ddd

Inne

PODKATEGORIE

RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

Tutaj znajdziecie herbaty ziołowe takie jak pokrzywa, gojnik czy rooibos.

Rooibos to krzew pochodzący z Południowej Afryki, w Europie znany jest dopiero od 100 lat. Jego liście przetwarza się podobnie jak liście herbaty i stosuje do picia w postaci naparu. Herbatka rooibos ma łagodny, słodkawy smak (niewiele garbników, dlatego nie wyczuwa się w jej smaku goryczki) i bursztynowy kolor. Wykazuje szerokie zastosowanie lecznicze głównie dzięki obecności przeciwutleniaczy. Jak wszystkie herbatki ziołowe, rooibos nie zawiera kofeiny, dlatego nie ma działania pobudzającego i można ją pić nawet tuż przed snem.

Gojnik to szałwia libańska inaczej zwana też herbatą górską. W krajach bałkańskich i na Bliskim Wschodzie od wieków wykorzystywana w celach profilaktycznych i leczniczych. Zioło zawiera wiele cennych składników, m.in. żelazo, cynk, potas, magnez, miedź oraz taniny i flawonoidy. Gojnik wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Przy sezonowych przeziębieniach i grypie stosuje się go w celu podniesienia odporności. Posiada również właściwości przeciwkaszlowe. Najwięcej właściwości prozdrowotnych znajduje się w suszu kwiatowym gojnika dlatego warto sięgać po zasuszone ziele niż po sproszkowany produkt.

Sprawdźcie inne nasze herbaty: zielone, yerba mate, czarne, owocowe. Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś dobrego.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.