info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Ciecierzyca prażona solona 300g - VIVIO

%Ciecierzyca prażona solona 300g kcal, przepisy

Ciecierzyca prażona solona 300g - VIVIO

Cena regularna: 12,37 zł
10,47 zł
Najniższa cena z 30 dni: 10,47 zł
Zaoszczędź i zdobądź: 1 pkt w klubie cosdlazdrowia.pl

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Ciecierzyca prażona solona - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
HiszpaniaVIVIO

Skład: ciecierzyca, olej słonecznikowy, sól morska

Ciecierzyca prażona solona zawiera około 400kcal w 100g produktu. Cechuje się wysoką zawartością białka roślinnego (20g na 100g) oraz znaczą ilością błonnika pokarmowego (22g na 100g). Stanowi przekąskę z niewielką ilością kwasów tłuszczowych nasyconych. Zawiera jedynie naturalnie występujące cukry. Nie zawiera sztucznych konserwantów i barwników.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Ciecierzyca prażona solona - Zastosowanie

Ciecierzyca prażona solona jest szybką przekąską gotową do bezpośredniego spożycia. Można zabrać ją ze sobą do szkoły, pracy i na uczelnię. Sprawdzi się doskonale podczas długich spacerów, pikników i wycieczek. Może stanowić również dodatek do dań wytrwanych. Idealnie komponuje się ze świeżymi sałatkami oraz makaronami. Warto dodawać ją również jako chrupką przekąskę do zup.

Ciecierzyca prażona solona - Opis produktu

Ciecierzyca należy do warzyw strączkowych. Kojarzy się nam głównie z azjatyckimi specjałami lub daniami rejonu Morza Śródziemnego. Jednak ze względu na łagodny smak i możliwość szerokiego wykorzystania w kuchni cieszy się ona dużą popularnością na całym świecie. Uwielbiają je przede wszystkim weganie i wegetarianie, dla których te niewielkie ziarenka mogą stanowić bogate źródło roślinnego, wartościowego białka. Najczęściej do przygotowywania dań wykorzystuje się ciecierzycę suchą lub konserwową. Ciecierzyca prażona solona może być ciekawą odmianą, stanowiąc doskonałą alternatywę dla wysokokalorycznych słonych przekąsek, takich jak chipsy czy paluszki. Jest niezwykle smaczna i zawiera jednocześnie wiele cennych składników odżywczych.

Jakie są przeciwwskazania do jedzenia ciecierzycy prażonej solonej?

Jak przechowywać ciecierzycę prażoną soloną?

Czy ciecierzycę prażoną soloną można jeść na diecie odchudzającej?

  • Ciecierzyca prażona solona – przepisy

  • Ciecierzyca prażona solona – wartości odżywcze

  • Ciecierzyca prażona solona – zastosowanie

Ciecierzyca prażona – alternatywa dla słonych przekąsek

Ciecierzyca to roślina należąca do rodziny bobowatych. Jej owoce stanowią niezwykle odżywczy i cenny składnik wielu dań. Strąki od setek lat wykorzystywane są w kuchni azjatyckiej. Istnieją również doniesienia, że od zamierzchłych czasów stanowiła niezastąpiony element diety starożytnych Greków i Rzymian.

Obecnie ciecierzyca jest już szeroko rozpowszechniona na całym świecie. Powstają z nich nasze ulubione przekąski, takie jak hummus czy falafel. W sklepach znaleźć można również coraz bardziej wyszukane produkty, takie jak mąka lub makaron z ciecierzycy. Cenią ją przede wszystkim weganie i wegetarianie, dla których stanowić ona może źródło roślinnego białka wysokiej jakości. Jednak również mięsożercy z pewnością nie pogardzą jej delikatnym smakiem oraz cennymi wartościami odżywczymi.

