiakii lub nietolerancji glutenu. Niniejsza odmiana tej popularnej rośliny najczęściej dostępna jest w formie wygodnego w stosowaniu proszku. Niemniej jednak, na terenie Japonii szczególną popularnością cieszy się sok z młodego jęczmienia. Wszystko to za sprawą niezwykłych właściwości odżywczych zawartych w produkcie. Okazuje się, iż młody jęczmień jest w stanie dostarczyć do naszego organizmu nie tylko sporą dawkę witamin (w tym witaminy C oraz witamin z grupy B) i minerałów (w tym: magnezu, wapnia, żelaza, miedzi), ale również antyoksydantów. Dodatkowo, młody jęczmień stanowi doskonałe źródło błonnika.

Młody zielony jęczmień – właściwości zdrowotne i wpływ na organizm człowieka

Młody jęczmień stanowi niezwykłe źródło cennych dla zdrowia składników odżywczych. Dlatego też, jego stosowanie (w połączeniu ze zdrową dietą oraz aktywnym trybem życia) może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia oraz wyglądu sylwetki. Okazuje się, iż młody jęczmień wykazuje silne właściwości przeciwutleniające, co bezpośrednio wpływa na obniżenie częstotliwości występowania stanów zapalnych, wzmocnienie odporności, jak również zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych w przyszłości. Dodatkowo, roślina ta wykorzystywana jest w łagodzeniu objawów trądziku młodzieńczego, a nawet w leczeniu owrzodzeń. Młody jęczmień uznawany jest również za substancję, która pozytywnie wpływać może na dolegliwości bólowe związane z chorobami zapalnymi stawów. Ponadto, chlorofil w nim zawarty sprzyja oczyszczaniu organizmu z nadmiaru szkodliwych toksyn, jak również poprawia równowagę kwasowo-zasadową.

Warto również wiedzieć, iż młody jęczmień ceniony jest ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Wprowadzenie niniejszego składnika do zdrowej diety sprzyja przyspieszaniu procesów metabolicznych, jak również obniżaniu poziomu stężenia cholesterolu we krwi. Dlatego też, młody jęczmień uznawany jest za roślinę o działaniu ochraniającym układ krążenia, jak również roślinę zmniejszającą ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych w obrębie jelita grubego. Co więcej, niektóre doniesienia naukowe zwracają uwagę na właściwości przeciwdepresyjne niniejszego produktu. Nie zostały one jednak podparte wystarczającą ilością badań klinicznych. W tym miejscu warto jednak nadmienić, iż przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia (obejmujących zbilansowany jadłospis oraz systematyczną aktywność fizyczną) istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń nastroju w przyszłości. Dlatego też, wprowadzenie młodego jęczmienia do codziennej diety może odpowiadać nie tylko za poprawę naszego zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty jesteśmy w stanie osiągnąć wyłącznie poprzez połączenie stosowania młodego jęczmienia ze zdrowym stylem życia.

Młody jęczmień a odchudzanie

Preparaty przygotowywane na bazie młodego jęczmienia są często zalecane osobom, które zmagają się z nadmierną masą ciała, jak również z problemem uporczywych zaparć. Dzięki wprowadzeniu niniejszego składnika do redukcyjnej (opartej o zasady zdrowego odżywiania) diety, możliwe staje się nie tylko zwiększenie regularności rytmu wypróżnień, ale również dostarczenie do organizmu zestawu cennych witamin i minerałów, które zapobiegną uczuciu osłabienia w trakcie procesu odchudzania. Dodatkowo, młody jęczmień sprzyja oczyszczaniu organizmu z nadmiaru szkodliwych toksyn, dzięki czemu przyczynia się do podniesienia naszego samopoczucia. Warto również wiedzieć, że skuteczność młodego jęczmienia w procesie odchudzania potwierdzają eksperci z Rural Development Administration. Na podstawie przeprowadzonych przez nich obserwacji naukowych ustalono, iż roślina ta może wpływać na zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania dotyczące spożywania młodego jęczmienia

Młody jęczmień jest produktem w 100% naturalnym, dlatego też do tej pory nie odnotowano negatywnych skutków związanych z jego stosowaniem. Należy jednak pamiętać, aby nie spożywać go w nadmiernych ilościach. Ponadto, młody jęczmień może wywoływać u niektórych osób reakcję alergiczną. W tym przypadku, szczególnie narażone są osoby z udowodnioną alergią na chwasty lub trawy, albowiem spożywanie młodego jęczmienia może u takich osób doprowadzić do reakcji krzyżowej. Dodatkowo, ostrożnością podczas stosowania młodego jęczmienia powinny wykazać się kobiety znajdujące się w okresie ciąży oraz karmienia piersią, a także osoby starsze i osoby zmagające się z zespołem jelita drażliwego (postacią biegunkową). Warto również pamiętać, iż spożywanie zbyt dużych ilości błonnika może wpływać hamująco na działanie niektórych leków (w tym leków stosowanych w leczeniu zaburzeń czynności tarczycy).

Młody jęczmień – cena

Młody jęczmień w formie proszku sprzedawany jest zazwyczaj w opakowaniach o wadze 100g, 500g lub 1kg.

 • Za opakowanie o wadze 100g zapłacimy około 7,00-12,00 złotych;
 • Za opakowanie o wadze 500g zapłacimy około 15,00-20,00 złotych;
 • Za opakowanie o wadze 1kg zapłacimy około 27,00-35,00 złotych.

W niektórych sklepach ze zdrową żywnością możemy kupić również BIO młody jęczmień odznaczający się najwyższą jakością. Za opakowanie niniejszego produktu o wadze 100g zapłacimy około 16,00-25,00 złotych. Należy przy tym pamiętać, że cena może różnić się w zależności od wybranego producenta i/lub dystrybutora.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące młodego jęczmienia

Pytanie 1: Gdzie kupić młody jęczmień? Młody zielony jęczmień możemy kupić w niektórych aptekach oraz drogeriach. Niemniej jednak, warto poszukać niniejszego produktu w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas zyskamy możliwość zakupu młodego jęczmienia nie tylko w atrakcyjnej cenie, ale również w najwyższej jakości.

Pytanie 2: Jak stosować młody jęczmień? Każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej niż jedną stołową łyżkę niniejszego produktu. Proszek z młodego jęczmienia z powodzeniem możemy stosować w połączeniu z poranną owsianką, jak i odżywczymi koktajlami pełnymi warzyw i owoców.

Pytanie3: Jaki młody jęczmień wybrać? Młody jęczmień dostępny jest zarówno w formie soku, wygodnego proszku, jak i kapsułek. Wybór odpowiedniego dla Ciebie preparatu zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Młody jęczmień zawarty w formie kapsułek może dużej się wchłaniać. Natomiast ten w formie proszku charakteryzuje się wysoką zawartością cennych składników odżywczych, a ponadto z powodzeniem można dodawać go do codziennych potraw stanowiących element zdrowej diety.

 


młody jęczmień

 

Podsumowanie

Młody zielony jęczmień to nie tylko cenny środek w walce z nadmiarem zbędnych kilogramów. Niniejszy produkt jest przede wszystkim prawdziwą skarbnicą cennych dla zdrowia składników odżywczych. Dlatego też, jego regularne stosowanie (w połączeniu ze zdrową dietą oraz aktywnym trybem życia) może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych w przyszłości, jak również do ochrony naszego układu krążenia.

Bibliografia

 1. Benedet J.A., Ummeda H., Shibamato T., Antioxidant Activity of Flavonoids Isolated from Young Green Barley Leaves toward Biological Lipid Samples, „J. Agric. Food Chem.” 55, 2007, 5499−5504;
 2. Ehrenbergerová J. i wsp., Antioxidant Enzymes in Barley Green Biomass, „Plant Foods Hum Nutr” 64, 2009, 122–128;
 3. Ehrenbergerová J. i wsp. Antioxidant vitamins in barley green biomass, „J. Agric. Food Chem.” 58, 2010,11755–11761;
 4. Ikeguchi M. i wsp., Effects of Young Barley Leaf Powder on Gastrointestinal Functions in Rats and Its Efficacy-Related Physicochemical Properties, Hindawi Publishing Corporation Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2014;
 5. Kawka K., Lemieszek M. K.: Prozdrowotne właściwości młodego jęczmienia. Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu, 2017, Tom 23, Nr 1, 7–12;
 6. Kamiyama M., Shibamato T., Flavonoids with Potent Antioxidant Activity Found in Young Green Barley Leaves, „J. Agric. Food Chem.” 60, 2012, 6260−6267;
 7. Liu W.C., Tsai C.E. 2002. Young Barley Leaf Prevents LDL Oxidation in Humans. Food Science and Agricultural Chemistry 4 (3): 110-116;
 8. Robles-Escajeda E., Lerma D., Nyakeriga M. A., Ross J. A., Kirken R. A., Aguilera R. J., Varela-Ramirez A. 2013. Searching in Mother Nature for Anti-Cancer Activity: Anti-Proliferative and Pro-Apoptotic Effect Elicited by Green Barley on Leukemia/Lymphoma Cells. PLoS One, 8(9): 73508;
 9. Takano A., Kamiya T., Tomozawa H., Ueno S., Tsubata M., Ikeguchi M., Takagaki K., Okushima A., Miyata Y., Tamaru S., Tanaka K., Takahashi T. 2013. Insoluble fiber in young barley leaf suppresses the increment of postprandial blood glucose level by increasing the digesta viscosity. Evid Based Complement Alternat Med., 11;
 10. Yamaura K. et al., Antidepressant-like effects of young green barley leaf (Hordeum vulgare L.) in the mouse forced swimming test, „Pharmacognosy Research” 2012, 4(1), 22–26;
 11. Ya-Mei Yu, Weng-Cheng Chang, Chu-Sun Liu, Chingmin E. Tsai. 2003. Effect of young barley leaf extract and adlay on plasma lipids and LDL oxidation in hyperlipidemic smokers. Plant Foods for Human Nutrition 58:(3):1-8;
 12. Yu Y.M., Chang W.C., Chang C.T., Hsieh C.L., Tsai C.E. 2002. Effects of young barley leaf extract and antioxidative vitamins on LDL oxidation and free radical scavenging activities in type 2 diabetes. Diabetes Metab 28(2):107-14.

PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
1 pkt
POZOSTAŁE GRAMATURY100g

KOKTAJL Z JĘCZMIENIEM
PRZEPIS

KOKTAJL Z JĘCZMIENIEM

Składniki:

- 1 pomarańcza (sok wraz z miąższem, bez pestek i skórek)
- 1 banan
- pół awokado + trochę startej na tarce pestki z awokado
- garść natki z pietruszki
- 1-2 plaskie łyżeczki jęczmienia w proszku
- woda źrodlana - ilość według upodobań gęstości

Wszystko razem zmiksować.

DOMOWE MUSLI Z DODATKIEM MŁODEGO JĘCZMIENIA
PRZEPIS

DOMOWE MUSLI Z DODATKIEM MŁODEGO JĘCZMIENIA

Składniki:

- 2-3 pokruszone orzechy włoskie;
- 1 łyżeczka cukru kokosowego;
- 4 łyżeczki płatków owsianych;
- 2 łyżeczki chipsów kokosowych;
- Garść borówek;
- 100ml gorącej wody;
- 5 łyżek jogurtu naturalnego;
- 1 łyżeczka młodego jęczmienia w proszku.

Sposób przygotowania:

Płatki owsiane wymieszaj razem z cukrem i pokruszonymi owocami, a następnie zalej niewielką ilością gorącej wody i odczekaj około 4-5 minut;
Młody jęczmień wymieszaj razem z jogurtem;
Na miękkie płatki z orzechami wylej zielony jogurt;
Na jogurcie ułóż świeże borówki;
Posyp całość chipsami kokosowymi i gotowe.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Oczyszczanie organizmu – dieta i domowe sposoby na wzmocnienie organizmu

Nasz organizm stale musi radzić sobie z wieloma przeszkodami i wyzwaniami. Wiąże się to z różnymi czynnikami, takimi jak dieta, stres, brak snu, a nawet zanieczyszczenia powietrza. Biorąc pod uwagę tak wiele obciążeń, nic dziwnego, że czasami czujemy się ociężali i przytłoczeni. Odbija się to zarówno na naszym zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym. Czy istnieją […]

czytaj więcej...

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Młody jęczmień – na oczyszczenie organizmu po świętach

Młody jęczmień to sproszkowana trawa jęczmienna lub ekstrakt z niej. Ponieważ nie jest silnie przetworzony posiada dużą ilość substancji odżywczych.

czytaj więcej...

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Piwo z zielonym jęczmieniem. Wiesz czy takie piją w Irlandii?

Kiedy zapytamy, z jakim krajem kojarzy się piwo większość odpowie, że z Irlandią. Najpopularniejsze jest tam ciemne, typu stout z najpopularniejszego w tym kraju browaru St. James’s Gate Brewery. Irlandczycy piją je na co dzień i od święta, np. z okazji dnia św. Patryka – patrona kraju.

czytaj więcej...

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Jęczmień – sprawdź, dlaczego warto go stosować?

Jęczmień niegdyś nazywany był zbożem „szpitalnym” ze względu na swe wszechstronne zastosowanie i zdrowotne właściwości. Jego zbawienny wpływ na organizm człowieka poznano już tysiące lat temu, wykorzystując go jako roślinę leczniczą w medycynie naturalnej.

czytaj więcej...

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

7 powodów, dla których warto pić sok z młodego jęczmienia!

Młody jęczmień, czy zielony jęczmień to określenia odnoszące się do młodziutkich, kilkudniowych listków jęczmiennych, bez sztucznych dodatków w postaci barwników, aromatów, stabilizatorów i konserwantów, które wykorzystuje się do produkcji sproszkowanych ekstraktów, soków i innych suplementów.

czytaj więcej...