info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Glinka biała Kaolinite 150g - VIVIO CARE

Glinka biała, maseczka z glinki białej cena, zastosowanie

Glinka biała Kaolinite 150g - VIVIO CARE

9,99 zł
Cena za 1KG / 1L: 66,63 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Glinka biała Kaolinite - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
HiszpaniaVIVIO CARE

Glinka biała Kaolinite - Zastosowanie

Wykorzystanie białej glinki w kosmetyce:

Maska

Aby  przygotować maskę należy do glinki białej (ok.3 łyżeczki)  dodać chłodną wodę. Dla polepszenia działania nawilżającego warto wzbogacić maseczkę o niewielką ilość wybranego oleju np. z pestek moreli czy z róży. Pastę nakładamy na twarz i ciało. Po około 20 minutach należy zmyć.

Kąpiel

Do wanny wsypać około 100 g glinki i zalać ciepła wodą. Tak przygotowaną kąpiel bierzemy przez ok. 20 minut. Można wzbogacić ją algami, np. spiruliną, mieszając glinkę z wodorostami w proporcji 50/50 lub dodać olejku np. z dzikiej róży.

Włosy

Glinkę wymieszać z wodą lub dodać do niej ulubiony olejek do pielęgnacji włosów (idealny będzie rycynowy), aby uzyskać konsystencję pasty. Pastę nanieść na włosy i skórę głowy, dobrze wmasować. Odczekać  ok. 10-15 min i bardzo dobrze spłukać, następnie umyć delikatnym szamponem.

Glinka biała Kaolinite - Opis produktu

Glinki to organiczne lub nieorganiczne skały osadowe oraz ziemie, powstałe w procesie wietrzenia minerałów. Ich właściwości znane były już od tysięcy lat w wielu kulturach, zwłaszcza indiańskich. 

Lecznicze właściwości glinek zostały ponownie dostrzeżone w XIX w. przez zwolenników naturoterapii. Niemiecki medyk Julius Stumpf wykorzystał białą glinkę w leczeniu owrzodzeń podudzi, zakażonych ran oraz zgorzeli. W ten sposób powstała pierwsza skuteczna metoda leczenia chorób zakaźnych przed wynalezieniem antybiotyków. Na bazie białej glinki opracowano także metody leczenia śmiertelnej cholery azjatyckiej.

GLINKI W KOSMETYCE

Glinka kosmetyczna, nazywana inaczej kaolin, jest naturalnym minerałem, bardzo bogatym w dobrze przyswajalne makro i mikroelementy. Wymienić tutaj należy chociażby selen, fosfor, cynk, żelazo, krzem, magnez, wapń i potas. Posiada właściwości odżywiające i oczyszczające. 

Działanie glinki polega na absorpcji zanieczyszczeń, jakie znaleźć się mogą na powierzchni skóry. Ładunek glinek jest ujemny, a tym samym posiada zdolność do przyciągania ładunków dodatnich obecnych w toksycznych związkach.

 WŁAŚCIWOŚCI BIAŁEJ GLINKI

Biała glinka  jest najdelikatniejszą z glinek i najdłużej wysychającą. Swoje dobroczynne właściwości dla skóry zawdzięcza dużej zawartości krzemianu glinu. Bywa nazywana glinką chińską lub porcelanową. Ze względu na swe łagodne działanie polecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. 

Biała glinka często wchodzi w skład rożnego rodzaju pudrów, znajduje się też w talkach, czy dezodorantach. Jest glinką najczęściej wykorzystywaną dla celów kosmetycznych. 

Glinka jest w 100% naturalna, suszona na słońcu, nie zawiera barwników i konserwantów.

 

 

 

Opinie klientów