Ciecierzyca prażona solona to nowe wykorzystanie tych popularnych nasionek. Może być spożywana jako zdrowa i sycąca przekąska lub stanowić dodatek do dań obiadowych, a nawet deserów. Produkt Vivo nie zawiera konserwantów i zbędnych sztucznych dodatków. Jest to w 100% naturalny wyrób z najwyższej jakości surowców. Włączenie go do codziennej diety może wiązać się z pozytywnym wpływem na wiele aspektów zdrowia, takich jak funkcjonowanie układu krążenia oraz zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.

Ciecierzyca prażona – kcal i wartości odżywcze

Ciecierzyca należy do roślin strączkowych, a te jak powszechnie wiadomo zaliczane są do niezwykle wartościowej żywności. Te niewielkie ziarenka cechują się wysoką zawartością białka. W 100g ciecierzycy prażonej znaleźć można ponad 20g protein! Jest to wartość porównywalna do zawartości białka w mięsie. Ciecierzyca zawiera również pewne ilości węglowodanów złożonych, przy jednoczesnej niskiej zawartości cukrów prostych. Może stanowić także cenne źródło NNKT – niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Według danych literaturowych ciecierzyca zawiera wiele niezbędnych składników mineralnych. Należą do nich przede wszystkim cynk, fosfor, mangan, miedź, magnez, potas, sód, wapń i żelazo. Takie bogate zestawienie sprawia, że regularne spożywanie ciecierzycy może wspomóc utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego.

Do najcenniejszych składników ciecierzycy należy błonnik pokarmowy. 100g ciecierzycy prażonej zawiera go ponad 22g. Prozdrowotne działanie błonnika pokarmowego zostało wykazane w wielu badaniach naukowych. Według zaleceń żywieniowych dla zdrowych, dorosłych osób, należy spożywać 30g błonnika pokarmowego dziennie.

Ciecierzyca prażona do obiadu lub jako przekąska w podróży

Ciecierzyca prażona solona stworzona została jako szybki pomysł na zabiegany dzień, wycieczkę lub długą podróż. Może stanowić doskonałą alternatywę dla klasycznych sklepowych chipsów, paluszków czy precelków. Nie tylko zawiera wiele cennych składników odżywczych, ale ze względu na wysoką zawartość białka i błonnika pokarmowego stanowi również bardzo sycącą przekąskę. Sprawdzi się jako drugie śniadanie na uczelni, w szkole lub pracy. Można zabrać ją na długą podróż samochodem lub autokarem, a także na piesze wędrówki lub wycieczki rowerowe. Nie zabiera wiele miejsca i może stanowić zdrowy zastrzyk energii w dowolnym momencie.

Ciecierzyca prażona solona może stanowić również uzupełnienie dań obiadowych. Warto dodawać ją jako „posypkę” do makaronów, sałatek czy kasz. Sprawdzi się nawet w przypadku deserów. Prażona ciecierzyca na słodko może stanowić ciekawe urozmaicenie lodów oraz owsianek, wprowadzając do nich nutkę słonego smaku i chrupkości.

Ciecierzyca prażona jako źródło błonnika pokarmowego

Ciecierzyca prażona solona Vivo może stanowić bogate źródło błonnika pokarmowego. Mianem tym określa się węglowodany, które nie ulegają trawieniu w przewodzie pokarmowym człowieka. Nie posiadają zatem wartości kalorycznych, ale pełnią wiele innych ważnych funkcji. Badania naukowe wykazały, że żywność bogata w błonnik wpływa stymulująco na perystaltykę jelit. Ma również niemałe znaczenie w kwestii regulacji prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego. Publikacje wskazują również na wiele innych pozytywnych aspektów spożywania błonnika. Należą do nich:

  • zmniejszone ryzyko występowania raka jelita grubego,
  • spowolnienie wchłaniania cukrów prostych,
  • wtórne obniżanie poziomu cholesterolu,
  • większe uczucie sytości poposiłkowej.

