Herbaty czarne

PODKATEGORIE

RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

Herbata czarna powstaje w wyniku czterech procesów. W pierwszym procesie świeżo zebrane liście poddawane są działaniu wysokiej temperatury. W drugim etapie zachodzący proces fermentacji (utleniania) polifenoli herbaty inicjuje skręcenie liści herbaty. Proces fermentacji trwa ok. 4 godziny, a po jej zakończeniu następuje suszenie herbaty w celu przerwania zachodzących w niej procesów enzymatycznych.

Do najbardziej znanych gatunków czarnej herbaty zaliczymy Assam i Ceylon (pochodzące ze Sri Lanki), Darjeeling (z indyjskiej prowincji Dardżylingu), Yunnan – uprawiany w Chinach. W czarnych liściach herbaty znajdują się aktywne biologicznie składniki takie jak: polifenole, aminokwasy, związki lotne i alkaloidy, które wykazują szereg właściwości farmakologicznych. Duża zawartość garbników nadaje czarnej herbacie silne właściwości antyoksydacyjne. Dobroczynne działanie czarnej herbaty wielu z nas poznało już w dzieciństwie, kiedy to na przeziębienie babcie serwowały nam ją z miodem i cytryną, a na ból brzucha mocną i niesłodzoną. Czarna herbata działa rozgrzewająco i bakteriobójczo, a regularnie pita poprawia koncentrację i sprawność myślenia, wpływa korzystnie na układ krwionośny.

Black Spiral, African Queen, Golden Dragon - w ofercie naszego sklepu ze zdrową żywnością znajdziesz szeroki wybór najwyższej jakości czarnych herbat w wielu odmianach i wariantach smakowych, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również najwyższej jakości herbatę czerwoną w kilku wariantach smakowych. Mamy rownież szeroki wybór herbat zielonych, czarnych, owocowych, yerba mate, żeń-szeń, ginkgo biloba i wiele innych.

Jeśli szukasz naturalnych i zdrowych produktów oraz wysokiej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Najlepsze produkty, w trosce o dobro klienta, tylko na cosdlazdrowia.pl.

Życzymy udanych zakupów i satysfakcji z naszych produktów.