DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ PRZY ZAKUPIE WYBRANYCH PRODUKÓW    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

„Żywa skamieniałość” – ginkgo biloba

ginkgo "Żywa skamieniałość" - ginkgo biloba

Ginkgo biloba, zwana również miłorzębem japońskim to drzewo, które przetrwało ponad 200 milionów lat. W Chinach, Japonii i Korei miłorząb uważany jest za święte drzewo, które jest symbolem długiego życia i odporności. Miłorząb japoński rośnie w Azji, Ameryce Południowej, Europie i Australii, przede wszystkim jako roślina ozdobna, w parkach i alejkach. Posiada także właściwości zdrowotne i kosmetyczne.

Zastanawiasz się jak to możliwe, że miłorząb przetrwał już tyle lat? Drzewo to wytworzyło bardzo skuteczne mechanizmy obronne, radzi sobie z wieloma drobnoustrojami, które przenoszą owady, dobrze znosi promieniowanie. Wszystko to, dzięki silnym substancjom bioaktywnym, na przykład, flawonoidom, steroidom, bioflawonom czy hydroksykwasom.

Czy wiesz, że?

– Karol Darwin, twórca teorii ewolucji, genialny biolog, nazwał miłorząb „żywą skamienialością”;
– aktywne składniki o leczniczych właściwościach znajdują się w liściach rośliny;
– miłorząb może żyć ponad 1000 lat;
–w jego skład wchodzą substancje działające jak przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami-dlatego roślina miłorzębu przetrwała na Ziemi 300 mln lat;
– po wybuchu atomowym w Hiroszimie, pierwszą wyrosłą na tych terenach rośliną był miłorząb?

Jak stosować ginkgo bilobę?

Zaleca się spożywanie 4g suszu ginkgo biloby dziennie. Proponujemy przygotowanie naparu z 1 łyżeczki suszu (2g) i 150ml wrzątku. Taki napar należy pić rano i wczesnym wieczorem.

Sprawdź opinie o naszym sklepie