Badania naukowe wskazują na możliwość istnienia korelacji pomiędzy większym spożywaniem błonnika pokarmowego, a utratą masy ciała. Włączenie do diety przynajmniej 30g błonnika dziennie może wiązać się z lepszymi efektami odchudzania. Fakt ten wynika prawdopodobnie ze znacznej sytości włókien roślinnych oraz regulacji profilów lipidowego i cukrowego krwi.

Ciecierzyca prażona – wartościowe białko dla wegetarian

Szczególnie w diecie bezmięsnej szczególnie istotną rolę ma spożywanie produktów roślinnych o odpowiednim składzie aminokwasowym i jak największej ogólnej zawartości białka. Do jednych z najwartościowszym pod tym względem produktów należą rośliny strączkowe. Ciecierzyca może stanowić wartościowe źródło białka dla wegetarian. Badania naukowe wskazują, że dostępność protein z tego produktu jest porównywalna do najbardziej cenionej pod tym względem soi czy fasoli. Warto pamiętać, aby łączyć rośliny strączkowe z produktami pełnoziarnistymi. Strączki cechują się bowiem niższą zawartością aminokwasów siarkowych, które idealnie uzupełniane są przez składniki z pełnego ziarna.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące ciecierzycy prażonej solonej

Pytanie 1: Jakie są przeciwwskazania do jedzenia ciecierzycy prażonej solonej?

Ciecierzyca prażona solona nie powinna być wybierana przez osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz problemami z układem krążenia. Unikać jej powinny również osoby, u których występują objawy alergii na rośliny strączkowe.

Pytanie 2: Jak przechowywać ciecierzycę prażoną soloną?

Ciecierzyca prażona solona to produkt trwały. Po otwarciu warto przechowywać ją w szczelnie zamkniętym opakowaniu, aby przekąska zachowała chrupkość i pełnię smaku.

Pytanie3: Czy ciecierzycę prażoną soloną można jeść na diecie odchudzającej?

Ciecierzyca prażona solona stanowi doskonałą alternatywę dla niezdrowych przekąsek, takich jak np. chipsy. Jako że zawiera dużą ilość błonnika pokarmowego i białka, stanowi również bardzo sycący dodatek. Z tego względu bez obaw można włączyć ją do jadłospisu nawet podczas diety odchudzającej.

 

 

Bibliografia

  1. https://www.ekologia.pl/styl-zycia/zdrowa-zywnosc/ciecierzyca-warzywo-wlasciwosci-witaminy-i-wartosci-odzywcze-ciecierzycy,21452.html [dostęp:17.01.2021r.].
  2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciecierzyca_pospolita [dostęp:17.01.2021r.].
  3. Kay RM. Dietary fiber. J Lipid Res. 1982 Feb;23(2):221-42. PMID: 6281350.
  4. Holscher HD. Dietary fiber and prebiotics and the gastrointestinal microbiota. Gut Microbes. 2017 Mar 4;8(2):172-184. doi: 10.1080/19490976.2017.1290756. Epub 2017 Feb 6. PMID: 28165863; PMCID: PMC5390821.
  5. Lattimer JM, Haub MD. Effects of dietary fiber and its components on metabolic health. Nutrients. 2010 Dec;2(12):1266-89. doi: 10.3390/nu2121266. Epub 2010 Dec 15. PMID: 22254008; PMCID: PMC3257631.
  6. Jukanti AK, Gaur PM, Gowda CL, Chibbar RN. Nutritional quality and health benefits of chickpea (Cicer arietinum L.): a review. Br J Nutr. 2012 Aug;108 Suppl 1:S11-26. doi: 10.1017/S0007114512000797. PMID: 22916806.
  7. Faridy JM, Stephanie CM, Gabriela MO, Cristian JM. Biological Activities of Chickpea in Human Health (Cicer arietinum L.). A Review. Plant Foods Hum Nutr. 2020 Jun;75(2):142-153. doi: 10.1007/s11130-020-00814-2. PMID: 32239331.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów