info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Miody wielokwiatowe

Miód wielokwiatowy – właściwości

Najbardziej popularny i zarazem najsmaczniejszy rodzaj miodu to właśnie miód wielokwiatowy. Doskonale wzmacnia organizm i dodaje energii na cały dzień. Wspomaga proces leczenia podczas różnego rodzaju infekcji, ponieważ wykazuje działanie rozgrzewające. Łagodzi stany zapalne gardła, działa osłaniająco na błony śluzowe. Dlatego też stanowi cenne wsparcie w dolegliwościach żołądkowo-trawiennych. Zawiera potas i magnez, więc jest zalecany osobom po zawałach serca oraz cierpiącym na różnego rodzaju inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Regularnie spożywany miód wielokwiatowy pomoże także złagodzić objawy sezonowych alergii tj. katar sienny. Miód wielokwiatowy zadba również o nasz układ nerwowy, pomoże rozluźnić się i odprężyć po ciężkim dniu. Przekonaj się jak wiele dobrego kryje się w tej złocistej substancji.


Miód wielokwiatowy – na co?

Miód wielokwiatowy z pewnością docenią osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Wysoka zawartość cukrów prostych sprawia, że sprzyja on szybszej regeneracji w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego. To także paliwo dla naszego mózgu. Warto przygotować z jego dodatkiem pożywne śniadanie, które doda nam energii na cały dzień. Regularne spożywanie miodu wielokwiatowego pozytywnie wpłynie na pracę serca, pozwoli uregulować ciśnienie krwi, sprawi, że nasz układ krążenia będzie funkcjonował bez zarzutu. Miód jest również naturalnym strażnikiem naszej odporności. Powinniśmy więc po niego sięgać zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju infekcje. Jeśli szukasz sposobu na odprężenie i relaks, sięgnij po naturalny miód wielokwiatowy.

 

Miód naturalny z polskich pasiek

Nie każdy miód dostępny na sklepowych półkach będzie wartościowym produktem. Wiele z nich to wyroby, które z miodem nie mają zbyt wiele wspólnego. Rozpoznanie prawdziwego miodu nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim trzeba uważnie czytać etykiety. Omijajmy szerokim łukiem miody importowane, zwłaszcza te spoza terytorium Unii Europejskiej. Wybierajmy produkty z polskich pasiek, w których o jakość miodu dbają doświadczeni pszczelarze. Sprawdzone źródło to gwarancja najwyższych walorów smakowych i właściwości prozdrowotnych. Pamiętajmy, że krystalizacja miodu jest zjawiskiem naturalnym i nie świadczy o jego obniżonej jakości. Wręcz przeciwnie. To znak, że miód jest pozbawiony jakichkolwiek sztucznych dodatków. W naszej ofercie https://www.cosdlazdrowia.pl/miody znajdziesz naturalne miody pochodzące wyłącznie od sprawdzonych, polskich dostawców.