info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Indyjskie orzechy piorące- zdrowa alternatywa dla chemicznych detergentów

Słyszeliście o indyjskich orzechach piorących? To łupiny z owoców drzewa „sapindus mukorossi”, które mają właściwości piorące i czyszczące i mogą ich używać nawet alergicy. Są w pełni zdrowym produktem, a dodatkowo są tanie, dzięki czemu stanowią dobrą alternatywę dla sztucznych detergentów.

z4-8 Indyjskie orzechy piorące- zdrowa alternatywa dla chemicznych detergentów

Ekologiczne orzechy piorące
Orzechy piorące to owoce drzewa o nazwie „sapindus mukorossi”, które osiąga wysokość do kilkunastu metrów i owocuje co roku przez ok. 90 lat. Po zebraniu orzechy są łuskane, suszone i zgniatane. W celach kosmetycznych- do prania i czyszczenia powierzchni domu stosuje się łupinę orzechów, która działa jak naturalne mydło. Wytwarza saponinę- substancję, która w kontakcie z wodą powoduje, że powstaje myjąca piana, która ma działanie bakterio i grzybobójcze.
Orzechy piorące mają szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Zastępuje się nimi tradycyjne, chemiczne detergenty. W odróżnieniu do sztucznych środków czystości orzechy są zdrowym i ekologicznym produktem, a ich stosowanie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.
Orzechy do prania mogą być stosowane przez alergików, ponieważ są w pełni bezpieczne. Można w nich też prać ubrania małych dzieci i niemowląt.

Orzechy indyjskie- nie tylko do prania
Orzechy piorące mają szerokie zastosowanie. Najbardziej znane jest ich użycie, jako środka piorącego. Stosuje się je też w zmywarkach zamiast tradycyjnych tabletek i podczas sprzątania domu, jako substancji czyszczących i odtłuszczających.
Orzechy mają zastosowanie także w pielęgnacji ciała, jako środki do mycia włosów i ciała. Stosuje się je też środki do pielęgnacji roślin i zwierząt.

zzz Indyjskie orzechy piorące- zdrowa alternatywa dla chemicznych detergentów

W czasach, gdy ludzie szukają alternatywy dla sztucznych środków czystości, orzechy piorące staja się coraz bardziej popularne. Są w pełni zdrowym, ekologicznym produktem o szerokim zastosowaniu i niskiej cenie. Kupicie je w dobrych sklepach z produktami BIO (sklep online)
A Wy, próbowaliście prania w orzechach piorących? Jesteście zadowoleni?

Sprawdź opinie o naszym sklepie