DARMOWA DOSTAWA TYLKO DZISIAJ!
Przypominamy, że w czasie darmowej dostawy punkty za zakupy zostają naliczone, jednak w tym dniu nie można wykorzystać kodów rabatowych.
Jeśli posiadasz punkty w programie lojalnościowym możesz je wykorzystać.  Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje

Jak pozbyć się cellulitu? Znamy odpowiedź!

Jak pozbyć się cellulitu? To pytanie zadaje sobie wiele osób w różnym wieku, bo problem dotyka zarówno tych z nadmiarem kilogramów, jak i szczupłych.

Na cellulit uskarża się zdecydowana większość kobiet. Jego powstawanie wiąże się z naturalnymi uwarunkowaniami organizmu kobiecego, czyli jego gospodarką hormonalną, charakterystyczną strukturą włókien kolagenowych oraz tendencją do gromadzenia się tłuszczu w okolicach bioder, pośladków i ud.

Wynika z tego, że skłonność do wykształcenia cellulitu ma każda kobieta, jednak nie oznacza to, że u każdej musi się pojawić. Wszystko zależy od prowadzonego stylu życia, w tym od diety, która w dużym stopniu wpływa na stan skóry.

Podejmując walkę z cellulitem musimy pamiętać, że pielęgnacja zewnętrzna naskórka jest jedynie pozornie właściwą drogą. Jeśli powstał cellulit tzn., że problem jest wewnątrz. Kondycja skóry zależy m.in. od pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz struktury kolagenowej.

cellulit Jak pozbyć się cellulitu? Znamy odpowiedź!

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Do głównych przyczyn tworzenia się cellulitu należy źle zbilansowana dieta, która zawiera sporo kwasów tłuszczowych, cukrów prostych i soli. Do tego brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia i możemy mieć pewność, że cellulit nie zniknie. Brak ruchu utrudnia krążenie i sprzyja zatrzymaniu  tłuszczów i toksycznych substancji w organizmie. Dodatkowo używki (papierosy) i obcisłe ubrania zaburzają przepływ krwi i limfy. Ponadto stres i napięcie zaburzają przemianę materii.

Jak pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem jest możliwa, a nawet konieczna.

Podobał Ci się ten artykuł?
Cały tekst dostępny jest dla użytkowników PREMIUM KLIKNIJ TU

Sprawdź opinie o naszym sklepie