info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Magnez i objawy jego niedoboru. Wypróbuj najlepiej przyswajalne formy magnezu!

Magnez to jeden z ważniejszych pierwiastków, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów ludzkiego organizmu. Jest niezbędny do właściwej pracy mózgu, serca i mięśni. Jego zbyt niska podaż może przyczynić się do znacznego pogorszenia samopoczucia.

Niedobory witamin i minerałów są coraz częściej spotykane, ponieważ żywność, po którą sięgamy jest wysoko przetworzona, a dieta uboga pod względem odżywczym. I choć na sklepowych półkach nie brakuje żywności, problem niedożywienia na świecie dotyka ogromnej rzeszy ludzi, którzy nie dostarczają organizmowi właściwych ilości składników odżywczych, co skutkuje pogarszającym się stanem zdrowia.

Magnez – działanie i objawy niedoboru

  • Skurcze mięśni i drgania – niedobory magnezu wywołują stan ciągłego napięcia. Pierwiastek ten odpowiada za rozluźnienie mięśni i jest częstym składnikiem preparatów na bezsenność. Braki w jego wystarczającej ilości powodują występowanie tików na twarzy, skurczy mięśni, drżenia lub skurczy nóg.
  • Zaburzenia pracy serca – magnez odgrywa dużą rolę w prawidłowej pracy mięśnia sercowego. Niedobór tego składnika może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca, co w konsekwencji może doprowadzić do zawału lub udaru. Magnez działa również ochronnie na serce, chroni przed niedokrwieniem i niedotlenieniem. Odgrywa ważną rolę w profilaktyce zakrzepów.
  • Układ nerwowy – magnez korzystnie wpływa na mózg i cały układ nerwowy. Jest naturalnym inhibitorem neuronowego receptora NMDA i dlatego wpływa na aktywację większej ilości połączeń nerwowych w mózgu. Poprawia pamięć, zdolność uczenia się oraz koncentrację. Magnez jest jonem o działaniu uspokajającym. Zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych. Jony magnezu rywalizują z jonami wapnia w zakończeniach nerwowych, przez co zapobiegają nadmiernemu pobudzeniu.
  • Ciąża – dbałość o właściwą ilość magnezu w organizmie jest szczególnie istotna dla kobiet w okresie rozrodczym. Jego niedobór może wywołać przedwczesne poronienie, a także nasilić objawy PMS.
  • Układ kostny – magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do mineralizacji i rozwoju kości. Nieorganiczne związki magnezu znajdujące się w składzie kości zwiększają ich odporność na złamania.
magnez-najlepiej-przyswajalne-formy Magnez i objawy jego niedoboru. Wypróbuj najlepiej przyswajalne formy magnezu!

Najlepiej przyswajalne formy magnezu  

  • Cytrynian magnezu należy do najpopularniejszych suplementów wyrównujących niedobory magnezu w orhanizmie. Jest bardzo dobrze przyswajalny. Możesz kupić go tutaj.
  • Jabłczan magnezu– polecany jest szczególnie osobom cierpiącym na przewlekłe stany zmęczenia wywołane niedoborem magnezu. Do kupienia tutaj.
  • Chlorek magnezu– posiada bardzo wysoką szybkość wchłaniania i jest najlepszą formą magnezu, jeśli chodzi o pomoc w detoksykacji komórek i tkanek. Kupisz tutaj.

 

 

 

Źródła

  • B. Napiórkowska, Magnez – właściwości, działanie, zastosowanie w lecznictwie
  • Sprawdź opinie o naszym sklepie