DARMOWA DOSTAWA TYLKO DZISIAJ!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Kwarc Różowy 100g

Kwarc Różowy 100g

Kwarc Różowy 100g

8,61 zł

Produkt niedostępny

- Opis produktu

Piękno minerałów i skał od najdawniejszych czasów fascynowało ludzi. Niektórzy archeolodzy twierdzą, że na terenie dzisiejszych Indii i Birmy kobiety i mężczyźni nosili ozdoby z kamieni już 10 000 lat temu. Kamienie były wykorzystywane najpierw jako narzędzia i surowiec do wyrobów przedmiotu codziennego użytku, apotem jako ozdoby, talizmany i przedmioty kultu. W kulturach pierwotnych na wszystkich kontynentach były symbolem ludzkich uczuć, wierzeń, a także stosowane powszechnie jako środek leczniczy. Były nieodzownym atrybutem władzy oraz tajemnej magii. Te zastosowania klejnotów przetrwały do czasów dzisiejszych.Wiara w magiczny wpływ kamieni była potężna. W powiązaniu z ówczesną medycyną stanowiła niezastąpiony element codziennego życia. Starożytni Chińczycy opracowali blisko 3000 recept na leki z użyciem różnych kamieni szlachetnych i ozdobnych. W spisie leków Dioskurydesa, lekarza Nerona, również znalazły się takie leki - było ich ponad 70. Muzeum Farmacji w Krakowie posiada receptę zalecającą stosowanie leku, którego składnikiem są perły, szmaragdy, szafiry i złoto. Jej autor, Mikołaj Kopernik, był znany w ówczesnej Europie jako lekarz i farmaceuta.

 

Kwarc różowy to kamień z rodziny kwarcu (dwutlenek krzemu), który swoje charakterystyczne różowe zabarwienie zawdzięcza domieszkom pierwiastków tytanu i manganu. Najbardziej popularną barwą tego kamienia jest jasny róż, ale spotykane jest w naturze także zabarwienie bardzo jasne - z lekkim odcieniem różu oraz intensywnie różowe. Często spotyka się kwarc różowy z mlecznobiałym zmętnieniem.

 

Kwarc różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. Odnosi się to do miłości łączącej dwoje ludzi w relacji romantycznej, ale również do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Różowa barwa kwarcu wytwarza bardzo ekspansywne pole energetyczne oddziałujące na współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm, gotowość do dawania bezwarunkowej miłości oraz jej przyjmowania. Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń.

Kwarc różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach. Ponadtopotrafimy bezbłędnie odczytać własne uczucia rozpoznając swój stan emocjonalny. Łatwiej podejmujemy decyzje, gdyż wiemy i czujemy, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Nasza pozytywna postawa wobec otoczenia zostaje odwzajemniona - dobra energia wraca do nas zwielokrotniona przyciągając pozytywnych ludzi i dobre zdarzenia.


Właściwości kwarcu różowego według medycyny niekonwencjonalnej:

- łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi;

- wspiera system immunologiczny (odporność na choroby);

- poprawia pamięć i likwiduje ospałość;

- łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość;

- sprzyja płodności.