info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Indyjskie orzechy do prania- zdrowy zamiennik proszku!

Bez-tytułu Indyjskie orzechy do prania- zdrowy zamiennik proszku!

Orzechy piorące to tania alternatywa dla chemicznych środków czystości, których używamy w swoich domach. Orzechy z drzewa Sapindus mukorossi posiadają naturalne właściwości oczyszczające, myjące i piorące. Można w nich prać ubranka dla małych dzieci.

Piorąca saponina…
Orzechy z drzewa Sapindu mukorossi są rozłupywane, pozbawiane środka, a następnie suszone, aż do uzyskania ciemnego koloru. To w łupinie orzechów znajduje się saponina- substancja, o właściwościach piorących.
Orzechy, które kupujemy, mają intensywny zapach, który znika jednak w trakcie prania. Ubrania, prane w orzechach nie mają zapachu, są za to miękkie i delikatne, ponieważ saponina ma właściwości zmiękczające wodę. Jeśli komuś zależy na ładnym zapachu, do prania można dodać olejku eterycznego.
Orzechy nadają się do prania zarówno białych, jak i kolorowych ubrań. Są przyjazne dla alergików i małych dzieci. Co więcej, są bardzo wydajne- jedna porcja orzechów [tj. ok. 5-6 pokruszonych połówek, włożonych do bawełnianego woreczka, który wrzucamy do pralki na czas prania] wystarcza na ok. 3 prania. Po tym czasie łupiny orzechów blakną, zaczynają się lepić i stają się miękkie- to znak, że straciły swoje właściwości.

Bez-tytułu2 Indyjskie orzechy do prania- zdrowy zamiennik proszku!

Orzechy piorące- inne zastosowania
Orzechy piorące można wykorzystywać nie tylko do prania. Nadają się też do czyszczenia, lub mycia, a nawet zastępuję szampon do włosów. W tym celu przygotowuje się wywar: garść łupinek z orzechów zalewa się wrzącą wodą i pozostawia na kilka godzin. W takim płynie można myć naczynia, czyścić nim meble, myć okna, lub używać do mycia włosów, lub ciała.
Wywar z orzechów piorących należy zużyć w ciągu kilku dni.

Ekologiczne orzechy piorące znajdziecie w sklepie:

cosdlazdrowialogobig Indyjskie orzechy do prania- zdrowy zamiennik proszku!

Sprawdź opinie o naszym sklepie