info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Mieszanka do sałatek z żurawiną 100g - VIVIO

Mieszanka do sałatek z żurawiną 100g VIVIO

Mieszanka do sałatek z żurawiną 100g - VIVIO

6,40 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Mieszanka do sałatek z żurawiną suszoną - skład

MARKA
VIVIO

SKŁAD:

słonecznik łuskany (50%), żurawina 30% (żurawina, cukier, olej słonecznikowy), pestki dynia (15%), sezam (5%)

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Mieszanka do sałatek z żurawiną suszoną - Zastosowanie

Do sałatek, zup kremów, dodatek do pieczonego chleba, ciast typu bananowiec lub posypka na kanapki i desery. Dobrze komponuje się z drobiem.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Mieszanka do sałatek z żurawiną suszoną - KCAL

W 100 gramach mieszanki nasion do sałatki znajduje się około 500 kalorii. Składają się na nie głównie zdrowe tłuszcze i węglowodany o niskim indeksie glikemicznym.

Mieszanka do sałatek z żurawiną suszoną - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat spożywania nasion i pestek

Prozdrowotne właściwości ziaren są związane przede wszystkim z wysoką zawartością witamin i minerałów. Ziarna są źródłem cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych (NNKT). Z pestek słonecznika, dyni, sezamu, czarnuszki i siemienia lnianego produkuje się olej. Nasiona wzbogacają również smak różnych potraw, stanowią popularny dodatek do wszelkich dań słonych i słodkich. Poniżej wszystko, co musisz wiedzieć o ziarnach.

Jakie korzyści niesie regularne jedzenie ziaren?

Nasiona i pestki – choć niepozorne, są istną skarbnicą cennych dla zdrowia witamin i minerałów. W dodatku są pyszne – możesz je chrupać, gdy masz ochotę na małe co nieco albo dodawać do potraw, uświetniając ich smak oraz walory odżywcze.

Wartości odżywcze słonecznika.

Niewielkie ziarna słonecznik zawierają witaminy E, B1, B2, B6, PP, kwas foliowy, oraz składniki mineralne, m.in. potas, magnez, fosfor, żelazo, cynk, wapń. Spośród pozostałych pestek, mają w sobie najwięcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, co jednak przekłada się na ich kaloryczność (100 g to ponad 500 kcal). Jedna porcja dziennie (2 duże łyżki ziaren) jest doskonałym dodatkiem do zrównoważonej diety.

Wartości odżywcze pestek dyni.

Petki dyni są niezwykle bogatym źródłem składników odżywczych, stąd też ich liczne walory prozdrowotne. Zawierają witaminy A, C, E, z grupy B oraz minerały: magnez (100 gram pestek dyni zaspokaja dzienne zapotrzebowania organizmu na ten pierwiastek), cynk, fosfor, żelazo, mangan i miedź. Znajdziesz w nich też błonnik, fitosterole, nienasycone kwasy tłuszczowe czy tryptofan – aminokwas będący prekursorem dla serotoniny, czyli hormonu szczęścia.

Wartości odżywcze żurawiny.

Żurawina posiada w swoim składzie naturalny konserwant – kwas benzoesowy. Zawiera wiele witamin, w tym B i C. Posiada także naturalne minerały: magnez, potas, fosfor i żelazo. Powinny z niej korzystać osoby mające skłonność do anemii. Żurawina suszona to również wysoka zawartość błonnika oraz zawartość proantocyjanidyn. ą to związki chemiczne, których zadaniem jest ochrona przed przywieraniem bakterii Escherichia coli do ścianek nabłonkowych układu moczowego. Dzięki temu chronią układ moczowy przed zakażeniami.

Wartości odżywcze ziaren sezamu.

Sezam to roślina oleista o intensywnym, specyficznym, orzechowym smaku. Za ten smak jest odpowiedzialna duża zawartość olejków eterycznych. Wśród kwasów tłuszczowych zawartych w sezamie wyróżnia się głównie kwasy nienasycone – oleinowy oraz linolenowy. Ziarna zawierają również około 20% białek, co czyni je produktem bardzo odżywczym. Zawiera też witaminy i minerały – spore ilości witaminy E, silnego przeciwutleniacza. Bardzo istotną cechą sezamu jest również wysoka odporność na jełczenie, pomimo wysokiej zawartości tłuszczy. Jest to zasługą obecności sezamolu i sezamoliny, czyli naturalnych przeciwutleniaczy, które nie dopuszczają do zadziałania tlenu na jego strukturę.

Czy sezam uczula?

Sezam może wywoływać silną reakcje alergiczną. Najprawdopodobniej za uczulenia odpowiada białko zawarte w ziarnach. Dlatego też olej sezamowy, pozbawiony białka, nie powinien wywoływać takich reakcji. Są oczywiście wyjątki od tej zasady. Zawsze należy obserwować reakcje organizmu po spożyciu nasion. Do najczęstszych objawów alergii zalicza się ból brzucha, biegunkę, katar, łzawienie oczu, obrzęk jamy ustnej i górnych dróg oddechowych. Wszelkie niepokojące reakcje powinny skłonić do natychmiastowej konsultacji z lekarzem.

Nasiona i pestki, a dieta.

Nasiona i pestki można bez obaw włączyć do diety osób zmagających się z niechcianymi kilogramami. Chociaż jest to przekąska dość kaloryczna z uwagi na dużą zawartość tłuszczu, nie należy z niej rezygnować. To zdrowsza alternatywa dla słodkich i słonych przekąsek (pustych kalorii). Wysoka zawartość błonnika (ponad 9 gram w 100 gramach ziaren) zapewnia uczucie sytości i ogranicza podjadanie pomiędzy posiłkami. To także zastrzyk podstawowych witamin, potrzebnych szczególnie w trakcie racjonalnego odchudzania.

 

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów