info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Ocet jabłkowy 410 ml - Octim

Ocet jabłkowy cena, właściwości, ocet jabłkowy odchudzanie,

Ocet jabłkowy 410 ml - Octim

8,99 zł
Cena za 1KG / 1L: 21,94 zł
  dostępne: 356 szt.

darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Ocet jabłkowy - skład

MARKADATA WAŻNOŚCI
Octim2025-10-06

Ocet jabłkowy - Zastosowanie

Ocet jabłkowy znajduje szerokie zastosowanie w naszej kuchni. W połączeniu z oliwą z oliwek oraz miodem, może on stanowić doskonały dressing do pełnej warzyw sałatki. Warto również wykorzystać go podczas marynowania mięs oraz warzyw przeznaczonych do pieczenia. Ponadto, połączenie 100ml octu jabłkowego z jednym litrem wody pozwala na sporządzenie skutecznej mikstury, odpowiedzialnej za oczyszczanie zakupionych warzyw i owoców z nadmiaru pestycydów. Dodatkowo, niniejszy produkt w niewielkich ilościach może dodawany być do domowych koktajli, jak również napojów z dodatkiem miodu i dużej ilości wody.

Okazuje się, że ocet jabłkowy może być również skutecznym środkiem do czyszczenia powierzchni. W dzisiejszych czasach naszą uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na jego właściwości przeciwbakteryjne. Samodzielnie przygotowany roztwór z octu jabłkowego jest pomocny w czyszczeniu luster, wanny, a nawet wnętrza lodówki. Ponadto, z jego pomocą będziemy w stanie pozbyć się nadmiaru bakterii nagromadzonych często w desce do krojenia.

Ocet do bezpośredniego użycia. Rozcieńczyć w stosunku 1:1.

Polecany jako:

 • składnik zimnych sosów, majonezów
 • do marynat, zalew konserwujących
 • używany do dań mięsnych
 • dodatek do sałatek

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Osad nie jest wadą, tylko wynikiem naturalnych procesów biologicznych.

 

Ocet jabłkowy - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych octu jabłkowego

Niezwykłe właściwości octu jabłkowego doceniane były już w czasach starożytnego Egiptu. Według źródeł historycznych, sama Kleopatra stosowała niniejszy produkt w celu utrzymania nienagannej sylwetki i pięknego wyglądu skóry. Współczesne doniesienia naukowe zwracają jednak uwagę na fakt, że ocet jabłkowy nie jest jedynie skutecznym środkiem wspomagających odchudzanie. Przypisuje mu się bowiem korzystny wpływ na funkcjonowanie układu krążenia, a ponadto wpływ na obniżanie poziomu glukozy we krwi. A co jeszcze warto wiedzieć na temat octu jabłkowego?

Gdzie kupić ocet jabłkowy?

Jak stosować ocet jabłkowy na twarz?

Czy ocet jabłkowy może być spożywany na czczo?

Jak stosować ocet jabłkowy na włosy?

 • Ocet jabłkowy – zastosowanie w kuchni;

 • Ocet jabłkowy – przepis.

Czym jest i skąd pochodzi ocet jabłkowy?

Technika fermentowania jabłek w celu otrzymywania octu o prozdrowotnych właściwościach była znana ludzkości już 7 tysięcy lat temu. Niniejszy produkt ceniony był nie tylko przez starożytnych Egipcjan, ale również ówczesnych mieszkańców Chin, Grecji, Rzymu i Babilonii. W zamierzchłych czasach ocet jabłkowy wykorzystywany był przede wszystkim w celu pobudzania krążenia, jak również oczyszczania wątroby i węzłów chłonnych. Sam Hipokrates twierdził, że połączenie octu pochodzącego z jabłek z miodem, może stanowić skuteczny lek w walce z problemem kaszlu i przeziębienia.

Dobrze nam znany i często stosowany w kuchni ocet jabłkowy charakteryzuje się żółto-brązową barwą. Ponadto, produkt ten jest zazwyczaj mętny i odznacza się kwaśnym smakiem. Ocet jabłkowy, jak sama nazwa wskazuje, produkowany jest z jabłek. Podczas procesu produkcyjnego, do owoców dodawane są drożdże, dzięki którym możliwe staje się przekształcenie zawartych w owocach cukrów w alkohol. Na dalszym etapie produkcji dochodzi do fermentacji alkoholu, a następnie powstania kwasu octowego, będącego głównym składnikiem wyżej opisywanego produktu. Warto również wiedzieć, że ocet jabłkowy stanowi prawdziwą skarbnicę cennych dla zdrowia składników odżywczych. Znajdziemy w nim między innymi: wartościowe aminokwasy, pektyny oraz związki polifenolowe.

