weekend taniej dostawy
Mgiełka solankowa zabłocka cena, zastosowanie
Mgiełka solankowa zabłocka cena, zastosowanie
Mgiełka solankowa zabłocka cena, zastosowanie

Mgiełka solankowa zabłocka 950 ml - VIVIO

PRODUCENTVIVIO
WEGETARIAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł

9,90 zł

30 dni na zwrot

Zastosowanie

Zabłocka Mgiełka nadaje się do stosowania, jako płukanka jamy ustnej. Może okazać sie pomocna przy początkach występowania pierwszych objawów bólu gardła, krtani i tchawicy, a także w walce ze schorzeniami przyzębia, z aftami i przy przykrym zapachu z ust.

W warunkach domowych najczęściej stosuje się ok. 1 % roztwór, co osiągniemy, rozpuszczając Zabłocką Mgiełkę w wodzie, w proporcji 1 dawka mgiełki na 2 dawki wody.


Opis

Zabłocka Mgiełka jest wydobywaną w Dębowcu k/Skoczowa naturalną solanką zaliczoną Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.02.2006 do wód leczniczych. Woda ta charakteryzuje się wyjątkowo wysoką koncentracją jonów wielu pierwiastków. W 1 litrze solanki znajduje się ponad: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu.

Tak bogaty skład chemiczny solanki stanowi ewenement na skalę światową, gdyż np. koncentracja jonów jodu rzadko przekracza 25 mg na litr, a bromu 30 mg/litr.

Jod zawarty w mgiełce solankowej powoduje rozrzedzania zalegającego w drogach oddechowych śluzu, zaś brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzanie oskrzeli ułatwiając tym samym oddychanie. Wapń i magnez umożliwiają wchłanianie minerałów działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.

 Opinie o produkcie: Mgiełka solankowa zabłocka 950 ml