DZIEŃ BABCI

Kasze i ryże

RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

PODKATEGORIE

Wszelkiego rodzaju kasze i ryże to baza dla wielu dań nie tylko w polskiej, ale i orientalnej kuchni. Goszczą one na naszych stołach już od stuleci i stanowią świetne uzupełnienie codziennej, zbilansowanej diety. Ich ogromną zaletą jest fakt, że dostarczają one do organizmu sporych ilości energii w postaci złożonych węglowodanów, dzięki którym zapewniają uczucie sytości na długi czas i nie powodują gwałtownego, krótkotrwałego wzrostu poziomu cukru we krwi. 

Kasze i ryże to także niezwykle bogate źródło błonnika pokarmowego, który m.in. reguluje rytm wypróżnień, wspomaga kontrolę poziomu cukru we krwi, korzystnie wpływa na poziom trójglicerydów i cholesterolu oraz przyśpiesza perystaltykę jelit wspierając tym samym proces odchudzania. 

Regularne spożywanie produktów z tej kategorii dostarcza do diety także cennych witamin i licznych składników mineralnych niezbędnych do regulowania wielu ważnych procesów zachodzących każdego dnia w ludzkim organizmie.

W ich składzie znajdziemy m.in. witaminy z grupy B, witaminę E, żelazo, magnez, potas, wapń i cynk. Biorą one udział m.in. w produkcji czerwonych krwinek, przeciwciał czy hormonów oraz procesach metabolicznych.

Kasze i ryże to także skarbnica związków o charakterze przeciwutleniaczy, które poprzez niwelowanie szkodliwego działania wolnych rodników skutecznie hamują procesy starzenia oraz ograniczają ryzyko rozwoju wielu poważnych chorób, tj. cukrzyca, schorzenia układu sercowo-naczyniowego czy nowotwory.

W ofercie naszego internetowego sklepu ze zdrową żywnością znajdziesz najwyższej jakości kasze różnych gatunków i odmian: gryczaną, jęczmienną, jaglaną czy kaszę kuskus a także popularne odmiany ryżu, tj. ryż biały, ryż brązowy czy ryż Basmati. Ostatnio bardzo chętnie wybierany przez konsumentów jest ryż czarny. Z ich wykorzystaniem przygotujesz m.in. zupy, sosy, zapiekanki, gołąbki, farsze i różnego rodzaju sałatki. Jeśli szukasz zdrowych, naturalnych produktów, które pomogą przygotowywać ci codzienne wartościowe i jednocześnie smaczne posiłki dla całej rodziny, to dobrze trafiłeś.