info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje
Podkategorie
Owoce acai ekstrakt cena, acai w proszku zastosowanie, opinie
Owoce acai ekstrakt cena, acai w proszku zastosowanie, opinie

Ekstrakt z Acai 250G - VIVIO

41,89 zł(3)

Produkt niedostępny


Ekstrakt z acai - Wartości odżywcze

90% ekstrakt (10:1) z owoców Acai (Euterpe Oleracea), 10 % maltodekstryna

 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.


Ekstrakt z acai - Zastosowanie

Zastosowanie ekstraktu w naszej codziennej diecie

W przypadku osób dorosłych, ekstrakt z jagód acai nie powinien stosowany być w większej ilości niż 3-4 łyżeczek dziennie. Produkt ten bez przeszkód możemy dodawać zarówno do jogurtów, porannej owsianki, jak i domowych lodów, czy też smoothie owocowo-warzywnych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Zastosowanie ekstraktu jagód z acai w kosmetyce                                 

Ze względu na niepowtarzalną zawartość przeciwutleniaczy, owoce acai znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Wykorzystywane są one między innymi podczas:

 • Produkcji kremów o działaniu odmładzającym;
 • Toników odświeżających do twarzy;
 • Balsamów i olejków do pielęgnacji ciała;
 • Szamponów i odżywek do włosów.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.


Ekstrakt z acai - Materiały video


Ekstrakt z acai - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych ekstraktu z owoców acai marki VIVIO

Jagody acai od wielu lat cieszą się popularnością wśród osób, które szczególnie dbają o swoje zdrowie i smukły wygląd sylwetki. Te niezwykłe owoce, zaliczane do grupy superfoods, odznaczają się imponującą zawartością cennych przeciwutleniaczy, jak również witamin. Dlatego też, wprowadzenie ich do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, może wpływać na poprawę naszego zdrowia oraz codziennego samopoczucia. Badania naukowe dowodzą także, że ekstrakt z jagód acai może oddziaływać na zwiększenie efektywności zastosowanych metod odchudzania. A co jeszcze warto wiedzieć na temat tych niezwykłych owoców? I jak w prawidłowy sposób wprowadzić je do naszej codziennej diety? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gdzie kupić sproszkowane owoce acai?

Jak w prawidłowy sposób przechowywać sproszkowane owoce acai?

Czym są liofilizowane owoce acai?

Czy ekstrakt z jagód acai może spożywany być przez osoby zmagające się z problemem cukrzycy?

Czy ekstrakt z acai można podawać dzieciom?

 • Zastosowanie ekstraktu z acai w naszej codziennej diecie;

 • Zastosowanie ekstraktu jagód z acai w kosmetyce;

 • Ekstrakt z acai – przepisy.

Czym jest i jakie wartości w sobie skrywa ekstrakt z acai

Ekstrakt z acai to nic innego jak sproszkowane owoce palmy pochodzącej z regionu ameryki południowej. Chociaż niniejszy produkt stał się dostępny stosunkowo niedawno, z miejsca podbił serca wszystkich miłośników zdrowego stylu życia. Nic w tym dziwnego, w końcu jagody acai zaliczane są do grupy super-żywności. A co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Amazońskie lasy tropikalne odznaczają się niepowtarzalnym klimatem i jednocześnie czystością środowiska. Dlatego też, możemy znaleźć w nich niespotykane nigdzie indziej gatunki roślin. Co ciekawe, wiele z nich nie zostało poznanych jeszcze przez naukowców. Niemniej jednak, mieszkańcy niniejszych terenów wykorzystują je nie tylko w celu pożywienia, ale przede wszystkim w celach leczniczych. Jednym ze skarbów tego unikalnego środowiska są z pewnością jagody acai, nazywane także „sekretem długowieczności”. Okazuje się bowiem, że owoce te skrywają w sobie szereg właściwości prozdrowotnych, w związku z tym, zostały one przypisane przez naukowców do grupy superfoods. Chociaż na terenie naszego kontynentu owoce te znane są stosunkowo od niedawna, rdzenni mieszkańcy lasów amazońskich doceniali ich właściwości już od wielu pokoleń. Okazuje się bowiem, że owoce acai stanowiły (i nadal stanowią) ważny element ich codziennej diety.

