DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy Pomadka ochronna arganowa GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

KAWA ZIELONA- odchudza czy wspomaga odchudzanie?

Amatorzy „małej czarnej” nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki aromatycznej, ciepłej kawy. Tymczasem mówi się, że czarna kawa odwadnia i podnosi poziom hormonów wywołujących stres. Dla odmiany inna wersja kawy- zielona uważana jest za zdrową, wpływającą pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej i proces przemiany materii. Skąd te niezwykłe właściwości? I czy kawa zielona odchudza, czy wspomaga proces odchudzania?

Zdrowotne właściwości kawy zielonej
Zielona kawa to zielone, niewypalone ziarna kawowca. Zawiera kwas chlorogenowy i to on jest odpowiedzialny za przyśpieszenie procesu przemiany materii. Choć badania nie potwierdziły, by efekt odchudzania po zielonej kawie był trwały jednak jedno jest pewne- zielona kawa nie poddawana procesom obróbki termicznej jak palona, ciemna kawa, jest znacznie zdrowsza i wpływa pozytywnie na zdrowie.

z4-4 KAWA ZIELONA- odchudza czy wspomaga odchudzanie?

Najlepsze efekty daje picie zielonej kawy i wykonywanie ćwiczeń, ponieważ kawa sama w sobie nie odchudza, ale wspomaga odchudzanie. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób uważa, że wystarczy pić kawę, by kilogramy same „uciekały”. Jest to błędna myślenie, bo dietetycy podkreślają, że proces odchudzania powinien polegać głównie na zmianie złych nawyków żywieniowych, zwiększeniu aktywności fizycznej i dopiero potem na zdrowych suplementach diety takich jak kawa zielona. Tylko wtedy odchudzanie będzie skuteczne i trwałe. Nie warto wierzyć w „diety-cud” i produkty, które znajdziemy w Internecie, a które oferują cudowną utratę wagi bez wysiłku, bez zmiany złych nawyków żywieniowych i przy objadaniu się na noc. Tylko zmiana diety na zdrowszą, aktywność fizyczna i zdrowe produkty wspomagająca odchudzanie są w stanie zapewnić nam zdrowie i piękny wygląd na długie lata.

Jak parzyć zieloną kawę?
Przygotowanie wywaru z zielonej kawy nie jest czasochłonne ani trudne. Przede wszystkim ziaren zielonej kawy nie należy mielić w młynku, ponieważ są bardzo twarde. Można je rozbić w moździerzu, choć uważa się, że mielenie zielonej kawy w ogóle nie jest konieczne.

Ziarna zielonej kawy należy wsypać do garnka, zalać wodą i doprowadzić do wrzenia, po czym zmniejszyć temperaturę i gotować na wolnym ogniu przez ok. 15 minut, cały czas mieszając. Tak przygotowany wywar należy pozostawić do ostygnięcia, na co najmniej godzinę. Po tym czasie, za pomocą sitka o dużych oczkach należy przelać ekstrakt do słoika, lub dzbanka i przechowywać w lodówce.

Zaleca się picie 2-3 filiżanek kawy zielonej dziennie, przed posiłkami, z czego pierwszą na czczo.

Zielona kawa posiada specyficzny smak i osoby, które nie są w stanie przyzwyczaić się do niego mogą osłodzić kawę miodem lub syropem z agawy.

z4-5 KAWA ZIELONA- odchudza czy wspomaga odchudzanie?

Między „odchudzaniem”, a „wspomaganiem odchudzania” jest spora różnica. Dlatego trzeba podkreślić, że zielona kawa wspomaga proces odchudzania, ale nie odchudza sama w sobie. Zawarty w niej kwas chlorogenowy to antyoksydant, który powoduje obniżenie wchłaniania cukru, co pobudza organizm do sięgania po zgromadzone zapasy. Jeśli więc zdecydujemy się na przejście na zdrową dietę i zmianę złych nawyków żywieniowych i połączymy to z piciem zielonej kawy wówczas możemy oczekiwać pozytywnych skutków odchudzania.

Sprawdź opinie o naszym sklepie