ddd

Jak pozbyć się cellulitu? Znamy odpowiedź!

Jak pozbyć się cellulitu? To pytanie zadaje sobie wiele osób w różnym wieku, bo problem dotyka zarówno tych z nadmiarem kilogramów, jak i szczupłych.

Na cellulit uskarża się zdecydowana większość kobiet. Jego powstawanie wiąże się z naturalnymi uwarunkowaniami organizmu kobiecego, czyli jego gospodarką hormonalną, charakterystyczną strukturą włókien kolagenowych oraz tendencją do gromadzenia się tłuszczu w okolicach bioder, pośladków i ud.

Wynika z tego, że skłonność do wykształcenia cellulitu ma każda kobieta, jednak nie oznacza to, że u każdej musi się pojawić. Wszystko zależy od prowadzonego stylu życia, w tym od diety, która w dużym stopniu wpływa na stan skóry.

Podejmując walkę z cellulitem musimy pamiętać, że pielęgnacja zewnętrzna naskórka jest jedynie pozornie właściwą drogą. Jeśli powstał cellulit tzn., że problem jest wewnątrz. Kondycja skóry zależy m.in. od pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz struktury kolagenowej.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Do głównych przyczyn tworzenia się cellulitu należy źle zbilansowana dieta, która zawiera sporo kwasów tłuszczowych, cukrów prostych i soli. Do tego brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia i możemy mieć pewność, że cellulit nie zniknie. Brak ruchu utrudnia krążenie i sprzyja zatrzymaniu  tłuszczów i toksycznych substancji w organizmie. Dodatkowo używki (papierosy) i obcisłe ubrania zaburzają przepływ krwi i limfy. Ponadto stres i napięcie zaburzają przemianę materii.

Jak pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem jest możliwa, a nawet konieczna.

Podobał Ci się ten artykuł?
Cały tekst dostępny jest dla użytkowników PREMIUM KLIKNIJ TU