Ocet jabłkowy – właściwości zdrowotne

Ze względu na cenne składniki w nim zawarte, ocet jabłkowy wykazuje szereg pozytywnych dla zdrowia człowieka właściwości. Jego regularne stosowanie może przyczynić się między innymi do obniżenia poziomu trójglicerydów i cholesterolu we krwi, co tym samym wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób w obrębie układu sercowo-naczyniowego w przyszłości. Należy jednak pamiętać, że najlepsze skutki działania octu będziemy w stanie odczuć wyłącznie wtedy, gdy jego regularne stosowanie połączymy ze zdrową dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną. Badania naukowe wskazują również uwagę na fakt, iż ocet jabłkowy może odpowiedzialny być za obniżanie poziomu glukozy we krwi, ponieważ zwiększa on wrażliwość komórek na działanie insuliny. Dodatkowo, potwierdzony został wpływ niniejszego produktu na opóźnianie procesu opróżniania żołądka. Wprowadzenie octu jabłkowego do zdrowego stylu życia może skutkować licznymi korzyściami dla organizmu człowieka. Okazuje się, że produkt ten przyczynia się nie tylko do zmniejszenia ryzyka rozwoju miażdżycy, ale również chorób nowotworowych. Ponadto, przypisuje mu się działanie wzmacniające odporność organizmu, jak również działanie ułatwiające trawienie pokarmów. Liczne badania wykazały, iż ocet jabłkowy przeciwdziała anemii, zwiększa przyswajalność witamin, wpływa na regulację ciśnienia krwi oraz niweluje nieprzyjemne objawy zgagi, a nawet refluksu. Warto przy tym pamiętać, że wprowadzenie octu jabłkowego do codziennej diety (zwłaszcza przez osoby zmagające się z określonymi chorobami przewlekłymi) powinno skonsultowane być z lekarzem pierwszego kontaktu lub wykwalifikowanym dietetykiem.

Ocet jabłkowy na odchudzanie – czy jest skuteczny

Regularne stosowanie octu jabłkowego, w połączeniu ze zdrową dietą i systematyczną aktywnością fizyczną, może przyczynić się do przyspieszenia procesu odchudzania. Badania naukowe wykazały, iż wprowadzenie niniejszego produktu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie wymarzonego efektu jest możliwe tylko wtedy, gdy ocet jabłkowy stanie się częścią zdrowiej diety, a nie jej zamiennikiem.

Ocet jabłkowy – przeciwwskazania dotyczące spożywania

Stosowanie octu jabłkowego w zbyt dużych dawkach może przyczynić się do wywołania objawów niepożądanych, a nawet stanu zagrożenia zdrowia. Dlatego też, zaleca się, aby nie stosować go w większych ilościach niż 1-2 łyżki dziennie. Warto również wiedzieć, że ze względu na wysoką kwasowość, picie octu jabłkowego może podrażniać śluzówkę przełyku lub żołądka. W związku z tym, jego spożywanie nie jest zalecane osobom zmagającym się z chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Ponadto, regularne dodawanie do potraw octu jabłkowego powinno ograniczone być przez kobiety znajdujące się w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena octu jabłkowego

Ocet jabłkowy dostępny jest zazwyczaj w butelkach o pojemności 250ml, 300ml, 400ml i 500ml. Za ocet jabłkowy o pojemności 300ml zapłacimy około 7,00-12,00 złotych. Natomiast, za większe opakowanie produktu (o wartości powyżej 400ml) zapłacimy około 8,00-15,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena produktu może różnić się w zależności od wybranego producenta i dystrybutora.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące octu jabłkowego

Pytanie 1: Gdzie kupić ocet jabłkowy? Ocet jabłkowy możemy kupić w większości marketów spożywczych. Niemniej jednak, warto poszukać go również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas zyskamy nie tylko możliwość zakupu produktu w atrakcyjnej cenie, ale również w najwyższej jakości.