Jagody acai odznaczają się ciemnofioletowym kolorem. Swoim wyglądem mogą one przypominać nam popularne borówki. Niemniej jednak, w odróżnieniu od nich, jagody acai zawierają w sobie wyłącznie jedną pestkę. Te niezwykłe owoce rosną na drzewie palmowym. Zarówno w Polsce, jak i na terenie innych krajów europejskich, dostępne są one w formie ekstraktu, proszku, soku lub olejku. Niejednokrotnie stanowią one składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Ważną informację stanowi także fakt, że zdaniem naukowców owoce acai są unikalną, pod względem wartości odżywczej, rośliną i trudno znaleźć dla niej prawdziwą konkurencję.

Warto wiedzieć, że jagody acai (niezależnie od swojej formy) są nie tylko doskonałym źródłem błonnika, ale przede wszystkim cennych witamin i minerałów, wśród których warto wyróżnić: witaminę A, witaminę C, wapń oraz żelazo. Ponadto, ekstrakt z owoców acai zawiera w sobie szereg wartościowych aminokwasów. To jednak nie wszystko, albowiem te niezwykłe owoce są także w stanie dostarczyć do naszego organizmu niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym kwas linolowy), a przede wszystkim substancje przeciwutleniające i związki fenolowe, które stanowią niezbędny element zrównoważonej diety człowieka. Ważną informacje stanowi również fakt, iż w owocach acai znajdziemy prawie 33-krotnie wyższą liczbę antyoksydantów niż w czerwonych winogronach, czy też czerwonym winie (uznawanych do tej pory za niezrównane źródło niniejszych składników w diecie człowieka).

Ekstrakt z acai – właściwości zdrowotne i wpływ na samopoczucie człowieka

Ze względu na wysoką zawartość cennych substancji odżywczych, a zwłaszcza przeciwutleniaczy, wprowadzenie ekstraktu z acai do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, pozytywnie oddziałuje na zdrowie i codzienne samopoczucie człowieka. Badania naukowe dowodzą, iż za sprawą silnych antyoksydantów (w tym resweratolu) możliwe staje się opóźnienie procesów starzenia organizmu. Ponadto, owoce te są w stanie korzystnie oddziaływać na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ekstrakt z tych niezwykłych jagód jest bowiem źródłem polifenoli, substancji przyczyniających się do profilaktyki miażdżycy oraz chorób wieńcowych w przyszłości. Nie bez znaczenia dla układu krążenia jest także błonnik i nienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki te odpowiadają bowiem za utrzymywanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Niezrównane właściwości ekstraktu z jagód acai powinni docenić także sportowcy. Zdaniem naukowców, aminokwasy zawarte w niniejszych owocach są w stanie oddziaływać pozytywnie na zwiększenie wydolności organizmu, a także na wzmocnienie mięśni. Co ciekawe, owoce te (za sprawą zawartości kwasów tłuszczowych z grupy omega-3) pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego układu nerwowego. Wprowadzenie ekstraktu z acai do zrównoważonej diety usprawnia pracę mózgu, a przy tym podnosi naszą czujność i zdolność do efektywnego myślenia.

Jak wspomniano powyżej, jagody acai są doskonałym źródłem witaminy A, jak również beta-karotenu. Dlatego też, ekstrakt z nich pochodzący jest w stanie korzystnie oddziaływać na funkcjonowanie naszego wzroku. Dodatkowo, spora zawartość witaminy C oraz beta-sitosterolu wzmacnia naszą odporność, a tym samym chroni organizm przed szkodliwym działaniem wirusów i bakterii. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż jagody acai (stosowane w odpowiedni sposób) wpływają na obniżenie poziomu ciśnienia krwi, a nawet regulują wartość cukru. Ich niezwykłe właściwości powinny docenić również osoby, które zmagają się z objawami refluksu żołądkowo-przełykowego. Badania naukowe dowodzą, iż za sprawą bogatej zawartości antyoksydantów możliwe staje się skuteczne wspomożenie ochrony dolnego zwieracza przełyku.

W tym miejscu warto pamiętać, że ekstrakt z jagód acai jest jedynie suplementem diety, a nie lekiem. Dlatego też, nie powinniśmy stosować go zamiast środków farmaceutycznych zaleconych przez specjalistę. Ponadto, stosowanie ekstraktu acai w celach leczniczych powinno każdorazowo konsultowane być z doświadczonym lekarzem, dietetykiem lub farmaceutą.

Ekstrakt z jagód acai a odchudzanie

Za sprawą wysokiej zawartości błonnika oraz niskiego indeksu glikemicznego, ekstrakt z owoców acai może przyczynić się do zwiększenia efektywności zastosowanych metod odchudzania. Okazuje się, że dodanie nawet niewielkich jego ilości do pełnych warzyw i owoców koktajli, jest w stanie na długo zapewnić nam uczucie sytości, a tym samym zmniejszyć ryzyko podjadania niezdrowych przekąsek między posiłkami. Co ciekawe, dzięki przeciwutleniaczom zawartym w niniejszym produkcie, możliwe także staje się oczyszczenie organizmu z nadmiaru szkodliwych toksyn oraz zapewnienie lepszego samopoczucia w czasie stosowania diety redukcyjnej. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie zdrowego wyglądu sylwetki możliwe jest tylko dzięki połączeniu zrównoważonej diety (opartej o zasady zdrowego odżywania) i systematycznej aktywności fizycznej.

Przeciwwskazania dotyczące spożywania ekstraktu z acai

W większości przypadków właściwe stosowanie ekstraktu z jagód acai jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Niemniej jednak, istnieją pewne ograniczenia związane ze spożywaniem niniejszego produktu. Po pierwsze, stosowanie ekstraktu z jagód acai nie jest wskazane w przypadku osób przestrzegających zaleceń diety lekkostrawnej (np. po przebyciu zabiegu operacyjnego). Po drugie, spożywanie nadmiernych ilości niniejszego produktu może doprowadzić do wywołania nieprzyjemnych objawów ze strony układu pokarmowego, w postaci gazów lub biegunek. Warto także wiedzieć, że jagody acai mogą odpowiedzialne być za wywoływanie reakcji alergicznych u niektórych osób. Dlatego też, tak ważne jest, aby wprowadzać je do swojej diety stopniowo, obserwując przy tym reakcje organizmu. Natomiast, w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych po ich spożyciu (np. silnego bólu brzucha, nudności, wymiotów, zaczerwienienia skóry oraz/lub wysypki, podrażnienia oczu, zawrotów głowy, duszności), konieczne jest jak najszybsze zasięgnięcie konsultacji w gabinecie alergologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Ekstrakt z jagód acai – cena

Ekstrakt z acai sprzedawany jest zazwyczaj w opakowaniach o pojemności 100 gramów lub 250 gramów.

 • Za mniejsze opakowanie zapłacimy około 19,00 – 25,00 złotych;
 • Za większe opakowanie zapłacimy około 35,00 – 45,00 złotych.

Warto przy tym pamiętać, że cena ekstraktu z acai może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta oraz/lub dystrybutora. Ponadto, podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na skład produktów i wybierać jedynie te, które odznaczają się prostym składem i jak najwyższą zawartością jagód acai. Dzięki temu zyskamy pewność, że są one bezpieczne dla naszego zdrowia.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące ekstraktu z jagód acai

Pytanie 1: Gdzie kupić sproszkowane owoce acai? Niniejsze owoce dostępne są w nielicznych marketach spożywczych, jak również salonach zielarskich. Ponadto, warto poszukać ich w renomowanych sklepach internetowych ze zdrową żywnością oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży marki VIVIO. Dzięki temu możemy uzyskać dostęp do atrakcyjnej oferty cenowej, a także gwarancję najwyższej jakości produktu.

Pytanie 2: Jak w prawidłowy sposób przechowywać sproszkowane owoce acai? Niniejszy produkt najlepiej jest przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych. Na przykład w szafce kuchennej. Ponadto, należy pamiętać, aby sproszkowane owoce acai zawsze pozostawały szczelnie zamknięte. Dzięki temu zyskamy pewność, iż na długo będą w stanie zachować swoje cenne właściwości zdrowotne.

Pytanie 3: Czym są liofilizowane owoce acai? Liofilizacja to jedna z najpopularniejszych metod suszenia owoców. Odbywa się ona przy udziale obniżonej temperatury. Dzięki temu, możliwe staje się zachowanie cennych wartości odżywczych wybranego produktu. Liofilizowane owoce acai odznaczają się nie tylko doskonałym smakiem, ale także prozdrowotnymi właściwościami.

Pytanie 4: Czy ekstrakt z jagód acai może spożywany być przez osoby zmagające się z problemem cukrzycy? Owoce acai odznaczają się niskim indeksem glikemicznym. Ponadto, wprowadzenie ich do zrównoważonej diety sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dlatego też, ekstrakt z jagód acai w odpowiednich ilościach może stosowany być przez osoby zmagające się z problemem cukrzycy i insulinooporności.

Pytanie 5: Czy ekstrakt z acai można podawać dzieciom? Jeśli nie istnieją ku temu żadne wyraźne przeciwwskazania, niniejszy produkt może w odpowiednich ilościach wprowadzany być do diety dzieci w wieku szkolnym. Na przykład w formie dodatku do świeżo-wyciskanego soku owocowego. Należy jednak pamiętać, aby przed podaniem upewnić się, że nasze dziecko nie wykazuje alergii na niniejszy produkt.

 


 

Podsumowanie

Ekstrakt z acai to wyjątkowy produkt marki VIVIO, który stanowi doskonałe źródło cennych dla zdrowia substancji. Wprowadzenie go do zrównoważonego stylu życia może wpływać na profilaktykę licznych zaburzeń, a nawet przyczyniać się do zwiększenia efektywności zastosowanych metod odchudzania.

Bibliografia

 1. Arabbi PR, Genovese MI, Lajolo FM. Flavonoids in vegetable food commonly consumed in Brazil and estimated ingestion by the Brazilian population. J Agric Food Chem 2004; 52:1124-31;
 2. Bobio FO, Druzian JI, Abrao PA i wsp. Identification and quantification of the anthocyanins from the fruit of acai (Euterpe oleraceae) Mart. Cienc Technol Aliment 2000; 20:388-90;
 3. Cieślik E., Topolska K., Skład chemiczny i właściwości funkcjonalne jagody acai (Euterpe oleracea Matr.), Postępy Fitoterapii 3/2012, s. 188-191;
 4. da Costa Guerra J.F., Maciel P.S., Mallosto Emerich de Abreu I.C., Pereira R.R., Silva M., Cardoso L.M., Pinheiro-Santana H.A., Lima W.G., Silva M.E., Pedrosa M.L., Dietary açai attenuates hepatic steatosis via adiponectin-mediated effects on lipid metabolism in high-fat diet mice. J. Funct. Foods 2015, 14, s.192–202;
 5. Del Pozo-Insfran D, Percival SS, Talcott ST. Acai (Euterpeo oleracea Mart.) polyphenolics in their glycoside and aglycones forms induce apoptosis of HL-60 leukemia cells. J Agric Food Chem 2006; 54:1222-9;
 6. Hyemee K., Sunday S., Chown J., McAister L., Roque A., Banerjee N., Talcott S., Kreider R., Martens-Talcott S.,The consumption of acai beverage (Euterpe oleracea Mart.) improves biomarkers for inflammation in individuals with the metabolic syndrome. FASEB J. 2015, 29, 1, Suppl. 259.4;
 7. P. Zielinsky, S. Busato, Prenatal Effects of Maternal Consumption of Polyphenol-Rich Foods in Late Pregnancy upon Fetal Ductus Arteriosus, Birth Defects Res C Embryo Today, 2013; 99: 4, s.256-74;
 8. Rodrigues RB, Lichtenhaeler R, Zimmermann BF i wsp. Total oxidant scavenging capacity Euterpe oleraceae Mart. (Acai) seeds and identification of their polyphenolic compounds. J Agric Food Chem 2006; 54:4162-7;
 9. Sadowska-Krępa E., Kłapcińska B., Podgórski T.,Effects of supplementation with acai (Euterpe oleracea Mart.) berry-based juice blend on the blood antioxidant defence capacity and lipid profile in junior hurdlers. A pilot study. Biol. Sport 2015, 32, s.161–168;
 10. Surma-Zadora M, Cieślik E. Właściwości funkcjonalne związków fenolowych. Żyw Człow Metab 2007; 34(6):1648-56. 23. Cieślik E, Gręda A, Adamus W. Contents of polyphenols in fruit and vegetables. Food Chem 2006; 94:135-42;
 11. Udani J., Singh B., Singh V., Barret M.L.,Effects of Açai (Euterpe oleracea Mart.) berry preparation on metabolic parameters in a healthy overweight population: A pilot study. Nutr. J. 2011, 10, s.45.

PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAChiny
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł
PUNKTY ZA ZAKUP
sprawdź szczegóły
4 pkt

Koktajl odmładzający z dodatkiem ekstraktu z acai
PRZEPIS

Koktajl odmładzający z dodatkiem ekstraktu z acai

Składniki:

- 1 banan;
- 1 brzoskwinia;
- 1 garść borówek amerykańskich;
- 1 garść malin;
- 1 łyżka ekstraktu z jagód acai;
- Kilka kostek lodu;
- Odrobina wody;
- 2 liście świeżej mięty;

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki (z wyjątkiem mięty) dodaj do kielicha blendera, a następnie zmiksuj na gładką masę. Gotowy koktajl udekoruj świeżymi liśćmi mięty i gotowe!