Pytanie 2: Jak stosować ocet jabłkowy na twarz? Rozpuszczenie niewielkich ilości octu jabłkowego (około 1 łyżeczki) w 200ml wody stanowi prosty sposób na stworzenie skutecznego toniku o właściwościach antybakteryjnych. Tak przygotowanym roztworem można przemywać twarz zarówno rano, jak i wieczorem. Należy jednak pamiętać, że w przebiegu chorób skórnych, stosowanie octu jabłkowego na twarz powinno każdorazowo konsultowane być z doświadczonym dermatologiem.

Pytanie 3: Czy ocet jabłkowy może być spożywany na czczo? Rozpuszczona w szklance wody 1 łyżeczka octu jabłkowego może być stosowana na czczo. Należy jednak nie robić tego w przypadku nadwrażliwości, a w szczególności wrzodów żołądka. Poza tym, spożywanie roztworu z octu jabłkowego na czczo może przyczynić się do obniżenia poziomu glukozy, jak również przyspieszenia procesu odchudzania.

Pytanie 4: Jak stosować ocet jabłkowy na włosy? Okazuje się, że stosowanie octu jabłkowego w formie płukanki może przyczynić się do zwalczania problemu uciążliwego łupieżu. Warto jednak pamiętać, że przed zastosowaniem należy rozpuścić 1 łyżeczkę octu jabłkowego w pełnej szklance ciepłej wody.

 

 ocet jabłkowy

Podsumowanie

Ocet jabłkowy to cenny składnik nie tylko w naszej kuchni, ale również w apteczce i kosmetyczce. Warto stosować go zarówno wtedy, gdy dbamy o piękny wygląd swojej sylwetki, jak i na co dzień. Regularne stosowanie octu jabłkowego, w połączeniu ze zdrowa dietą i systematyczną aktywnością fizyczną, może przyczynić się do ochrony naszego układu krążenia, jak również zmniejszenia ryzyka wystąpienia cukrzycy typu II w przyszłości.

Bibliografia

 1. Authenticating apple cider vinegar’s home remedy claims: antibacterial, antifungal, antiviral properties and cytotoxicity aspect. Gopal J, Anthonydhason V, Muthu M, Gansukh E, Jung S, Chul S, Iyyakkannu S; 2017;
 2. Anti-obesogenic effect of apple cider vinegar in rats subjected to a high fat diet Bouderbala H, Kaddouri H, Kheroua O, Saidi D, 2016;
 3. Apple cider vinegar modulates serum lipid profile, erythrocyte, kidney, and liver membrane oxidative stress in ovariectomized mice fed high cholesterol. Naz?ro?lu M, Güler M, Özgül C, Saydam G, Küçükayaz M, Sözbir E, 2014;
 4. Bielecki K., Praktyczne zastosowanie kwasów organicznych w regulacji zaburzeń wydzielania żołądkowego u pacjentów z chorobami górnego odcinka przewodu pokarmowego – badanie obserwacyjne, Medycyna Rodzinna, 1/2011;
 5. Budak N.H. i in., Functional properties of vinegar, Journal of Food Science, 2014, 79 (5), 757-764;
 6. Bouderbala H, Kaddouri H, Kheroua O, Saidi D, 2016 Apple cider vinegar modulates serum lipid profile, erythrocyte, kidney, and liver membrane oxidative stress in ovariectomized mice fed high cholesterol;
 7. Effect of apple cider vinegar on delayed gastric emptying in patients with type 1 diabetes mellitus: a pilot study. Hlebowicz J, Darwiche G, Björgell O, Almér LO, 2007
 8. Halima BH, Sonia G, Sarra K, Houda BJ, Fethi BS, Abdallah A, 2018 Anti-obesogenic effect of apple cider vinegar in rats subjected to a high fat diet
 9. Johnston C.S. i in., Vinegar: Medicinal uses and antiglycemic effect, Medscape General Medicine, 2006, 8 (2), 61;
 10. Kempa A., Ocet jabłkowy. Rada: Rolnictwo, Aktualności, Doradztwo, Analizy. Miesięcznik Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, 2014;
 11. Staphylococcus epidermidis in the human skin microbiome mediates fermentation to inhibit the growth of Propionibacterium acnes: implications of probiotics in acne vulgaris. Wang Y, Kuo S, Shu M, Yu J, Huang S, Dai A, Two A, Gallo RL, Huang CM, 2014;
 12. Vinegar intake reduces body weight, body fat mass, and serum triglyceride levels in obese Japanese subjects. Kondo T, Kishi M, Fushimi T, Ugajin S, Kaga T, 2009.

Opinie klientów